PDA

Zobacz pełną wersję : iLOSC POZYWIENIA DLA 85CM BOA



serpentor
10-12-2013, 04:12
Mam 85cm samiczke boa constr.Na poczatku karmilem ja 1 myszka,pozniej 2,od ponad miesiaca raz na tydzien dostaje 3 myszy.Przeszukalem to forum i mam watpliwosci czy to aby nie za malo?Dawacwiecej myszy?a jak szczurka to jednego?Jeszcze zadnemu z moich wezy nie dawalem szczura wiec zawsze te w sklepie wydaja mi sie duze i kupuje myszy.Czy moja samiczka poradzi sobie ze srednim szczurem?dziekuje za odpowiedzi

Conqueror
10-12-2013, 04:19
Z małym szczurem (jakiś 2 razy większy od myszy) radzi sobie moja zbożówka(75-80cm), 3 myszy- mylę żę to odpowiednio, ze średnim szczurkiem powinna już sobie poradzić ale żeby nie był za duży...

Conqueror
10-12-2013, 04:23
A co do ilości pokarmu to już sam zobacz czy to mu na długo wystarcza tzn. ile to trawi, po jakim czasie jest aktywny (szuka pokarmu)... (ale 3 duże myszy to odpowiednio)

Azazel
10-12-2013, 05:00
3 myszy co 7 dni to odpowiednia ilosc , spróbuj dać 4 jak weżmie karm 4 myszami do 7dni. Szczurki jak podajesz to tylko maleńkie - swoje pimbury jak i tygrysy jak były małe karmiłem myszami, pożniej odpowiedniej wielkości chomikami by w końcu podawać świnki morskie i króliki. Szczury potrafią bardzo dotkliwie pokąsać węża - zwłaszcza te bardzo silne i wyrośnięte.
Jeśli podasz odpowiedniej wielkości szczura nie powinien wąż mieć problemu .
Za odpowiednią wielkość rozumiemy pokarm nie wiekszy niż waż w najgrubszym miejscu.
( zasada odpowiednia dla młodych węży - dorosłe wyrośnięte boa , anacondy i pytony połykają znacznie wieszke rozmiarowo ofiary od ich średnicy ).

dreex
11-12-2013, 02:47
Zgadza sie , jedna z moich samic tygrysa przy długości 2,5 m bez wiekszych problemów wciąga królika 1,5 kg - jest wyjątkowo żarłoczna.

spider13
11-12-2013, 14:33
Ja swojemu boa constrictorowi 47 cm podaje 1 młodą mysz i to starcza albo 2 oseski jak myszy nie ma.

42d3e78f26a4b20d412==