PDA

Zobacz pełną wersję : Pyton Regius - chęć kupna + małe pytanko



terragady
29-12-2013, 04:42
Chciałem sobie kupic regiuska. Są jakieś urodzone w hodowli?? Bo z odłowu nie chce, słabo sie przyzwyczai itd. chyba ze jakiegos bardzo młodego około 5 miesięcy ale gdzie takiego dostane?? I czy jest to trudny w hodowli wąż bo nie jestem zbyt doświadczony bo mam tylko 1 węża. I czy jakieś takie odchylenia od norm(małe od temp i wilg) mu zbytnio nie zaszkodzą?? Poprostu pytam o rade czy powinienem sobie go kupić?? I czytałem dużo postó ze wąż nie je, jest chory często sie to zdarza??


I jeszcze jedno małe pytanko. Jak niektórzy piszą obniż temp o 2-3 stopnie albo podwyż. Jak mam to zrobić, czy musze kupować jakiś sterownik temperaturą??I pisza tez zeby w miare utrzymywać taką samą temp w dzień i w nocy,- jak przecierz żarówka daje ciepło i działa w dzień a w nocy tylko kabel grzewczy to jak mam to zrobić.

goblin
29-12-2013, 04:48
99% Polskich regiusów pochodzi z importu , w naszym kraju regiusy rozmnaza taka ilośc ludzi co nic (moznaby ich policzyc na palcach jednaj ręki) . Regusy importowane dosyć często sprawiają problemy z jedzeniem ale jezeli kupisz od sprawdzonego sprzedawcy to niemasz sie czego obawiac....


Jezeli czujesz się na siłach i jesteś wstanie zapewnic mu odpowiednie warunki to niewidze przeszkód do tego abyś kupił regiuska jednakze w tej chwili niema tak małych regiusów w naszym kraju... powinny sie pojawic w kwietniu/maju...

terragady
29-12-2013, 05:23
A co to znaczy od sprawdzonych hodowców jak mówisz ze są importowane?? I czego dopiero w maju kwietniu?? i skąd moge wziąć regiusa, kto sprowadza bo w biofilu są chyba dość drogie :D A snakes raczej regiusami chyba sie nie zajmuje

Raffee
29-12-2013, 05:36
Goblinowi zapewne chodzilo o pewne zrodlo pochodzenia i sprawdzonych sprzedawcow jak np. Biofil gdzie wszystkie osobniki sprzedawane tam przyjmuja pokarm bez problemu. Jezeli chcesz kupic regiusa z chodowli to musisz wziasc pod uwage ze sa droze od tych z Biofila i jest ich nie wiele. Wiele osob zaczynalo przygode z wezami w tym takze ja i nie mialem zadnych problemow dopiero puzniej w moje rece trafialy inne weze.

goblin
29-12-2013, 05:37
Sprawdzeni sprzedawcy czyli np. Plucik albo Piotr Noczyński oni zanim zaoferuja regiusy upewniają się że wszystkie samodzielnie pobierają pokarm.... a kwiecień/maj dlatego ze wtedy chyba lęgą sie pytony na fermach w Afryce i sa importowane do Polski....

terragady
30-12-2013, 10:43
A mozecie mi odpowiedzieć na moje drugie pytanie??
terragady napisał(a):


" I jeszcze jedno małe pytanko. Jak niektórzy piszą obniż temp o
2-3 stopnie albo podwyż. Jak mam to zrobić, czy musze kupować
jakiś sterownik temperaturą??I pisza tez zeby w miare
utrzymywać taką samą temp w dzień i w nocy,- jak przecierz
żarówka daje ciepło i działa w dzień a w nocy tylko kabel
grzewczy to jak mam to zrobić."

Czyli np dla regiusa nie moze byc wahań temperatury. Jak mam utrzymac temp w dzien i noc taka sama jak w dzien grzeje zarówka i kabel a w nocy tylko kabel?? Przecierz to oczywiste ze jak zgasze zarowke to temp o około 5 st spadnie. Chyba ze nastawic sie na ogrzewanie samym kablem, a zarowka nie bedzie grzała. No nie wiem wiec dlatego was pytam :D

minok
30-12-2013, 12:43
A kto Ci powiedział żeby utrzymywać podobną temp. w dzień i w nocy?? Przecież tam gdzie regiusy żyją w nocy jest bardzo zimno.;)

terragady
30-12-2013, 14:13
No ale tak pytam. A regiusy nie mogą miec dużych wahań temperatury ;) Chyba ze hodujesz pluszowego. Ale ja tak tylko sie pytam. Jak mam tak zrobic zeby obnizyc o pare stopni badz podwyzyc. Bo np podczas wylinki, karmienia. Albo ogólnie mam za małą o 2 st to jak mam podwyżyć bo jakbym miał za dużą to wiem jak :)

Raffee
30-12-2013, 14:37
Ale po co chcesz podczas wylinki podwyzszac temp? Przy wylince jedyne co zwiekszasz to wilgotnosc a nie temp. I wachania pomiedzy dniem a noca musza byc poniewaz w naturze nigdy tak sie nie bedzie ze temp jest jednakowa przez caly rok i kazdej porze dnia.

terragady
30-12-2013, 15:01
Dobra nic juz nie pytam :D

Raffee
30-12-2013, 15:15
Forum jest po to by pytac:) Ktos podawal roczny cykl temp dla regiusa takze jak poszukasz dobrze to znajdziesz

minok
31-12-2013, 01:46
Ale z wachaniem temp. nie chodzi o dzień i noc tylko żebyś np. nie wyjmował go za długo do pokoju;)

Karla
31-12-2013, 03:41
Akurat hodowcy amerykańscy polecają różnicowanie temperatur dzień/noc tylko w okresie godowym - w "zimie". W "lato" (są dwie pory roku) temperatura w dzień i w nocy ma być taka sama.

I druga rzecz - pytonów królewskich nie powinno się grzać żarówką. Z dwóch powodów - po pierwsze jako zwierzęta aktywne glównie o zmierzchu przyzwyczajone są do ogrzewania od dolu (slońca już nie ma a ziemia nagrzana po calym dniu), ale o wiele ważniejszą kwestią jest to, że żarówka BARDZO wysusza powietrze. Na tyle, że potem się rodzą plotki, że regius ma klopoty z wylinką i nie je i się nie rozmnaża. Zamontuj żarówkę energooszczędną (która świeci, a prawie się nie nagrzewa - po calym dniu świecenia można ją normalnie wziąć do ręki), nie zaklóci temperatur, nie poparzy węża itd. Kabel można podlączyć do termostatu i wtedy dosyć dowolnie (w ramach możliwości kabla) można podwyższać temperaturę o kilka stopni, jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zwiększania wilgotności poleca się raczej postawienie plaskiego pojemnika z wodą na kablu niż spryskiwanie (spryskiwanie jest zbyt radykalne, w obie strony - najpierw szybkie zwiększenie do bardzo wysokiej wartości, a jak ściany i wąż wyschną równie szybki spadek).

terragady
31-12-2013, 09:48
Mam terra o wym 75x45x50 i kabel grzewczy 25. On nie wystarczy do ogrzania calego terra do temp 27. Potrzebna jest w dzień żarówka. Mam teraz l.g.californiae i jemu grzeje żarówką OSRAM lustrzanką 40w. I chyba mi wysusza troche powietrze bo jest mała wilgotność ale niektórzy mówią ze to od kaloryferów. No nie wiem zobaczymy jak bedzie w lecie. Bo mam weza około 3 tygodnie wiec nie mialem stycznosci w latem ale chyba w lecie nie korzysta sie z kabla grzewczego. I gdzie moge kupić taki termostat(nie od akwarium bo sie nie sprawdza-tylko cos ala ogrzewania podłogowego) i jaka jest jego cena??

Karla
31-12-2013, 10:35
To dziwne, że nie wystarczy, bo ja ogrzewałam 25W 100x40x50 do teperatury 25. Fakt, że jesienią a nie zimą. Ale masz trochę mniejsze terra i krótsze, a nie musisz ogrzewać całego, w jednym końcu może być chłodniej o 2-3 stopnie. Myślę, że powinno Ci się udać ogrzać do rozpiętości 25-28, jak rozłożysz kabel nie na całym dnie tylko na połowie. A pod kabel możesz położyć ekran zagrzejnikowy, żeby ciepło szło do góry. Tył i boki też możesz zaekranować, jeśli nie będzie to psuło ogólnego image terra :) Gwarantuję Ci, że żarówka wysusza powietrze. Widzę jak jest u mnie (w trzech terrariach mam ogrzewanie żarówkami, akurat nie przy regiusach; nie kocham tej metody ogrzewania, ale takie mam terra, a dostępne kable poszły na szczytniejsze cele na razie).

terragady
31-12-2013, 10:51
Ale wiesz ja mam jakiś chyba do dupy kabel. Jakiej masz firmy?? i ilu metrowy?? Mój nie ogrzeje bo całą noc sie pali i jest temp 20 st

Karla
31-12-2013, 10:57
Kabel mam silikonowy prosto z biofila - możesz tam sobie sprawdzić dane (nie pamiętam jaka to firma i dlugość). Kabel ten jest o tyle jeszcze dobry, że ogrzewając terra nie nagrzewa się zbytnio, więc nie poparzy węża nawet nieosłonięty (brałam do ręki). Nie wiem, może masz niską temperaturę w pokoju? Bo u mnie to właściwie dosyć ciepło. Jeśli nie masz szczelnych okien to może rzeczywiście nie chcieć 25W ogrzać.

terragady
31-12-2013, 11:08
Mam szczelne teraz w domu mam około 22 stopni (w terra w jednym miejscu jest 26 a w drugim gdzie zarowka nie siega jest 22.2- czyli wychodzi na to ze kabel daje tylko 0,2 ??)
A waz potrzebuje 26-30 wiec zarowka jest niezbedna:( A kabel sobie i tak grzeje przez calutki czas ale w nocy chyba troche podwyższa temp bo nad ranem jest u mnie troche zimno koło 16 cos takiego :)
Pozdrawiam

terragady
31-12-2013, 11:14
Chociarz wiesz co mi sie zdaje. Kabel to chyba grzeje ale termometr nie łapie ciepła bo podłoże się nagrzewa a powietrze w mniejszym stopniu. I jak mu jest zimno to i tak sobie pójdzie pod podłoże wkońcu to getulus:)

Karla
31-12-2013, 11:21
No, czyli tak jak podejrzewam, jednak masz zimno (w nocy w każdym razie). Masz dwa wyjścia, jeśli chcesz regiusa. Albo mocniejszy kabel, albo robisz wężowi normalny cykl roczny (tzn w zimie niższą temperaturę w nocy), tylko musisz to zrobić świadomie i liczyć się z tym, że niekoniecznie będzie w zimie jadł. Bo jak sądzę, w lato powinineś sobie z temperaturami poradzić.

Jakie masz podloże i jak mocną żarówkę?

terragady
31-12-2013, 14:06
podłoze mam torf z pisakiem i kostka debowa. Zarówka OSRAM 40w. I wiesz co bo w dzień mam strasznie małą wilg około 40%. Co mam zrobić?? W nocy sie podwyża

Karla
31-12-2013, 14:33
Może masz za dużą wentylację. Natomiast sprawę wilgotności załatwia Ci żarówka (sam widzisz, że w nocy jak się nie świeci jest wyższa). Sprawdź, czy nie ma przeciągu w terra, może trzeba zasłonić część otworów wentylacyjnych.

Raffee
31-12-2013, 14:56
Ja u regiusa mam normalny cykl ze zmnianami temp w dzien-noc i nie ma zadnych problemow z przyjmowaniem pokarmu. A co do wilgotnosci to ogrzewam terra zarowka a wode wstrzykuje w podloze ktore powoli odparowuje oraz obowiazkowo basenik i nie ma najmniejszych problemow z jej utrzymaniem zarowno w dzien jak i wnocy utrzymuje sie mniej wiecej na jednym poziomie.

terragady
01-01-2014, 10:39
Ale mówili mi ze moze to przez kaloryfery. OKi spróbuje jakos zatkać otwory wentylacyjne moze do polowy i zobacze. I sprubuje tez strzykawka wode wstrzyknąć. Dzieki za podpowiedzi. A co z termostatem ile kosztuje i gdzie moge dostać(i zeby nie byl taki do akwarium bo jest beznadziejny:(

42d3e78f26a4b20d412==