PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest mozliwosc hodowli plaza i wezy w jednym terra?



Obywatel_Snejk
02-12-2013, 05:51
Mam duze terra w ktorym hoduje dwie Morelie spilotes cheynei (para).Zastanawiam sie czy jest jakakolwiek ropucha czy zaba,ktora moglaby byc hodowana razem z nimi,w jednym terra?Jezeli tak to jaka(zaba/ropucha).

Dambala
02-12-2013, 07:18
Nie powinło się mieszać gatunków, jedno terra dla jednego gatunku :)

Obywatel_Snejk
02-12-2013, 08:02
dlaczego uwazasz ze nie powinno sie mieszac gat,skoro w naturze wyst w roznych ukladach?

Drake
02-12-2013, 11:00
Skoro juz o tym mowa to czy mozna trzymac zolwia razem z np. wezem zbozowym?
(Pytam z ciekawosci waszych opini)

phenix
02-12-2013, 11:09
tylko ze czsem te dwa gatunki moga sie nie spotkac, nie wiesz jak waz bedzie reagowal na skaczaca mu w kolo zabe czy co tam innego. stres. jeszcze na tak malej przestrzeni. mysle ze to zly pomysl. dodatkowo gatunki te choruja na rozne choroby.

Dambala
02-12-2013, 11:42
W naturze wiele rzeczy ma miejsce, ale trzymając zwierze w domu (czy gada czy ssaka czy co tam innego:P) powinliśmy dbać o niego jak najlepiej. A trzymanie zwierząt różnych gatónków moze sie źle odbic na zdrowiu podopiecznych.

micgekon
02-12-2013, 11:50
np. różne szczepy sallmoneli jedne żółwiowi nie szkodzą za to dla węża to już może być fatalne w skutkach.

daf
02-12-2013, 12:14
Widziałem terra w którym w ZGODZIE żył stepowy albo grecki i Eunectes notaeus.

Pituophis
02-12-2013, 13:15
Super- pustynny żółw i tropikalny wąż, który czasem zjada i żółwie... Nie wspomnę już o możliwym obopólnym niepokojeniu, łażeniu po sobie nawzajem i stresowaniu się. Wiele występujących naturalnie u żółwi(zwł. stepowych) szczepów bakterii jest zabójcze dla węży i jaszczurek i znam kilka przypadków pomoru spowodowanego samym tylko zawleczeniem bakterii od żółwia np. poprzez wspólne mycie misek różnych zwierząt w jednym zlewie. Cóż dopiero mówić o wspólnym trzymaniu. Nie należy tak robić.
Płazów i węży dotyczą podobne ograniczenia- płazy będą stresowane obecnością węża i odwrotnie, wymagania termiczne żaby są zwykle niższe niż węża czy jaszczurki, płazy mogą prowokować węża do ataku, wąż może ulec zatruciu egzotoksynami żaby, a zwłaszcza ropuchy. Terrarium to nie menażeria, ani tym bardziej cyrk, i takie próby są po prostu nie na miejscu. Nawet największe terrarium nie zapewni takich warunków, jak w naturze, gdzie właściwie nie dochodzi do interakcj międzygatunkowych innych niż konkurencja lub zależność drapieżnik-ofiara. Wyjątki są( np. wspólne zimowiska, czy zasiedlanie jam żółwi Gopherus sp. przez grzechotniki), ale raczej spowodowane koniecznością, niż chęcią towarzystwa.
Czasami można łączyć różne gatunki, ale zawsze zbliżone do siebie wymogami, rozmiarami, zachowaniem. Najlepiej z jednego biotopu czy blisko spokrewnione. Ja trzymam razem różne gatunki drobnych Lacertidae, czy samce Pantherophis emoryi i Pituophis catenifer. Uważnie obserwuję sytuację cały czas gotowy do rozdzielenia w razie objawów stresu. Na połączenie żółw + wąż, czy pyton + ropucha nie zdecydowałbym się nigdy, chyba że w terrarium o powierzchni 30 m kw. imitującym biotop, a i wtedy liczyłbym się z możliwościami strat w zwierzętach.

Obywatel_Snejk
03-12-2013, 01:41
ponownie dziekuje i na tym dziale :)))

Mareksss
03-12-2013, 11:44
Jeszcze trochę i padnie pytanie czy do nerodi mogę wpuścić żabę - tak ale tylko w celach kulinarnych, to staje się apsurdalne chyba że np. rpouchę agę która na odwrót zabije węża, każdy kto decyduje się na prawdziwą hodowlę powinien dbać o dobro i zdrowie zierzęcia a nie eksperymentować i wymyślać głupie rzeczy.

Obywatel_Snejk
04-12-2013, 02:14
rozumiem ze to komentarz do mojego posta:)
Wiec odpowiadam:
-nie posiadam nerodii(czytaj dokladnie)
-jezeli wypowiadasz sie na temat nieznanych sobie gatunkow(M.s.cheynei),to najpierw zapoznaj sie z tematem-weze te nie jedza plazow
-pytalem poniewaz nie znam sie kompletnie na plazach,w zwiazku z czym chcialem sie dowiedziec czegos od kogos bardziej doswiadczonego,wiec jezeli nie miales nic ciekawego i konstruktywnego do powiedzenia to po co sie odzywasz?:)
-wydaje mi sie ze forum z zalozenia sluzy do wymiany informacji.

Pituophis
04-12-2013, 10:16
Młode Morelia spilota żywią się głównie jaszczurkami i płazami.

Obywatel_Snejk
05-12-2013, 02:49
nieprawda,polecam przeczytac pare ksiazek na ten temat,poza tym jest 7 podgatunkow M.spilota
ktry miales na mysli?

Obywatel_Snejk
05-12-2013, 02:57
bo akurat podgatunek ktory ja posiadam,NIE MA SKLONNOSCI W ZADNYM WYPADKU DO PLAZOW ANI GADOW.

42d3e78f26a4b20d412==