PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium dla pary e.c.c.



Sworthy
18-12-2013, 03:56
Chcialbym spytac posiadaczy tych pieknych wezy w jakiej wielkosci terrariach trzymaja swoje pupile i czy sadza, ze maja wystarczajaca powierzchnie do zycia w nich?
Najbardziej oczywiscie interesuja mnie wypowiedzi hodowcow, ktorzy trzymaja pary razem.
Pytam bo opis wymiarow terra na stronce jest ogolnikowy, a mnie interesuje praktyka doswiadczona :)
Milo bedzie tez uslyszec hodowcow, ktorzy rozmnozyli swoje e.c.c. w swych terrariach. :)
Bardzo prosze o wypowiedzi.
Pozdrawiam

CoNeV
18-12-2013, 14:41
Moja cenchria jest jeszcze co prawda mała, ale docelowo na cenchrie mam terraria ok 100x60x50wys i 120x60x50wys. teraz trzymam w nich boasy (jeszcze nie zbyt duze:). Rozmawialem z hodowcami tych wezy i takie wymiary dla parki starcza spokojnie, niektorzy trzymaja nawet w mniejszych i jest ok:) Zycze powodzenia.

Sworthy
18-12-2013, 17:41
No tak. Jesli mowimy o trzymaniu pary cenchri, ale osobno. Jednego osobnika i drugiego w osobnych terrariach. To moga takie wymiary byc chociaz ja sadze ze to ciut przymalo jak dla e.c.c.
A jakie wymiary terra sa polecane przy trzymaniu dwoch osobnikow w jednym terra?
Wlasciwie nasze dostepne w polsce e.c.c. do jakich rozmiarow przewaznie dorastaja? Dla przykladu 5-6latki jakiej dlugosci macie?

coolary
19-12-2013, 03:34
Ja mam 5letnia samice ok.205cm, (kupiona od Adriana Hewaka który w 2000 roku importował je z USA). Waży w tej chwuli ok. 3,5 kg.

micgekon
20-12-2013, 06:56
Coolary a mógłbyś zamieścić zdjęcie tej samicy, takie na którym można by porównać do czegoś jej wielkość. Po prostu nigdy nie widziałem dorosłej E.c.c. A moja ma dopiero ok.125cm.

42d3e78f26a4b20d412==