PDA

Zobacz pełną wersję : Czy są niejadowite jadowite??



Gwoździu_oi
20-12-2013, 01:25
Kompletnie nie znam sie na hodowli węzy i dlatego chciałem spytać czy to prawda że można usunąć wężowi gruczoły jadowe. Jak wpłynie na niego taka operacj, czy nie skruci mu zycia lub nie utrubni pobierania pokarmu. Najważnieisze jest jeszcze czy taki wąż jest droższy bo kupił bym jakąś taką żmije czy grzechotnika.

Dambala
20-12-2013, 01:52
Obecnie nikt nie podejmie się takiej operacji a pozatym hodowla takich zwierząt jest zabroniona ;)

Pituophis
20-12-2013, 02:43
A po co? Bo fajnie wygląda? http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=27220&t=27220- kilka postów niżej już jest dyskusja.

dreex
20-12-2013, 02:43
Chłopie puknij sie w głowe i zastanów zanim coś napiszesz - po pierwsze to nie humanitarne - jak by tobie powyrywali zęby.....? a po drugie jak napisał przedmówca - jest to ZABRONIONE , a kupować dla szpanu i po miesiącu jak juz wszyscy kumple go obejrzą sprzedawać to drugi nonsens.

reed
20-12-2013, 05:30
Se kup, grzechotke, a nie grzechotnika :(
Skąd tacy payace się biorą ?

Plutoo
20-12-2013, 06:25
Albo dmuchaną żmije, przynajmniej jak sie znudzi to możesz powietrze upuścić i schować do szulady
szpaner...niedobrze mi jak takich widze :/

Biber
20-12-2013, 07:36
ok zostawcie go już... mówi że jest kompletnie niekumaty i może nie wie że to zabronione... a pisanie że pajace itp nie ma też raczej sensu bo wszyscy chyba wiedzą że dużo ludzi z tego forum ma jaduski :) Ja osobiście jest zdecydowanie na NIE jadusom w domach skoro jest tyle innych pięknych niegroźnych węży...

The_Answer
20-12-2013, 08:16
przedewszystkim jest to ingerencje w nature jak on potem ma polowac??

ser
20-12-2013, 08:20
ale niestety nie wszyscy na tym forum mogą zrozymieć że niektórzy chcą się tylko czegoś dowiedzieć, a nie odrazy kopować jadusy....

spider13
20-12-2013, 08:36
Gwoździu_oi zamiast kupowac jadusa to może se kup zbożówke albo machoniówke polecam też boa constrictora tylko ze rośnie duży.

Gwoździu_oi
20-12-2013, 09:35
Punkt 20 regulaminu forum, tam właśnie to wyczytałem że dopuszczony jest zamieszczanie opgłoszeń jeśli wąż ma usuniete gruczoły jadowe. Teraz nie wiem dla kogo to pisali skoro nikt ich nie usuwa. Kto z hodowców nie wierzy niech sobie sam zobaczy ten punkt regulaminu. Ja osobiście to sie bawie z pajakami jak narazie ale im na sto procent nie da sie usunąć gruczołów jadowych.

SID7426170
24-12-2013, 04:04
Podobno jest kila osób w polscie które usówa gruczoły, cena takiego weza wzrasta i to sporo. Pytanie po co miec jadusa ktory nie posiada jadu ? dla wyglądu ? taki wąz przyjmuje martwy pokarm, pozatym to nie wąz to kaleka.

Mareksss
25-12-2013, 12:30
Widzę, że jest wiele dyskusji, lecz żądnych konkretów - odpowiedzi.
" czy to prawda że można usunąć wężowi gruczoły jadowe"
Odp. można usunąć gruczoły jadowe w zasadzie każdemu wężowi jadowitemu tylko po co?.
"Jak wpłynie na niego taka operacj, czy nie skruci mu zycia lub nie utrubni pobierania pokarmu"
Odp. Potwierdzam w 99 %, że początkowo operacja nie wpływa na węża i jego zachowanie. Tak samo atakuje, jednak brak jadu powoduje, że nie zawsze mysz lub szczur ginie. Chyba, że akurat zabije gryzonia zębem. Dlatego po ataku, trzeba wyjąć mysz - szczura i go zabić po czym ponownie włożyć ją do terrarium. Wąż już martwą zdobycz zje. I najgorsze - węże takie krótko żyją. Niestety brak jadu wpływa na ogólny proces trawienny i rozwój węża. Podstawowa przyczyna to uszkodzenie wątroby po około 2 - 3 latach nie dłużej.
"Najważnieisze jest jeszcze czy taki wąż jest droższy"
Odp. Węże takie nie są dużo droższe. Te z którymi miałęm do czynienia to:
- grzechotnik texaski - 400 złotych - żył dwa lata,
- żmija gabońska - 500 złotych - żyła dwa lata.

_RegiuS_
26-12-2013, 03:18
Witam ma 2 grzechotniki bez gruczołów
1 to C.atrox ,a 2 C durrisus zyja juz u mnie od 4 lat i maja sie dobrze.
Wydaje mi sie ze twoje weze zdechły Ci z innej przyczyny niz brak gruczołów

Pituophis
26-12-2013, 04:02
A czy nie najważniejszy stres i cierpienie węża?? Usuwanie gruczołów jadowych uważane jest powszechnie za zabieg nieetyczny. Jest tak dużo węży niejadowitych, lub też posiadających jad niegroźny dla człowieka(Heterodon sp., Hydrodynastes sp.), że nie wiem, po co kupować venomoidy, czy węże jadowite. Nie lepiej pozostawić je w specjalistycznych kolekcjach? Zagrożenie jest zbyt duże, nawet ze strony młodziutkiej trwożnicy. Nie wspomionam o fakcie zakazu posiadania węży jadowitych, niezależnie od posiadania sprawnego aparatu jadowego. Nie sądzę też, aby kogoś było stać na surowicę. A już chęć zakupu przez osobę mało doświadczoną pozostawię bez komentarza.

_RegiuS_
27-12-2013, 11:38
Masz zupełna racje Pituophis, lecz niestety nie mozna porownać jakiegokolwiek np. Crotalusa do Heterodona, zupelnie inny wyglad, zachowanie i tryb zycia.

Pituophis
27-12-2013, 11:41
Trudno, poczytajmy o grzechotnikach, przytulając do serca heterodona:).

42d3e78f26a4b20d412==