PDA

Zobacz pełną wersję : Dajcie pomysl



Budyn
24-09-2013, 16:14
Witam mam problem robie terra dla mojej zbozowki jest to 130x50x50 i mam kompletny brak pomyslow na wystroj scian pomozcie bo chce zeby terra bylo na wypasie fajnie jak byscie wyslali jakies foty na maila :) bede wdzieczny pozdro thx

DEXiu
25-09-2013, 10:07
"Na wypasie" to mogą być krowy w lecie ;) A tak na poważnie to najważniejsze jest tło - najlepiej żeby było dość naturalnego koloru i faktury- ja osobiście polecam korek by Biofil. Co do wystroju to również same naturalne lub naturalnie wyglądające elementy - nie muszą być ładnie równo poukładane - grunt żeby było ich dużo, były różnorodne i w "artystycznym nieładzie". Najlepiej dać kilka elementów roślinnych (polecam sztuczne roślinki - do nabycia również w Biofilu oraz w niektórych ogrodniczych)

TylerPL
25-09-2013, 12:31
Ja właśnie się łamie nad tym czy kupić korek na tylnął ściane czy nie... Ale na razie będzie pusto bo i tak dopiero użadzam terra i będe miał ta no przynajmniej 2 tyg... Bo na razie jeszcze nie ma Regiusów w Szreku, a jak przyjadą to facet bedzie je trzymał aż zacznał jeść i przejdą wylinke. Więc moje pytanie: co ile węże przechodzą wylinki? (Regius 60-70cm)

DEXiu
25-09-2013, 14:54
Dzizus, TylerPL, toż ty się tego regiusa nie doczekasz do następnego roku :/ (poważnie mówie). Zanim przyjdą liczmy że minie dwa tygodnie do miesiąca. Kwestia sprawdzenia czy będą jeść to kolejny miesiąc (żeby zjadły ze cztery posiłki dla pewności). Po tym miesiącu przypuszczalnie już będą po wylince - u mojej Regi (tegoroczniak ok. 55 -60 cm) wylinka jest niemal z zegarmistrzowską precyzją równiutko co miesiąc. Sam więc widzisz że to jest kwestia co najmniej 1,5 miesiąca :/ Najlepiej wykorzystać ten czas właśnie na dokładne i przemyślane wyposażenie terra. Tło polecam jak wyżej - korek by Biofil. Ładnie go sobie wyskubiesz i będzie wyglądał estetycznie, a dodam że - przynajmniej w moim wypadku - wężyk po prostu kocha się wspinać po ścianach i wszelkich wystających rzeczach (potrafi nawet pełznąć po pionowej ścianie - właśnie dlatego że jest skubany korek :))

42d3e78f26a4b20d412==