PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie oświetlenie?



TylerPL
26-09-2013, 08:11
A dokładnie jakie oprawki do żarówek dać w otwory o szerokości ok 4,5cm? To są otwory na halogeny czy zwykłe? Zamówiłem takie terra i teraz nie wiem na jakie to jest żarówki... Chciałem 2 dzienne i 1 nocną.

DEXiu
26-09-2013, 08:17
Hmm. Prawdę mówiąc to nie wydaje mi się żeby to były otwory na jakieś konkretne oprawki tylko po prostu dziury w które możesz wciepnąć dowolną oprawkę jaką akurat kupisz :/ Co do sposobu montażu to również tylko i wyłącznie twoja inwencja twórcza.

TylerPL
26-09-2013, 08:21
To w takim razie jakie oświetlenie polecacie? Zwykłe czy halogeny? Mnie osobiście bardziej się podobają halogeny, ale te lampy będą jedynym źródłem ciepła w terra więc nie wiem jakie dokładnie dać. I jeszcze czy są nocne halogeny (czerwnone, niebieskie?)

Dzik
26-09-2013, 09:27
wiesz jeżeli chodzi o halogeny to zależy od wielkości terra jak masz małe terra to możesz dać halogena bo sobie poradzi ja mam terra 30/30/30 z halogenem 35W to świeci mi długo (ale w moim pokoju jest zimno) ja nie widziałem nocnych czy dziennych halogenów poprostu pomalowałem na czerwono

TylerPL
26-09-2013, 11:28
Chodzi mi o terra narożne dla Regiusa o przyprostokątnych 79x79 i wysokości 60. A jak się pomaluje halogen na czerwnono to farba sie nie będzie palić i łuszczyć???!!!! A może zrobić mix? 2 halogeny na dzień i jedna zwykła na noc? Jak myślicie?

Biber
26-09-2013, 12:20
palić sie spali raczej :] i bedzie śmierdzieć :D

TylerPL
26-09-2013, 12:48
I jeszcze jaki zbiornik z wodą zrobić? Taka zwykła kuwet będzie głupio wyglądać. Wieć myśle żeby samemu zrobić z gipsu, ale nie wiem czy tam nie ma jakis trujących związków, które by przeszły do wody. A jak nie gipsowe to jakie polecacie? Ktoś pisał w temacie o żabie rogatej można zrobić szklane. Ale ja sie nie podejmije tego. Macie jakiś dobre i ładnie wyglądające patenty?

DEXiu
26-09-2013, 14:25
Mnie się tylko wydaje czy halogena wystarcz dotknąć brudnym paluchem i już się może spalić? Tak mi się coś o uszy obiło ale pewności nie mam. Co do basenu z gipsu to nie polecam - lepiej zrobić basen z cukru :)) A na poważnie to jednak chyba najtaniej i najekonomiczniej wyjdzie zwykła kuweta.Jak się nie podoba to z zewnątrz można obkleić kawałkami korka które zostaną przy skubaniu (mnie ze skubania dwóch płyt korkowych został spory worek odpadów). Wewnętrzną stroną kuwety się nie zajmuj bo po kilku miesiącach sama się "unaturalni" a to za sprawą kamienia który się będzie osadzał (u mnie jest dośc twarda woda i w baseniku-kuwecie którą mam od lipca już się zrobił szary nalot - jeszcze parę miechów i dna nie będzie widać :)

Dzik
26-09-2013, 15:35
jeżeli chodzi o farbe na halogoen to trzeba kupić specjalną do żarówek 150ml kosztowała 9zł (jakoś tak) zresztą zamówiłem przez neta. a basenik możesz zrobić np z gliny tylko pomaluj lakierem nietoksycznym albo modelina została jeszcze połówka kokosa

Dzik
26-09-2013, 15:38
a zapomniało mi się napisać że jak dotkniesz halogenik to możesz skrucić mu żywotność ale i tak mi hyba świecił 2 miechy albo ponat

TylerPL
27-09-2013, 01:25
Spoko, dzięki! Ale jeszcze co do kwestii ogrzewania. Czy halogeny wystarczą jako ogrzewanie? Temperatura w pokoju jest zwykle ok 24 st. C. (jestem ciepłolubmy :))

Glazik
18-01-2014, 11:13
co do halogenow to jak dotkniesz tonapewno w dosc szybkim czasie sie przepali
halogen daje duuuzo ciepla i nie wiem czy nie za duzo
w pracy mam do czynienia z halogenami od 150-500W
jak chcesz gotowac w terra to napewno zamontuj
z tego co sie orjetuje to lepsze sa zarowki czerwone
typowe grzewcze
mocy okolo 15-25W

teraz co do poidelka
ja u siebie zastosowalem maly pojemnik w ktory wlozylem mech lesny
mech utrzymuje ciagle wilgotnosc a do tego mam pewnosc ze moj pajaczek nie wpadnie do tego
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==