PDA

Zobacz pełną wersję : więcej wiadomosci - boa



Wino
23-12-2013, 15:47
wiec tak chciałbym uzyskac wiecej wiadomosci dotyczących Boa :

jakie wystepują u tego gatunku najczęstsze choroby ???

jakie moga byc powody niejedzenia ???

co sie z węzykiem dzieje jak jest skulony przez kilka godzin?????

jak wąz odpoczywa???

co ile mozna podawac jedzonko boa o długosci 1m ?????

Wino
23-12-2013, 17:11
no i jeszce jedna sprawa słyszałem o czyms takim ze podaje sie węzykowi witaminy czy to prawda???? jak tak to co ile: dni/tygodni/miesiecy/lat czeba taka witaminke podawac no i jaki ma to byc preparat i o jakiej nazwie

nastepna zecza to czy to prawda ze weze sie odrobacza jeli tak to w jakich okolicznosciach i co ile taka czynnosc musi byc wykonywana????

lizard13
24-12-2013, 01:09
najlepiej wgłębić się w literature. Z witaminkami to prawda, ale za mało mam doświadczenia by Ci radzić na ten temat.

goblin
24-12-2013, 02:18
'jakie wystepują u tego gatunku najczęstsze choroby ???"

Otłuszczenie ? Tu niewiem zaduzo wiec zostawiam to bardziej zaawansowanym...

"jakie moga byc powody niejedzenia ???"

Boa są zazwyczaj bardzo zarłocznymi węzami i powody niejedzenia to choroby pasozytnicze lub złe warunki w terrarium (niska temp.)

"co sie z węzykiem dzieje jak jest skulony przez kilka godzin?????"


Nic mu sie niedzieje mój Boa nierusza się z miejsca czasami 4 dni... zmienia tylko minimalnie połozenie.... Boa ozywają w nocy (prowadzą nocny tryb zycia)wtedy zwiedzaja całe terrarium...

"jak wąz odpoczywa???"

Leży sobie.... :]

A co do witamin były już wałkowane na forum kilka(naście) razy... więc poszukaj sobie ... większośc osób niepoleca dodawania witamin o ile karmi sie pełnowartoświowym pokarmem węża bo mozna mu jedynie zawszkodzić tymi witaminami...

Azazel
24-12-2013, 02:22
Nie podajemy wężowi witamin ! - karmiąc kompletnym, całym pożywieniem - szczury , chomiki, świnki morskie , króliki - dostarczamy mu wszystko czego potrzebuje.
Wąż potrafi skulony po posiłku leżeć w bezruchu nawet kilkanaście dni - niektóre gatunki jak python curtus nawet kilkanaście tygodni.
Powodem niejedzenia może być stres, niewłaściwa wilgotnośc, temperatura, odpowiednia pora roku odpowiadająca w danym biotopie porze suchej.
Najczęściej choruja na schorzenia drug oddechowych jak i schorzenia skóry w wyniku złych warunków.
Czasem zdarza sie zapalenie mózgu.
100cm boa może zajadać się odpowiednia ilością myszy , średniej wielkości chomikami bądz młodymi szczurami.

Wino
24-12-2013, 02:27
no to wielkie thx juz wszystko wiem

z zadnych objaw które podaliscie mój węzyk niema (całe szczęscie ) chciałem poprostu się upewnic i więcej dowiedziec (lepiej wiedziec wiecej niz niewiedziec nic)

Azazel
24-12-2013, 02:45
Zapewniając mu odpowiednie warunki , dbając o higiene w terrarium , dostarczając wartościowego pokarmu wszystko powinno być wporządko i nic węzykowi nie powinno się dziać.

Wino
24-12-2013, 02:53
no i tak jest

Baha
24-12-2013, 08:54
Ja uważam, że odpowiedzi na te pytania już znajdowały się na 4um.
Tak wogóle, to od kiedy masz boaska, bo pytania nie są jakieś szczególnie niespotykane.

micgekon
24-12-2013, 12:00
I dla tego powinna się szybko ukazać książka Wicia o boaskach (miałem okazję przeczytać) tam są wszystkie odpowiedzi na twoje pytania i nie tylko.

Wino
24-12-2013, 13:04
Od 2 dni :)

ser
25-12-2013, 04:34
dorosłe boasy robią sobe czasami długie przerwy w pobieraniu pokarmu. np. kolega przestraszył się, gdy jego samiec boa nie chciał jeść 5 miesięcy. później taka głodówka powturzyła się jescze 2 razy. nie zmieniał warunków w terraa, nie wyjmował węży, roztoczy nie było. zaznaczam jednak, ze były to dorosłe węże. mój boas jak miał równo 106 cm jadł już dorosłe chomiki i średnie a nawet trochę większe jak średnie szczury :). a najczęściej, to boasy chyba sie przeziębiają (przy oddychaniu nienaturalnie syczą.

micgekon
25-12-2013, 12:00
"Boasy się najczęściej przeziębiają"
a) gdy są nie odpowiednie warunki w terra.
b)nieodpowiedzialni właściciele wypuszczają je na spacery po mieszkaniu

ser
26-12-2013, 07:18
to nie jest mój przypadek, ale to co wiem od kolegów i z forum :P

42d3e78f26a4b20d412==