PDA

Zobacz pełną wersję : ZOO Slaskie i zbozowka i GUZY



josetsu
14-12-2013, 11:26
witam dzisiaj odwiedzilem zoo w Chorzowie i ogladalem naszych ulubiencow i co zauwazylem:
-zbzowka okolo 60-70cm ladna classic mila jakies guzy dokladnie 3 od strony grzbietowiej-latwo je zauwazyc-wezyk jest bardzo aktwyny i nie wyglada na zaniedbanego ani chorego ale te "guzy" troszke mnie zmartwily-tu pytanie czy nie wiecie co to jest???
chcialem porozmawiac z z panem Brachaczykiem (przepraszam za przekrecenie nazwiska ale nie pamietam dokladnie nazwiska-az mi glupio-ale wszyscy wiedza o kogo chodzi-nie potrafilem go tam namierzyc)
wiec jesli tam bedziecie albo zobaczycie sie z nim na gieldzie w poniedzialek to dajcie mu znac a ja prosze o odpowiedz na forum coz to sa za guzy, sam mam zbozowke i chce wiedziec coz to za schorzenie???
w terr przebywaly 3 zboze ten byl najmniejszy!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam josetsu

MIDO
14-12-2013, 12:05
Tak dla ścisłości to jest pan Marek Brachaczek :)Jest na kazdej giełdzie w świętochłowicach więc podejdź i powiedz mu to.

daf
14-12-2013, 13:16
Jeśli te guzy był kremowe to mogły być ropnie(gadzie pryszcze).

josetsu
14-12-2013, 13:33
nie te guzy bylu podskorne!! nie byly kremowe, skora w tym miejscu byl zwykla- tylko widac bylo guzu-takie faldki jak to ---~---~---~--- bylo to podskora i nie wiem co to bylo ale widac bylo nienaturlny ksztalt!!!!!
Pana Marka przepraszam za przekrecenie nazwiska!!!!
ludzie do swietochlowic jeszcze kawal czasu bo dopiero w marcu wiec moze ktos sie znim wczesniej bedzie widzial-ja jak go tam spotkam to mu na bank powiem!!!!

goblin
14-12-2013, 20:04
josetsu zapewne "garbiki" spowodowane problemami w czasie inkubacji...



Od pana Marka Brachaczka mam Boa :]

micgekon
14-12-2013, 22:36
Z takiego opisu trudno coś wywnioskować, a może to samiczka i jajka???

Belial
15-12-2013, 04:46
To są prawdopodobnie tłuszczaki, która lubią się trafiać u dużych zbożówek, węży smugowych i lampropeltisów. Można je operować, gdyż psują wygląd węża, ale poza tym są nieszkodliwe.

josetsu
15-12-2013, 07:07
ze tak powiem do idiotow sie nie zaliczam i raczej odroznic jajka od jakis guzow potrafie-szczegolnie ze guzy sa od strony grzbietowej!!!!!! mozliwe ze to tluszczaki choc nie wydaje mi sie bo waz jest jeszcze mlody okolo 70cm i nie jest "gruby i tlusty", chyba odpowiedz Goblina jest wiarygodna-choc fajnie jakby to ktos sprawdzil na oczy!!!
pozdrawiam!

goblin
15-12-2013, 07:20
josetsu ja się trzymam swojej wersji... tak np. zbozówka KORSAKOW'a też ma taki garbik i jest spowodowany wpadką przy inkubacji (najprawdopodobniej)...


A co do jajek to zostawie bez komentarza...

Mysza1983
15-12-2013, 08:30
i pewnie też z powodu wyglądu trafiła do zoo...

42d3e78f26a4b20d412==