PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY ! POMOCY ! POMOCY !



kaczi
20-11-2013, 13:55
co sie dzieje z moja guttata waz mi uciekl to go znalazlem przed chwila jest troche chudy wrzycilem go do malego pp\ojemnika dalem pic podlaczylem zarowke.
waz nagle zaczol sie zucac przeracac na plecy i szeroko otwierac mordke tak jakby krzyczal jutro dostanie jedzenie

:( :( :( :( :( :( :(:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Raffee
20-11-2013, 14:03
Spokojnie. Napisz jasniej co sie stalo, ile czasu waz przebywal poza terra i czy ma jakies uszkodzenia.

kaczi
20-11-2013, 14:10
waz poza terra przebywal okolo 2 tyg obrazen fizycznych niema tylko ze starsznie "wyszczuplal":( juz sie troche uspokoil ale czasami tak jeszcze otwiera swaja paszcze

Raffee
20-11-2013, 14:15
No to sporo. Moze to byc szok termiczny po wlozeniu go do nagrzanego pojemnika z wysoka temp. Mozesz mu zwiekszyc troche wilgotnosc i temperature w pojemniku zwiekszac stopniowo. Mozesz sprobowac go nakarmic a jezeli nadal bedzie sie tak przewracal na plecy to wizyta u weta bedzie najlepszym rozwiazaniem. Najwazniesze ze sie znalazl:)

PRC
20-11-2013, 14:15
Poczekaj do rana... daj cos do jedzenia...
choc teraz moze jeszcze nie chceic jesc
(zalezy ile przed ucieczka byl w terra)

Co do tych 2 tygodni - moj rekordzista od listopada do maja poza terra...
Nawet zdazylem sie wyprowadzic, i juz inni lokatorzy sie ucieszyli,
jak w nocy corce wyszedl z pod wanny...

Od tej pory minelo troszke czasu... i nic mu nie jest - rosnie jak glupi ;-)

A i dodam ze gdy uciekl to byl "gnojek" - mial z 2 miesiace (nawet mnie)

Ps. Dzis zauwazylem ze woli "blondynki" myszy
- na czarna patrzy z niedowierzaniem ;-)

koleś
20-11-2013, 14:32
z tego co mi wiadomo, to wywrucenie na plecy i rozdziawienie pyska, to jedna z ostatecznych form obrony, żadko obserwowana w niewoli. Może to było to??

josetsu
20-11-2013, 15:31
spokojnie-mogl sie serio bronic! dwa tygodnie jakim okresem jest-jest wychlodzony wiec jak ktos juz napisal zwiekszaj temp stopniowo!!!! bedzie oki-daj znac jak to sie skonczylo!!!!

reed
22-11-2013, 04:28
Tylko żeby nie okazało się, że ma zapalenie płuc, ro rozdziawianie pyszczka niekoniećznie musi być w celach obronnych :|

42d3e78f26a4b20d412==