PDA

Zobacz pełną wersję : Zapalenie przyzębia u "węża ....."



Mareksss
25-12-2013, 12:41
Mam prośbę, a w zasadzie proszę o rady dotyczące zastosowania leczenia zapalenia przyzębia u węża. Do zapalenia doszło w wyniku złamania zęba. Usunołem resztki, jednak opuchlizna nie zeszła a nawet zwiększyła się. Próbowałem czyszczenia jamy roztworem wody utlenionej. Jednak nie wiem, czy to wystarczy, czy czas zrobi swoje?
Ta dolegliwość jest samo wyleczalna ? Porszę tylko nie radzić wizyty u weta. Bo ta profesja nie wchodzi w rachubę.

Baha
25-12-2013, 12:54
Dlaczego nie wchodzi w rachubę. Wogóle to jakiś wet to widział?
Jeśli nie, to jesteś raczej ździebko nieodpowiedzialny.

Pituophis
25-12-2013, 13:00
Czy to wygląda tak, że błony śluzowe są mocno opuchnięte, tak, że wąż nie może prawidłowo zamknąć pyska? Ja stany zapalne pyska czy zgnilec leczyłem codziennym smarowaniem Balsamem Szostakowskiego i zawsze pomogło.Woda utleniona jest mało skuteczna.
Jeżeli nie ma się dostępu do weterynarza, który zna się na gadach( a niestety nieraz i ci z ogrodów zoologicznych nie umieją gadów leczyć) to rzeczywiście nie ma sensu ciągać zwierzęcia po lecznicach.

mysza
26-12-2013, 02:36
Witam,

właśnie mi to wygląda bardziej na zgnilec pyska. Niestety sama maść czasem nie pomoże i trzeba zastosować anytbiotyk, a ten to wet powinien przepisać. (Nawet jak się za bardzo na gadach nie zna. (Choć antybiotyk też należy dobrać).
Natomiast jeżeli chodzi o pysk, to należy go mimo wszystko dodatkowo płukać. Albo roztworem nadmanganianu potasu (nie za bardzo skoncentrowanym, bo popali pysk), betadiną (środek dezynfekujący) lub właśnie wodą utlenioną.
Dlaczego nie masz mozliwosci zobaczenia sie z wetem??

pppppp
27-12-2013, 11:24
woda utleniona to zły pomysł, strasznie piecze zwierzaka (nie laliście nigdy sobie na ranę??) lepszy jest nadmanganian

mysza
30-12-2013, 07:45
tez piecze.... a poza tym jak się go za mocno rozcienczy, to moze nawet popalic tkanke.
No ja nie raz lalam sobie wode na rane, bo przeciez to jest srodek dezynfekujacy. Wlasnie dlatego nalezy go stosowac.
Betadiny na sobie nie stosowalam, ale to cos w rodzaju jodyny a tamto tez bolalo. Niestety srodki dezynfekucjace maja to do siebie.

Mareksss
30-12-2013, 10:59
Dzięki za rady, ale wąż zdechł.

42d3e78f26a4b20d412==