PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowanie pończosznika



masteen01
09-12-2013, 12:39
chce nabyc weza ponczosznika, lecz najpierw chcialbym cos niecos wiecej wiedziec na temat jego zimowania. rozne rzeczy juz slyszalem (ze nie jest potrzebne, inni mowia ze konieczne) ja nie chce zwierzaka skrzywdzic ale chce zeby byl zdrowy:) wiec cieszylbym sie gdyby ktos wkoncu jasno i jednoznacznie mi o tym opowiedzial. z gory wielkie dzieki!! pozdr...

ironkapela
09-12-2013, 13:08
Zimowanie u ponczosnikow jest potrzebne tylko w przypadku gdy masz zamiar je rozmnazac. Po okresie zimowania nastepuja gody. Natomiast w innym wypadku nie ma sensu. Nie powinno sie tez zimowac wezy w pierwszym roku zycia poniewaz slabsze osobniki moga jego nie przezyc. Jest to naturalna selekcja.

piotr
10-12-2013, 01:27
Z tym "nie ma sensu" to bym dyskutował ale faktem jest, że nie jest konieczne. Mój jest u mnie drugą zimę i nawet nie stracił apetytu.

P.

masteen01
10-12-2013, 06:52
SUPER!! dzieki wielkie ludziska!! :) wreszcie tak naprawde od poczatku do konca wiem o co chodzi! jescze raz wielkie dzieki.
pozdr. dla wszystkich chodowcow jaszczurek bez nog :P :)

ironkapela
10-12-2013, 09:31
Nie ma sprawy :) Jak zadajesz sensowne pytania to dostajesz sensowne odpowiedzi. Pozdro :D

42d3e78f26a4b20d412==