PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytan na kotre nie znalazlem odpowiedzi...



Jachyr1
21-11-2013, 16:59
Witam.Mam kilka pytan co do Regiusa:

Mam zamiar w niedlogim czasie kupic wlasnie tego weza ale tak jak mowie w niedlogim czasie bo teraz koncze terra. jest to moj 1 waz wiec chcial bym abyscie mi pomogli i doradzili bo macie zapewne wieksze doswiadczenie a wiec:

1.Samiec czy samica!? Na jednym z poprzednich tematow czytalem ze samice sa bardziej spokojne!? czy to prawda!?

2.Czy po zaklimatyzowaniu weza w terrarium bedzie go moza zaczac wyciagac bez zadnych obaw!? i jezeli juz to w jaki sposob to robic bo mimo tego ze przejrzalem wiele stron to nigdzie nie znalazlem opisu jak prawidlowo wyciagac weza!?

3.Czy jezeli w terrarium panuje temperatura 27-29 stopni to czy jak juz go wyciagne a w pokoju panuje temperatura 24-26 to mu nie zaszkodzi!? i przez jaki czas moze przebywac w takich warunkach po za terra!?

4. Czy terra o rozmiarach 120/50/60(dlugosc/szerokosc/wys) wystarczy na 1 regiusa!?

5. Czy zimowanie jest konieczne!?? Przeczytalem w opisie na Terrarium.com.pl ze jest konieczne jezeli w przyszlosci mamy zamiar rozmnazac weze!? ale jezeli ja nie chce tego robic i nie bede ich rozmazac to czy zimowanie jest konieczne i czy w czyms pomaga i czy w czyms szkodzi!?

Z gory dziekuje za odpowiedzi. pozdrawiam

Jachyr1
21-11-2013, 17:02
aham i jeszcze cos! Nie wiecie Gdzie moge kupic Regiusa z pewnej reki!? Abym mial pewnosc ze bedzie zdrowy, bedzie jadl itp!? Patrzalem w biofilu i podobaja mi sie bardzo i co wy o nich sadzicie!? Najlepiej bylo by dla mnie aby byl to mlody osobnik zeby nie mial wiekszych problemow z aklimatyzacja! z Gory dziekuje.

sErGiEjOo
22-11-2013, 01:13
Ad 1 Praktycznie Nie Ma Róznicy Czy Samiec Czy Samice Ja Polecam JEdnak Smaice ;)
Ad 2 Są do węża bardzo spokojne jak się czegoś boją zwijają się w kulka (ball python)
Ad 3 co do wyciąganie weży z terra to dość kontrowersyjny temat dużo osób wyciąga iiny tylko jak muszą nie,może regiusa wyciągać nie zaszkodzi my taka temp chodź długo po za terra też nie powinien przebywać
Ad 4 Bez problemu starczy na jednego regiusa nawet na parke ;)
Ad 5 Regiusy są wężami dosc trudno je rozmnożyć wiec jak jest to Twój pierwszy wąż to nie myśl o rozmnażaniu tych weży sie nie ziumuje tylko od listopada do marca symuluje sie im naturalny spadki temp ale to dopiero jak wąż jest dorosły :)

ja kupiłem w Biofilu w roku 2004 i jestem bardzo zadowolony Regius piękny zero problemu z jedzeniem,nie stresuje się(nie zwija w kulke) no i jest z pewnego źródła !!

reed
22-11-2013, 04:25
Chciałem "błysnąć " wiedzą (wiem że skromną, ale zawsze coś ;) ale niestety, Biber wyczerpująco odpowiedział :)
Chciałbym tylko dodać, że nie warto nawet próbować zimowania regiusów, chyba że już to robiłeś, masz dojrzałe płciowo regiuski i chcesz spróbować je rozmnożyć. W innym wypadku mógłbyś zaszkodzić wężykowi.
BTW, z tą "spokojnością" to ściema. To bardzo osbnicze, w moim przypadku Czesław jest około 3 razy spokojniejszy od Suczki ;) (choć może ma na to wpływ fakt, że jest o rok starczy od mniej ?)

Biber
22-11-2013, 05:56
reed... :) coś Ci się chyba pomyliło :] bo ja się tutaj nie wypowidałem :(

Jachyr1
22-11-2013, 05:57
A takiejeszcze 1 pytanko!? nie wiemcie moze ile miesiecy maja te regiusy z boifilu!? Wielkie dzieki:) wiec wkoncu wiem co i jak mozna robic:) wiec teraz tylko skoncze terrarium i czekam na regiusa:) pozdrawiam

Biber
22-11-2013, 14:01
zdaje się że sa z maja ale moge się mylić :D spytaj się Sułka :]

Jachyr1
24-11-2013, 06:56
Oka dzieki! zapytam sie!:] pozdrawiam

reed
24-11-2013, 07:45
Racja, pomyliłem Cię z Sergiejem, sorry :)

DEXiu
25-11-2013, 07:10
O ile się nie mylę to biofilowe regiuski są albo z końca kwietnia albo samego początku maja, więc teraz będą miały około 8,5 miesiąca. Myśle że można bez problemu kupić, ale na twoim miejscu zastanowiłbym się czy nie zaczekać do maja i byś miał duży wybór młodych osobników :)

Mareksss
25-11-2013, 09:58
1. wybór zależy od Ciebie, samice są większe (nie dużo), bardziej żarłoczne, a najlepiej od razu zdobyć parę,
2. moim zdaniem każde wyciąganie węża z terrarium z miejsca gdzie powinien czuć się bezpiecznie jest stresem tym bardziej że regiusy należą do dosyć płochliwych zwierząt, (noszenia na rękach węży i chwalenia podczas np. spacerów się jestem przeciwnikiem - hodowla gadów a przede wszytkim węży do nie cyrk),
3. regiusy jest bardzo łatwo przeziębić, a więc odradzam stosowania skoków temperatur, węże te są bardzo wrażliwe na przeciągi, mogą bardzo szybko dostać zapalenia płuc,
4. tej wielkości terraium jest wystarczające dla pary dorosłych pytonów,
5. zimowanie pytonów ? czego to ludzie nie wymyślą węży z obszaró afryki gdzie pory roku nie dzieli się na wiosnę, lato, jesień zimę (ze śniegiem) ale porę suchą i deszczową z lekkimi spadkami temperatur, chyba że pojawiły się jakieś nowe gatunki pytonów ze strefy umiarkowanej - żart.
Zapraszam do mojego profilu.

Jachyr1
27-11-2013, 10:10
1.Jednak wybieram Samice
2.Nie chodzi mi o chodzenie z Nim na zadne spacery tylko wyciagniecie go od czasu do czasu z terra! to zaznaczam z Góry!
3.Skok temperatur mialem na mysli w granicach jak w terra jest 28-32 to w pokoju ok 24-26 stopni! wiec czy taki skok nie bedzie zbyt szkodliwy!?
4.A jezeli choodzi o terra to dzieki za info bo mmyslalem ze bede musial zmienic jak dorosnie.
5.tak przeczytalem w opisie na terrarystyce wiec dlatego zapytalem.

Wiekie dzieki a odp pomogliscie mi. pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==