PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z lampropeltisem...



KaczmarP
27-11-2013, 12:51
Witam

Mam troche problemow z moim Lampropeltisem t. s. mianowicie po przeniesieniu do nowego terra po pierwsze wystapily problemy z karmieniem. Waz praktycznie zaprzestal przyjmowania pokarmu. Wczesniej pochlanial wszystko co znalazlo sie w terra, a w tej chwili tylko raz zjadl bardzo mala myszke ( wczesniej praktycznie z doroslymi dawal sobie rade ). Kolejny problem jaki wystapil to zaburzenia linienia. U weza wystapily normalne objawy szykowania sie do wylinki ale kiedy zeszly mleczne oczy waz nie wylinial. W tej chwili jego skora jest szorstka, na brzuchu na laczeniach lusek biala ( widac ze jest to stara skora ). Skora aczela w pewnych miejscach odchodzic. W od kilku dni waz przechodzi kapiele w wodzie.

Jeszcze moze uprzedze posty typu " mala wilgotnosc " itp. W terra weza jes duzy basen waz ma obficie zraszane terra.

ironkapela
27-11-2013, 13:48
Dajac weza do nowego terrarium musiasz jemu dac kilka dni na zaklimatyzowanie sie. Dobrze jest wlozyc do nowego terra cos z wystroju starego terra. A co do tej wylinki to mysle ze zaburzenia mialy wlasnie podloze nerwowe zwiazane z przeniesieniem do nowego terra. A czy wylinka gdzies pekla?? Bo jezeli waz wogole nie zaczal zrzucac skory to wydaje mi sie ze kapiele sa bezcelowe.

KaczmarP
27-11-2013, 14:01
Witam

Tak tak wiem tylko przeprowadzka miala miejsce ponad miesiac temu jak nie lepiej. W terra znajduje sie praktycznie cale wyposazenie ze starego terra. Skora zaczela sie hmmm "przecierac" w 2 miejscach.

ironkapela
27-11-2013, 14:06
No to rzeczywiscie dziwne. Ja nie spotkalem sie z takim problemem oraz nie znam sie na lampropelisach wiec nie bede sie wypowiadal. Poczekaj na wypowiedzi bardziej doswiadczonych terarystow. Pozdro

Pituophis
27-11-2013, 15:43
Dziwne te objawy z wylinką- jeżeli nie zrzuca sam, a zmętnienie ustąpiło co najmniej 5-6 dni temu, to myślę, że warto mu pomóc, zwłaszcza, że naskórek już sam odchodzi. Być może jest to zwiążane z jakimś stresem, ale trudno mi cokolwiek powiedzieć. U mnie kiedyś coś podobnego zdarzyło się z wężem zbożowym raz i też nie wiadomo dlaczego. Po pomocy w zdjęciu naskórka nigdy do tej pory nie powróciło.
Dorosłe Lampropeltis sp. zimą często tracą apetyt.
Czy wąż jest w miarę aktywny, nie osłabł, nie przelewa się przez ręce?Może się okazać, że jest np. przeziębiony i po prostu nie ma siły wylinki zrzucić. Zdarza się też, że zaburzenia wylinki towarzyszą infekcji pyska(sprawdż, czy nie ma w nim żadnych zmian, nalotów), czy inwazji roztoczy(ale zwykle wówczas skóra schodzi strzępkami).

42d3e78f26a4b20d412==