PDA

Zobacz pełną wersję : regius a moze inny?hmm



bonifacy
11-01-2014, 11:09
Chcialbym kipic regiusa .mialem juz parke wezy tajwanskich,niestety po 3 latach musialem je odsprzedac z wzgledu na przepowadzke i brak odpowiednich warunkow.Teraz mam zamiar nabyc pytona krolewskiego ze wzgledu na jego wyglad i "przyjazne usposobienie" zastanawiam sie czy faktycznie jest z nimi tyle problemow podczas karmienia.W wielu opisach tego gatunku porusza sie ten temat .czy weze pochodzace z chodowli takze maja te dolegliwosc ? prosze o opinie na ten temat .Pozdrawiam Bonifacy

Conqueror
11-01-2014, 11:53
Różnie to bywa... kup ze sprawdzonego źródła i sprawdź czy sam przyjmuje pokarm...

Biber
11-01-2014, 14:21
jak dla mnie to bzdura... sam mam kilka regiusów i każdy je z apetytem i regularnie martwe myszy... główną przyczyną ewentualnego braku apetytu u regiusa są złe warunki w terrarium. Dla młodego węża: temp w najchłodniejszym miejscu w dzień ok 27 sopni w najcieplejszym 32/33 w większości terrarium temperatura ok 30 stopni w nocy nieznacznie spada do 28/29 stopni. Wilgotnośc 60-70% i gwarntuje że będzie wchłaniał myszy :)
Jeden z moich regiusów jest WC a reszta to CB i u każdego proces się sprawdzał... najdłużej młody u mnie w terra nie jadł ok miesiąc :)

Raffee
11-01-2014, 14:30
Bylo juz o tym wiele tematow. Oczywiscie zdazaja sie osobniki nie jedzace, jednak jest wiele osob ktore zaczynaly od regiusa i kupujac weza z pewnego zrodla sprawdzajac czy przyjmuje normalnie pokarm przed zakupem przy odpowiednich warunkach nie powinno byc zadnych niespodzianek. Niektorzy pisza rowniez ze waz odmawia przyjmowania pokarmu pod wplywem stresu np. wyjmujac zbyt czesto z terra. Ja wyjmuje jakies 3 razy w tygodniu jak rowniez wiele innych osob i wszystko jest ok. to po prostu zalezy od danego osobnika.

Dambala
12-01-2014, 01:44
Raffee: Ja wyjmuje jakies 3 razy w tygodniu jak rowniez wiele innych osob i wszystko jest ok. to po prostu zalezy od danego osobnika.

A gdzie przerwa między karmieniem i troche często wyjmujesz go ale to Twoja sprawa. Jak dla mnie za często go wyjmujesz.

TylerPL
12-01-2014, 02:15
Ja nie odradzam, ale mój do tej pory nic nie tknął.... :( To już 3.5 miesiąca... A nie wiem ile nie jadł przed zakupem... Ale ogólnie są to na prawdę piękne węże, tylko trochę małe rosną... :/

Raffee
12-01-2014, 04:32
Oczywiscie po jedzeniu zawsze ma spokoj. Nie wydaje mi sie zeby to bylo zbyt czesto, waz ma staly kontakt z czlowiekiem i nie ma zadnych problemow z przyjmowaniem pokarmu.

Biber
12-01-2014, 04:51
Tyler... nie uważam, żeby to że małe rosna było ich wadą... moim zdaniem są to jedne z najpiękniejszych węży

Conqueror
12-01-2014, 05:21
nie bzdura lecz przykry fakt...

Biber
12-01-2014, 05:52
raczej bzdura... miałem dużo regiusów u siebie... czy WC czy CB czy z pasożytami czy bez wszytskie prędzej czy później zaczynały jeść...
powody niejedzenia to przede wszytskim: za duże terraria dla młodych regiusów, wystarczą mniejsze, zła temp i duże spadaki z dnia na noc i zła wilgotość...

benny
12-01-2014, 14:01
CO do złych warunków to sie zgodze i dodam iz p. regius moze nie jesc od października do kwietani tracac przytm max. 10% wagi. Nie tykaj go tydzien i wrzuc 2 myszy naraz (bilałe) . Gwarantuje ze zje

Biber
13-01-2014, 06:46
benny... może nie jestś od października do kwietnia... może i dłużerj ale na zdrowie mu to nie wyjdzie a co do złych warunków to tylko moje zdanie :)

benny
13-01-2014, 09:59
Nic mu niebedzie , pytony i boa maja taki ukłóad pokarmowyu który jezeli nijest zasilany po pewnym czasie czesciowo zanika !!! a gdy waz je ofiare to oradu wykształca sie do ppostaci poprawnej. Dlatego traca max 10% wagi.

Grochu
13-01-2014, 13:50
regiusy... no nic nowego nie powiem, ja w prawdzie w opisie również zaznaczyłem, zę problemy z jedzeniem mogą być, ale przy odpowiedniej temperaturze raczej nie ma problemów z jedzeniem.
3 warunki:
spokój
dobre warunki temperaturowe i wilgociowe
zdrowy wąz (bez pasożytów)

42d3e78f26a4b20d412==