PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium z OSB dla boa???



ziomekk83
30-11-2013, 07:37
Robie terarium dla boaska z OSb dosyc duze i mam pytanko do was czy musi byc pomalowane od srodka lakierem??????

chrzanu
30-11-2013, 07:39
na boa się nie znam, ale każde terra drewaniane trzeba zaimpregnować żeby nie plesniało od zraszania wodą. Najlepiej użyć lakierów ekologicznych, czyli to takie co nie śmierdza.

Conqueror
30-11-2013, 07:58
...były już podobne tematy. Mam taki sam problem: terrarium dla dwóch boa.
www.snakes.pl dział terrarium - jest tam coś o farbie akrylowej (http://dulux.pl/Produkt/Jsp/emalie.htm#acrylic -to chyba to ale nie jestem pewien)
Właśnie też mam problem czy użyć tej farby (+ to także to że są różne kolory do wyboru) czy lakieru (a jak lakieru to jakiego?)...

Cimathel
30-11-2013, 09:31
Ja słyszałem, że rodzaj lakieru nie ma znaczenia. Akrylowe po prostu się szybciej wietrzą, co skraca czas jaki trzeba odczekać przed włożeniem węża. Co do lakierów chemicznych to powiedziano mi, że kilka dni trzeba poczekać aż wywietrzeje, ale za to efekt impregnacyjny jest dużo lepszy. Pozdrawiam!

DEXiu
30-11-2013, 12:12
Cimathel z tym co napisałeś można by się kłócić. Po pewnym czasie na pewno się wywietrzy ale zanim zniknie smród można czasem czekać nie wiadomo ile. Co do finalnego efektu też nie można jednoznacznie stwierdzić bo po pierwsze gusta są różne, a po drugie to nawet nie musi być widać tej fabry, np. jeśli tło zrobisz z korka albo czegoś, co całkowicie zasłoni ścianę. Ja pomalowałem swoje terra jasnozielonym Duluxem Acrylic (po 2 godzinach suszenia na słońcu nie było czuć już prawie nic, a farba była sucha) ale kolor dobrałem żeby był "naturalny" (chociaż i tak go teraz nie widać bo terra od środka jest wyłożone korkiem).

lipton
04-12-2013, 00:47
a ja niepolecam terrarii z osb dla constrictorów (one lubią spora wilgotnosć) trzymałem juz dorosłe boa w takich terrariach i juz nigdy niebede trzymał najlepsze w takim wypadku jest szkło ewentualnie pcv

Fryzjer
04-12-2013, 07:59
lipton ja trzymam moje boasy w terra z osb i z wilgotnoscia nie mam problemow wiec nie wemi czemu odradzasz osb ja wrecz polecam.

szefffu
04-12-2013, 08:58
Ja też bym polecił OSB.
Z wilgocią nie ma w takich terrariach problemu.

Cimathel
04-12-2013, 10:47
Wiesz, ale to jest na takich zasadach... Kupujesz niepolakierowane meble, malujesz , i w przeciągu kilku dni są dobre (czyt. nie śmierdzą). Przecież nikt nie chce mieć w domu walących mebli :). Ja swoje terra (w trakcie budowy jestem) pomalowałem "Lakierem Okrętowym" Synthilor (podobno najlepiej impregnującym...) i nie sądzę bym miał tam zadomowić zwierzaka prędzej niż za 3 tygodnie (zanim skończę budowę), więc przypuszczam, że będzie ok. Zobaczymy jaki będzie efekt, na pewno nie pozolę by wężykowi się krzywda stała :) . Aha kupując ten lakier brałem pod uwagę też to, że wilgotność w moim terra będzie raczej większa niż u innych, bo dodatkowo robię w nim basen na 1/3 podłogi (z wodospadem , pompkami wywalającymi brudną wodę itd... ) i nie chcę by cała moja praca w to włożona poszła na marne z powodu plesniejącego terra :] Pozdrawiam!

reed
05-12-2013, 08:54
Też mam regiusy w OSBterra i sobie chwalę. W końcu OSB wymyślili do takich (wilgotnych) warunków i po to jest woskowana i ipmregnowana fabrycznie. Jeżeli do tego pomalować DULUXem, lub podobnym, to nie widzę (IMO) lepszego materiału na terra. Obojętnie jak duże, rozpiętość grubości płyt OSB dochodzi przecież do 33 czy nawet 35 mm.

Conqueror
07-12-2013, 13:26
http://www.blanchon.pl/pl/okretowy_k.html

To dla Constrictorka? Ja jednak chyba nie zdecyduje się aż na tak silny środek(Duluxa chyba wybiorę)... chociaż masz rację, jak ma mi potem gnić terra to lepiej użyć dobrego lakieru i poczekać aż dobże wywietrzeje...

Cimathel
13-12-2013, 04:43
Są plusy i minusy, jak wszystkiego... Moje terra po polakierowaniu czeka już prawie 10 dni :D Jeszcze pewnie z 2x tyle poczeka zanim cokolwiek tam umieszczę.

42d3e78f26a4b20d412==