PDA

Zobacz pełną wersję : Coś ciekawego o Kameleonie Jemeńskim



Black
16-09-2011, 13:10
Witam!
Dzis poraz pierwszy moj kameleon jemenski zjadl surowe mieso z drobiu. Kiedys juz czytalem o takim przypadku w czasopismie Akwarium z lat 80-tych o podawaniu surowego miesa z pisety. Ostatnio takze rozmawialem z jedna z kolezanek i zaproponowala zeby to bylo biale mieso z drobiu. I tak zrobilem. Kameleon z poczatku byl malo chetny, a raczej przestraszony reki. Mieso podawalem z pinsety lekko ruszajac i ocierajac o galazki wyposarzenia zeby zauwarzyl ze to sie rusza. Po dluzszym czasie skusil sie chwytajac go jezykiem. Mieso bylo z letka sliskie wiec nie udawalo mu sie zciagnac je do siebie. Podszedl blizej i wziol normalnie jak jedza jaszczurki:) I tak trzy kawalki. Juz dawno chcialem sprubowac podac surowe mieso aby sprawdzic czy to zeczywiscie prawda. Jakie beda tego skutki jeszcze nie wiem, ale napewno napisze to jak najszybciej.

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

zielonyfrajer
16-09-2011, 14:40
Ciekawe, co inni wlaściciele kameleonów na to?
Nie spotkałam się z tym , a czytam mnóstwo na temat kameleonów. Czy to aby dobry pomysł?
Ja staram się uczyć mojego kameleona jeść dodatkowo odrobinę pokarmu roślinnego. Zjadał już kawałki mandarynki z ręki i kawałki melona z miseczki, podgryza rośliny w terrarium. Nie jest to brak wody bo regularnie ją dostaje :)))

Biscuit
17-09-2011, 07:05
Witam.
Mój kamelek też się zajada surową piersią z kurczaka i raczej mu smakuje. Po za tym bardzo lubi mandarynkę i banana.
Napiszcie w czym wasze zwierzaki gustują.
Pozdrawiam

dr Robert
17-09-2011, 07:22
Pamiętajcie, ze to zwierzak jednak głównie owadożerny i żeby mięsko nie było jedynym pokarmem. Gdy choci o dodatki roślinne to moje jemeńskie gustowały szczególnie w arbuzie i truskawkach.

Dodi
17-09-2011, 12:52
Spotkalem sie z tym ze kameleony jadly banany i kapuste pekinska co do miesa to noworodki mysie ktorymi mozna karmic kameleony to tez miesko znalem doroslego samca zjadajacego noworodki szczurze ale wszystko to jako pokarm uzupelniajacy

Black
18-09-2011, 15:24
To ze podalem mojemu kameleonowi mieso drobiowe spowodowal brak swierzczy w handlu:( Nie bylo ich nigdzie! A kamka glodowala.
W jakim wieku mozna dawac oseski kameleonowi?

zielonyfrajer
18-09-2011, 16:03
Może trzeba pomyśleć o własnej hodowli swierszczy i/albo karaczanow i/albo much. Oseski mysie mozna podawac doroslemu kameleonowi jako uzupelnienie pokarmu ( 1x w tygodniu lub nawet rzadziej).

42d3e78f26a4b20d412==