PDA

Zobacz pełną wersję : zwraca pokarm



artek
14-12-2013, 04:08
Witam. Kupiłem węza lampropeltis mexicana mexicana ma okolo 30cm jak go kupiłem to wąż jadł i nie było z nim problemu ale od 3 karmień a karmie co tydzień zje oseska ale na drugi albo na trzeci dzień zwraca.

prosze napiszcie co może być przyczyną takiego zachowania.

chciałem zanieść kał do zbadania ale nie moge bo on nie robi kupki bo nie ma po czym a jak zrobi to jest to minimalne.

nabyłem zwierzaka dwa i pół miesiąca temu

Dambala
14-12-2013, 04:26
Może jedzenie jest za duże?? Lampropeltisy mają problemy ze zjedzeniem za dużego pokarmu. Może to też być wina zbyt niskiej temp albo roztocza czy inna choroba.
A wogóle jak wąż zwrócił pokarm to dawałeś mu jkaiś czas na zregenerowanie układu pokarmwego??? bo to tez może być powód.

Pituophis
14-12-2013, 04:29
Być może ma za niską temperaturę, albo dostaje zbyt duże oseski, ale to mało prawdopodobne, jeżeli wcześniej nie było problemu, a parametry terrarium bez zmian. Na pewno nie jest też przekarmiony(można karmić i co 4 dni). Natomiast jest możliwe, że raz zwrócił pokarm, bo np. połknął sporą ilość podłoża razem z nim, a potem podałeś mu następnego oseska za szybko(po wymiotach czekamy zawsze 2-3 tygodnie) i podrażniony przewód pokarmowy nie radzi sobie. Może dojść wtedy do infekcji bakteryjnej, albo też infekcja(np. Pseudomonas sp.) właśnie jest pierwotną przyczyną wymiotów. Proponuję udać się do weterynarza, i zrobić bakteriogram wymazu z przewodu pok., ia potem dobrać odpowiedni lek. Na pewno też odczekać przynajmniej te przepisowe 2 tygodnie, a potem dać 1 jedniodniowego oseska. Jak strawi dobrze- za kilka dni następnego. Nie dawać owłosionych pod żadnym pozorem.

artek
14-12-2013, 04:36
dałem mu oseska na drugi dzień jak zwrucił teraz odczekałem tydzięń i dałem mu we wtorek a w piatek znalazłem zwróconego.
czyli teraz odczekam z 2 tygodnie i nie dam mu nic zobaczymy co będzie jak to nie pomoże udam się do weterynarza.

DZIĘKUJE

Pituophis
14-12-2013, 04:47
Hmmm... Ja bym udał się już teraz. Infekcje bakteryjne przewodu pokarmowego u węży leczą się nieraz długo i żmudnie(kilka miesięcy), a być może właśnie z tego powodu wąż zaczął zwracać pokarm, a nie jakiegoś innego. Na pewno karmienie świeżo po wymiotach jest niewłaściwe, na pewno też osesek powinien być jednodniowy(nie większy). Takie wymioty lubią niestety powracać, jeżeli nie weżmie się porządnie za ich leczenie.

Dambala
14-12-2013, 04:56
A karmienie po wymiotach i następne wymioty mogły pogorszyć jeszcze całą sytuację, więc tak jak Pituophis radze udać się odrazu do weta.

artek
14-12-2013, 05:11
dzięki za radę

szuwarek200
14-12-2013, 05:14
w Krakowie polecam Ci doktora Piróga gabinet ma na osiedlu 1000lecia

42d3e78f26a4b20d412==