PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozróżnić płeć?



amatorek
03-12-2013, 02:07
Jak rozróżnić , i czy wogóle się da określić płeć u Elaphe Obsoleta długości ok. 65-70 cm? Chciałem się dowiedzieć , bo planuje dokupić mu w Świętochłowicach partnera/partnerke

Pituophis
03-12-2013, 11:03
Da się, poprzez sondowanie lub badanie palpacyjne nasady ogona, ale trzeba wiedzieć jak to robić.

Grochu
06-12-2013, 15:31
u 70 cm osobnika badanie palpacyjne może być niebezpiecnze. takiej wielkości soobniki lubią już stawaić opó, chociaz ja w ten sposób sprawdziłęm sowjego 110 cm regiusa (-:

technicznie jest to łątwiejsze od sondowania, ale - jeśli nie ma się wyczucia w rękach - mozę stanowić zagrożenie dla płodności naszeko zwierzaka. generalnie chodzi o to, zęby wycisnąć z ogonka genitalia naszego stworka, tka, jak wyciskamy paste z tuby. jeśli po odgięciu ogonka i wyciąsnięciu nie wyjdzie półprącie, mamy doczynienia z samicą, jeśłi wyjdzie to samiec. oczywiście nieumiejętnie wykonane badanie nie wyciągnie nam na wieszch półprącia nawrt w przypadku obcowania z samcem (-:


ps. wiem, zę to, co zorbiłem z moim regiem to głupota. proszę mnie nie bluzgać (-:

amatorek
24-12-2013, 09:40
Dzięki za odpowiedzi, właśnie wróciłem z sondowania - mam samiczkę .

42d3e78f26a4b20d412==