PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zbożówka musi zimować???Pilne



Wajdzik
14-12-2013, 03:57
Poraz kolejny jestem zmuszony zadać kilka pytać :-) Thx za odpowiedz na poprzednie
- moja zbożówka to prawdopodobnie samiczka i mam podstawowe pytanie czy ona musi zimować??
Wczoraj weszła pod basenik(basenik wykonany jest z kamienia(srednica mniej więcej 25 cm)) jak wymieniałem wode w nim to ją wyciągnołem . Była cała zimna. Możliwe że zabiera się do ziomowania proszę o konkretne informacje dotyczące zimowania zbożówki . Z góry dziękuje WaJdZik

Ophidia
14-12-2013, 04:05
"Możliwe że zabiera się do ziomowania..." - lub do wylinki, moje węże jak mają możliwość to też pod basen wpełzają.
A co do tego czy " Czy zbożówka musi zimować??? " - http://terrarium.com.pl/wazzbozowy.php
Pozatym juz troche na to za puzno :)

Dambala
14-12-2013, 04:27
Węże sie zimuje jak sie chce je rozmnażać, a jeśli hodujesz tylko dla frajdy to nie musisz zimować ;) Zimowanie opbudza "aktywność" wężyka ;)

Pituophis
14-12-2013, 04:30
Zbożówek zwykle i do mnożenia się nie zimuje.

Wajdzik
14-12-2013, 04:48
cZYLI JAK SOBIE TAM SIEDZI TO GO NIE WYCIĄGAĆ????????

mordd
15-12-2013, 03:55
A co ma wspólnego siedzenie pod miską z zimowaniem? Pewnie jest to jedyne wilgotna i ciasna kryjówka jaką ma w terrarium a akurat takiej teraz potrzebuje. Nie wyciągaj, poczytaj co to jest zimowanie i nie pisz wersalikami bo wykasuję.

flo
17-12-2013, 01:53
często różnie się wypowiadają na temat zimowania zbożówek przed rozmnażaniem i ja też już nie wiem co o tym myśleć: trzeba czy nie? Może wypowie się ktoś kto już rozmnażał bez zimowania i napisze czy całkiem dobrze mu to wyszło??(tzn czy młode były zdrowe i zachowanie przyszłych rodziców-czy chętnie kopulowały itp.)

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==