PDA

Zobacz pełną wersję : dylemat



anika
10-12-2013, 13:24
zamierzam na wiosne/lato sprawic sobie wezyka :) tylko nie wiem ktory bedzie dobry dla poczatkujacego. jezeli chodzi o terra to mam w pokoju miejsce na 200x80x100 (wys,szer,dl) dodam ze opisy czytalam chyba z 10 razy i tak wybralam:

1) boa constrictor ortoni
2) corallus hortulanus
3) epicrates cencharia maurus
4) python regius

narazie uzupelniam wiedze o tych 4 gatunkach, zbieram kase i przyzwyczajam rodzicow do mysli ze za nie dlugo pojawi sie nowy lokator.

p.s. jezeli uwazacie ze te weze sie nie nadaja, to prosze uwzglednic to w swojej wypowiedzi :)

Obcy
10-12-2013, 13:28
Jeżeli 200 cm to wysokosc , to najlepiej czuł by sie w nim hortulanus;] Bardzo fajne węze , niesety często kąsają , choć ten którego ja miałem spokojnie dawał sie brac na ręce i był dosć spokojny , agresywny był jedynie jak manipulowało mu sie w terrarium

spider13
10-12-2013, 13:29
Do tego terra to nadaje sie python regius i corallus hortulanus :) radze corallus hortulanus bo terra jest wysokie a on lubi na drzewach przesiadywać.

MIDO
10-12-2013, 13:41
Przygotuj sporo kasy jeśli chcesz Boa constrictor ortoni.Chcesz czystego boasa to Boa constrictor constrictor lub Boa constrictor imperator są bardziej dostępne.
Corallus hortulanus bywa agresywny i mlode czesto mogą choc nie muszą nieprzyjmować pokarmu.Hortulanus najlepiej trzymać osobno w mniejszych terrariach niż zamierzasz miec te twoje i łaczyć tylko w okresie godów(o hortulansy coolarego najlepiej zapytaj).
Epicrates cenchria maurus-lepiej kupic E.c.cenchria bo są ładniejsze.
Zawsze na Constrictory i Epicratesy możesz zrobić sobie Rack system.Taki jakiego zdjęcia zamieścił coolary w dziale zdjęcia.Co do regiusów spokojnie zmieści ci sie tam para i bedziesz mogła mieć nawet niższe terrarium.
Poczytaj sobie o moreliach to też dość ciekawe dusiciele.




Pozdrawiam Marcin

daf
11-12-2013, 02:34
Ale MIDO nie Morelie dla początkującego hodowcy, w ostateczności spilota. Kup sobie regiusa ale nie do taaaaaaaaakiego wielkiego terra.

MIDO
11-12-2013, 06:53
Spilota w ostateczności.Ale przyznaj ,że powinna zdobywać jak najwięcej wiedzy na temat węży.Wiesz w tym przypadku hortulanus tez nie moge całkiem polecic bo są to wymagające węże.Ja poleciłbym jej najbardziej cenchria cenchria ale regiusy też są bardzo ladnymi węzami.

Grochu
11-12-2013, 09:47
do tego terrarium faktycznie pasował by tylko b.c.o., jednak jego dostępnosć u nas jest praktycznie zerowa.
2) c. hortulanus - za trudny na początek! a lepiej trzymać w nieco mniejszych terrariach, a osobno
3) nawet niezły na początek, jednak tak wysokie terra nie będzie Ci u niego zupełnie potrzebne
4) p. regius - za wysokie terra, zły dla laika, nada się dla DOBRZE oczytanego początkującego (8

reasumując: kup e. teaniura frisey.

anika
11-12-2013, 10:46
zdecydowalam sie na regiuska, mysle ze to bedzie trafny wybor. oczywiscie w tym wypadku nie bedzie mial wysokiego terra na 2 metry. znacie jakies ksiazki godne polecenia o hodowli itp itd? pozdrawiam :)

coolary
11-12-2013, 11:09
Na początek regius jest Oki:) W miare jak zdobędziesz doświadczenie polecam C.hortulalanus! Z doświadczenia wiem, że dobrze ustabilizowane osobniki nie sprawiają wielu kłopotów :) Gatunek ten jest moim zdaniem super ciekawy, szczególnie jeżeli chodzi o kolorystykę i rozmnażanie.

Najabrdziej poleciłbym Ci gatunek którego nie wymieniłaś wcześniej - Epicrates cenchria cenchria. Ze wszystkimi gatunkami z jakimi miałem do czynienia jest on najprzyjemniejszy w utrzymaniu:) Myśle, że w tym roku bedę miał mlode tego gatunku ale na razie nie zapeszam ;)

Azazel
11-12-2013, 14:32
B.C.O - to według obecnej systematyki B.C.C forma peruviańska - cena kształtuje się na poziomie 1250zł.
To dochodzący do największych rozmiarów boa. Podobne rozmiary osiąga tylko suriname boa ( lub jak kto woli guyana ) oraz sporadycznie imperator.
Weź pod uwagę Morelia spilota variegata koło 450zł , lub morelia spilota cheynei koło 800zł ( bardzo ciekawe węże , spokojne i bezproblemowe - większość czasu spędzają na konarach ).

Conqueror
12-12-2013, 04:14
Boa constrictor ortoni - Występuje w Peru - najmniejszy Constrictor, osiąga około 1,3 - 2m ........a nie największy:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Conqueror
12-12-2013, 04:17
Tak... przynajmniej gdzieś wyczytałem...

MIDO
12-12-2013, 04:35
Wyczytaleś to na www.terrarysta.com.pl
Z małych Boa constrictorów jest jeszcze Hogg islands rośnie do 1,5-2metry
Tylko to wąż który kosztuje napewno ponad 1200zł.

anika
12-12-2013, 10:12
dzieki chlopaki za wypowiedzi, co ja bym bez Was zrobila... :)

TylerPL
12-12-2013, 13:11
Kupując Regiusa przygotuj się na wiele problemów i dylematów. Ja mam Regiusa od 2 miesięcy i nic u mnie nie jadł... Ale trzeba przyznać, że wąż jest na prawdę śliczny.
[ulr]http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=17466&t=17466[/url]

42d3e78f26a4b20d412==