PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka Pytań dotyczącuch zbożówki



Wajdzik
09-12-2013, 09:17
Mam kilka pytań dotyczących zbożóweczki mianowicie:

Kupiłem zbożówke około tydzień temu trzymam ją w akwarium dobrze przygotowanym ale:

-czy może zaszkodzić zbożówce że wyleguje się owinięta wokól świetlówki.???

-Czy można karmrić młodego węża częściej niż 2 razy w tygodniu ( młodziutkimi myszkami)

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Wajdzik

Double
09-12-2013, 09:26
to że wężyk oplata się wokół świetlówki może znczyć że brakuje mu "normalnego" miejsca do grzania się, np jakiejś półeczki z wyspą ciepła. co do karmienia, najbezpieczniej jest wężyka nakarmić, poczekać aż spokojnie strawi (podwyższona temperatura ułatwia trawienie), sprzątnąć kupę i podać następny pokarm ;-) nie trzeba więc karmić częściej niż 2 razy w tygodniu. a nadwyżkę osesków zamróź na przyszłość.

Double
09-12-2013, 09:35
a, i jeszcze jedno - akwarium to jest fatalny pomysł, gadów nie trzyma się w akwariach tylko terrariach. podejrzewam że masz akwarium z takim gotowym plastikowym panelem i świetlówką w nim osadzonym. primo wąż ten potrzebuje normalnego ogrzewania w postaci żarówki, secundo niedługo się udusi w akwarium z powodu braku wentylacji, która jest wymagana na dwóch nie równoległych sobie ścianach. opisz to swoje "akwarium", jakie tam masz wyposażenie

josetsu
09-12-2013, 10:50
jesli wygrzewa sie na swietlowce to Double ma racje brak wezowi wysepki ciepla, dj tam jakas zarowke lustrzanke zeby grzala jakies miejsce i zrob polke lub dj tm korzen!!! opisz to "akwarium" podaj wymiary itd-mam nadzieje ze Double sie myli i nie trzymasz tego w typowym akwa, bo jesli tak to zmien to predko!!!!!!!!

Wajdzik
11-12-2013, 11:24
Zamontowałem do akwarium wszystko co wyczytałem... ale nie wiedziałem o tej wentylacji ...Jak to ma wyglądać???
Mam w akwarium ogrzewanie w postaci 60 watowej żarówki oprócz tego specjalną neonówke do hodowli gadów.. termometr, basen pare skrytek. Na Spodzie wysypałem torf i piasek .W najbliższym czasie mam dostać higrometr i mam wsadzić kilka kozeni .Akwarium ma wymiary 85 dł 50 wys 55 szer . Jeżeli jest coś co jest niezbędne a niewymieniłem proszę o instrukcjie co gdzie i jak :-)

Wajdzik

Dambala
11-12-2013, 11:57
Wentylacja polega na tym, że robisz otwory w bocznej ścianie przy podłożu, troche nad nim. A kolejne otwory robisz w suficie (pokrywie).
Ja jak robiłem wentylacje w akwa to wyciołem szybe w niej wyciołem pasek i wstawiłem siatke i wkleiłem spowrotem. Łatw i dobre

42d3e78f26a4b20d412==