PDA

Zobacz pełną wersję : martwe czy żywe myszy



phenix
07-01-2014, 13:43
niedługo stane się właścicielem węża zbożowego. zastanawiam się jednak ciągle nad formą podawania pokarmu, proponuje więc porównać wszystkie aspekty za i przeciw stosowania żywego bądź martwego pokarmu.

pozdrawiam

spider13
07-01-2014, 13:52
Karmienie martwym pokarmem jest bezpieczniejsze i najbradziej odpowiednie ale ja karmie zywym pokarmem i mam zamiar to zmienić.

Obcy
07-01-2014, 14:28
Od poczatku dawaj martwy , no chyba ze noworodki , po co ryzykowac i karmic zywym? w terrraium wąz ma ograniczone mozliwosci i NIE JEST TO NATURA TAKZE BEZ BEZCELOWYCH UWAG PROSZE , a Ty spider13 kiedy to zamierzasz zmienic ? obudzisz sie z ręka w nocniku jak bedziesz miał pogryzionego węza

Dambala
07-01-2014, 14:51
Na ten temat było wiele dyskusji i zawsze uznawano karmienie martwymi mychami za najlepsze. Rozchodzi się o bezpieczeństow wężyka a gryzonie nie są takie miłe i potulne jak walczą o życie ;)

Raffee
07-01-2014, 14:56
Pokarm martwy jest najbezpieczniejszym rozwiazaniem. Tylko mrozonki maja "wade" poniewaz pokarm taki traci z czasem swoje wlasciwosci odzywcze.

phenix
07-01-2014, 15:06
domyslam sie ze oszlamiania rowniez nie preferujecie

pozdrawiam

Marek69
08-01-2014, 00:46
Napewno dawanie mrożonych myszek jest bezpieczniejsze dla wężyka ale jak sie dostosuje rozmiary to mysz nie jest w stanie zaskodzić.Choć widziałem zbożówkę ze śladem po ugryzieniu przez szczura ale gostek do dwóch zbozówek podobno wpuścił pięć szczurów to się nie dziwię. Ale moje zdanie jak by mnie mieli trzymac w zamknięciu to przynajmniej chciałbym dobrze pojeść a żywe to zawsze będzie żywe. mając zbożówkę od 20 cm przez półtora roku nie zdarzyło mi się żeby została ugryziona choć tego to fakt nie można uniknać, i mając około 90 cm dawała sobie radę z chomikami i ze szczurami ale nigdy nie była karmiona mrożonym pokarmem.Ps.
wybór należy do ciebie byle by dostały tyle ile im potrzeba i na czas by wężyk miewał się dobrze

ironkapela
08-01-2014, 00:58
Zdecydowanie martwy.

ser
08-01-2014, 01:31
był już taki temat :)

http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=6&i=2887&t=2766&v=f

tu było dużo argumentów za i przeciw zarówno martwym jak i zywym.

ja uważam, ze jak się dobrze pilnuje, to węzowi nic sie nie stanie, ale jek ktoś jest leniwy, niech karmi lepiej martwym

pozdrawiam
ser

Azzurreeuss
08-01-2014, 01:52
Mi raz mała myszka boasa dziabneła;/ pól cm od oka, dlatego lepiej dawac martwy pokarm...
dalej daje żywy (wonsz sie cieszy)
Myśle że optymalnym rozwiazaniem jest podawac na pęsecie pokarm ogluszony lub świeżo ubity, jest chetnie zjadany, a mrozonki nie bardzo;( jest to świerza polska dobra żywnosc a nie odgrzewane żarcie z zamrażarki:P

Biber
08-01-2014, 07:46
ja swoje regiusy karmie tylko martwymi i napewno tego nie zmienie.. a co do wypowiedzi sera to myślisz że zdąrzysz zareagować? mysz dziabnie gada i tyle, najwyżej możesz ją powstrzymać żeby jeszcze raz nie dziabnęła a z tym że traci wartość odżywczą pierwszy raz się napotykam ale być może to prawda...

phenix
08-01-2014, 07:57
jak zabijacie myszy

ser
08-01-2014, 08:28
ja, jak widzę, że wąż nie wyraża zanteresowania myszą w terrarium, odrazu ją wyjmuję. nie zdażyło się jeszcze, zeby jakaś mysz dziabnęła mojego węża. jedynym groźnym momentem może być duszenie, ale wtedy mysz jest już prawie unieruchomiona i nawsze można włożyć jej coś między zęby, żeby nie mogła ugryźć węża :)
pozdrawiam
ser

Azzurreeuss
08-01-2014, 08:32
ja biore za ogon;] i o ziemie;];] jak uderzysz z wyczuciem to mysz bedzie ogłuszona, ale zywa i waz kulturalnie sobie ja udusi

terragady
08-01-2014, 11:29
Można lekko ogłuszyć lub podać świeżo zabitą. Zdaje mi sie za na stronie www.snakes.pl jest to dosc dobrze wytłumaczone!

coolary
08-01-2014, 11:48
Temat był juz wielokrotnie wałkowany na forum. Ja swoje węże karmie martwym pokarmem.

Marek69
08-01-2014, 14:08
Wywołałem burze ja karmiłem zywym ale z postów wychodzi że większość karmi martwymi więc może to jest najsłuśzniejsza metoda. PS. Ale jak te biedactwa dają sobie w naturze szukając mrożoego pokarmu albo zdechniętego to tylko tak do rozwazenia jezeli nawet mała mysz wbije żeby to nie zostanie ślad chyba ze zrobi to szczur lub chomik

Biber
08-01-2014, 14:26
naszym zadaniem jest aby węże w terrariach miały jak najbezpieczniej i jak najlepiej...

42d3e78f26a4b20d412==