PDA

Zobacz pełną wersję : boa constrictor - problemy z wylinką



Łuki
10-01-2014, 13:51
dlaczego waz sam nie chcial zrzucic wylinki pomimo ze sama odchodzila i juz zaczynala gnic?? nie byl stresowany ani chory, mial odpowiednia wilgotnisc. musialem z niego zdzierac skore a to nie bylo przyjemne:(

Slaf
10-01-2014, 14:13
ja kiedys tez tak mialem ze zbozowka , nie chciala odejsc jej skora to wlozylem ja na caly dzien do akwarium z woda , a pozniej pomoglem sciagnac jej stara skore a raczej to co z niej zostalo .
Po kilku tyg waz padł .Nie wiem co bylo przyczyna

Fryzjer
10-01-2014, 15:06
trzeba pomuc wezowi delikatnie w czasie kapieli w letniej wodzie, a nie zdzierac !! :/

Łuki
10-01-2014, 16:04
nie zdzieralem tylko "zdzieralem"

chodzilo mi wpasnie o pomaganie :)

zraszalem woda zeby lekko odchodzila i delikatnie zciagalem

Pituophis
11-01-2014, 08:45
Za suche terrarium, brak możliwości ocierania się(konary, kamienie), za małe terrarium, za niska temperatura, zastarzałe resztki poprzedniej wylinki,osłabienie i wycieńczenie, albo kombinacje tych czynników.

Łuki
11-01-2014, 12:37
dzieki za pomoc ale raczej nic z tych rzeczy :/ -konara i tlo w terra ma, wilgotnosc przynajmniej 70%, resztek starej wylinki nie widzialem, w terra jest zarowka ,ktora ogrzewa, terra nie jest male(70.40.60), i raczej nie byl jakis zmeczony czy wycieczony

Jesli ktos ma jakis sensowny pomysl niech napisze!!

SPeCTeR
11-01-2014, 14:56
To sie czasami zdarza, moj regius raz tez tak mial, po paru minutach w wannie z letnia woda bylo ok. Tak samo mial pare dni temu samiec trimka, ale tu musze przyznac, ze zaniedbalem troche wilgtonosc.

dniki
11-01-2014, 15:28
Moim zdaniem to jednak problem braku chropowatych powierzchni. W moim starym terrarium były konary, a nawet specjalnie zrobione nacięcia na konarach. Boas czasem czekał bardzo długo na zrzucenie skóry. Impulsem była kąpiel w letniej wodzie. Po tym zabiegu zawsze zrzucał. Teraz w nowym terrarium ma ściany wyłozone drapanym korkiem z Biofila i zrzuca bez problemu. Konary w terrarium to jeszcze nie wszystko. Wąż musi mieć o co ściągnąć skórę z głowy. Dobrze byłoby aby był to większy chropowaty kamień lub kawałek płyty z drapanego korka.

Łuki
13-01-2014, 14:45
dniki: serdeszcznie dzieki i przyznale ze to moze przez to ze jest w nowym terra i wystruj w srodku nie jest do konca opracowany, nie ma zadnych kamieni i jest narazie jedynie 1 konar ale zadbam o to zeby chropowaty kamien jeszcze w tym tygodniu znalazl sie w terra :).......... jeszcze raz wam wszystkim dziekuje za pomysly :)

Migawa
23-01-2014, 11:20
Przypomne że temperatura wody powynna być od 26 - 32 stopni Celciusza.

42d3e78f26a4b20d412==