PDA

Zobacz pełną wersję : Morelia Viridis czy czyste gatunki?



kac
04-12-2013, 07:46
Witam!
" Wiele z tych okazów to praktycznie niedostępne w Europie, czyste populacje tych niesamowitych zwierząt"
Takie tekst znalazłem na stronie Łukasza Wysockiego... czhy to znaczy że te Viridisy, które są do kupienia w Europie nie są czyste?
Pozdr

goblin
04-12-2013, 07:54
Daj cały tekst , bo jak sie wyrwie zdanie z całej treści to mozna wiele pomyśleć sobie....

kac
04-12-2013, 08:01
"Na deser zostawiliśmy stoisko "Chondro Coalition", na którym można było zobaczyć przepiękne pytony zielone m.in. Trooper'a Walsh'a. Wiele z tych okazów to praktycznie niedostępne w Europie, czyste populacje tych niesamowitych zwierząt:" nie wiem czy ci to pomoże :]

goblin
04-12-2013, 08:06
yYyy no wsumie ja myśle ze w Europie tez są dostepne zyste populacje M.virdis chyba jak ktoś chce rozmnazać Morelie to zalezy mu na czystych młodych ?? Nie no niewiem niech sie SNAKES wypowie :]

SNAKES
04-12-2013, 08:59
Cześć,

niestety jest to prawda. Wbrew pozorom, czyste populacje wcale nie są tak częste w Europie (zresztą nie tylko). W większości przypadków, osobniki do konkretnej populacji przypisuje się na podstawie wyglądu. Osobniki których linie można prześledzić wstecz i udukumentować skąd pochodzą to rzadkość.
Nawet w przypadku importu - najczęściej populacje przypisuje się na podstawie miejscowości w której znajduje się lotnisko, w okolicy którego są one przetrzymywane do czasu eksportu.

Polecam lekturę książki G.Maxwella - jeśli ktoś ma taką możliwość:
http://www.finegtps.com/Images/book_cover.jpg

To najlepsza pozycja o tych wężach jaką czytałem - dokładnie opisane i wyjaśnione są praktyki przypisywania populacji na podstawie wyglądu czy miejsca przerzutu węży.

Pozdrawiam

kac
04-12-2013, 10:16
SNAKES a czy u Ciebie można zamówić viridisa czystego populacji Aru? I może powiesz gdzie można takie książki zamówić z chęcią zakupiłbym :)
Serdecznie Pozdrawiam!

wujek
04-12-2013, 11:42
Gabor bodajże spodziewa się w tym roku młodych tej populacji: www.boas-pythons.pl

pozdrawiam wujek

SNAKES
04-12-2013, 11:59
Cześć,

nie zajmuję się przywożeniem zwierząt na zamówienie, więc nie. W tej chwili nie pracuję z viridisami.
Ale jeśli chodzi o Aru - to akurat tak powszechna i popularna rasa (populacja) że nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem czegoś. Pogadaj rzeczywiście z Gaborem.

Nie wiem gdzie można kupić tą książkę - może RIO w Polsce ją oferuje?
Jej cena oscyluje w granicach 50 EUR.

Pozdrawiam
Łukasz

kac
04-12-2013, 12:15
tak wiem słyszałem o tym ale po prostu byłem ciekaw czy są to te "czyściochy" :)

Gabor
05-12-2013, 05:49
Witam

Najlepiej jest rozdzielic Morelia viridis na :

race - Populacja z danego rejonu z charakterystycznym markerem + wsteczna dok.?
type- Weze wygladajace jak dana race. Bez dokumentacji
locality- Wyglad nie ma znaczenia. Istotna jest dokumentacja

Wiekszosc wezy w Europie to TYPE. Jest kilka hodowcow pracujacych z RACE. LOCALITY - ???

Moje weze sa tez TYPE. A tak ogolem to mam strasznie namieszane na stronie. Czesc wezy ktore kupowalem jako Aru itd. okazaly sie ze sa Sorong... Zmiany na stronie juz wkrotce. Przepraszam za te bledy...

Pozdrawiam

Gabor

Biber
05-12-2013, 06:51
a jaka hodowla (prosze o adresy stron) ma RACE albo najelpiej Locality? czy chondroworld.com ma Locallity, albo www.moreliagranites.com ????
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==