PDA

Zobacz pełną wersję : pyton tygrysi



Lukas
23-11-2013, 14:13
Witam wszystkich!, czy ktos moze mi odpowiedziec na bardzo mnie nurtujace pytanie, mianowicie juz kompletnie nie wiem jakiej plci tygrysa mam,bowiem miala to byc samiec ktory rzekomo okazal sie samica, nei wiem jednak w dalszym ciagu co mam, pyton ma ponad 2 metry dlugosci, jest bardzo masywny, pazurow odbytowych praktycznie nie ma, nie widac ich tylko takie zaglebienia w ktorych sa kikutki takie maciupenkie, jednak ma dosc dlugi ogon i wymacalem zgrubienie, przy kloace, jak myslicie co to moze byc ?

Lukas
23-11-2013, 14:28
zmierzylem dokladnei pytona-ma rowniutenkie 200cm, ogon =25 cm.... --?????

dreex
23-11-2013, 15:04
Z tego co opisujesz to na moje to samica , pytanie tylko czy przyjmuje teraz pokarm , w okresie gdzies od pazdziernika do lutego , marca - samce nie przyjmują prawie wogole - mój wręcz atakuje intruza, nie je juz drugi miesiąc a mierzy około 2 metrów. Rozmaiwałem z Piotrem Wojackim - on swoich samców w tym okresie nie karmi wogole. Pozdrawiam

dreex
23-11-2013, 15:05
Moje samice natomiast futrują co popadnie, przez cały czas.

Lukas
23-11-2013, 15:18
Takiej odpowiedzi potrzebowałem. Z tego co opisujesz to mam 100% samicę, gdyz ona szaleje za jedzeniem wręcz, własnei zjadła kurę. i nie mam najmniejszych problemów z karmieniem.a co z ogonem?, opiszmi jaki długi jest ogon twojego samca, oraz jak wygladają pazury u obu płci.Mój pyton jak wspominałem ma tylko dołki, w których ma 1 mm pazurki.

Biber
24-11-2013, 00:37
samce mają dłuższe pazurki....

dreex
24-11-2013, 02:06
Co do długosci ogona to nigdy tego nie sprawdzałem , ale pazury odbytowe są dość dobrze widoczne, wręcz lekko zakrzywione jakby szpony i stosunkowo dłuższe niż u samicy - zdecydowanie mocniej wychodzą za kloake niz u samicy - wiem ze moja odpowiedz niewiele przybliży i pomoże ale musiałbyś zobaczyć i porównać to w realu. Wczoraj ponowiłem próbe nakarmienia samca - i kompletnie żadnej reakcji na żywy pokarm , ott poprostu powąchał i " poszedł " w drugą strone. Samica natomiast jak poczuła to od razu węszyła. Wydaje mi sie ze na 99 % masz samice.

coolary
24-11-2013, 02:21
Również stawiam na samice. Miałem tygrysa przez 2 lata. Jeżeli przy 2m dlugości pazury odbytowe są prawie nei widoczne to raczej samica. U metrowych samców są one już bardoz dobrze widoczne i mają kilka mm długości.

Lukas
25-11-2013, 00:30
Dzieki wielkie koledzy. Pozdrawiam !

Lukas
27-11-2013, 04:28
Z tym jedzeniem to nie ma znaczenia czy samiec cyz samica. Ja mam samca i je mi na okrągło.

dreex
27-11-2013, 07:57
Owszem tez mam samca co je na okrąglo - ale ma dopiero 90 cm i pewnie jeszcze bedzie jadł przez cały rok , miałem na myśli osobniki juz podrośnięte

42d3e78f26a4b20d412==