PDA

Zobacz pełną wersję : zbożowy - kilka pytan, jestem poczatkujacy



mIRO
14-01-2014, 23:50
Zastanawiam sie wlasnie nad zakupem Weza Zbozowego. Mam w zwiazku z tym kilka pytan:

1. Czy powinienem dostan na niego jakies "papiery"?
2. Czy powinien byc odrobaczony, jesli tak to co ile?
3. Jak duze terrarium jest potrzebne na takiego mlodego malego weza?? (pewnie gdzies z 40 cm max ma)
4. Czym go mozna karmic w tak mlodym wieku?
5. Czy mozna mu dawac martwy pokarm? Mam na mysli np. kawalek miesa wolowego albo kurczaka albo cos innego co sam jem
6. Co ile taki waz zimuje? Moze sie zdarzyc ze nie bedzie zimowal?
7. Jakie warunki mu trzeba zapewnic w terrarium
8. Jak dlugo rosnie do duzej wielkosci?
9. Czy jest jadowity, jesli tak to czy jest bardzo grozny(chyba nie :D )?
10. Czy moze on ukasic jesli sie go karmi z reki?
11.Czy mozna takiego weza brac na rece?
12. Moze napisalibyscie mi tutaj jakies porady albo uwagi dotyczace hodowli? Np. jakies wlasnie doswiadczenia?

Z góry dziekuje wam moi mili :D

ironkapela
15-01-2014, 00:39
Nie rozbrajaj mnie. Przeczytaj opis gatunku. Tam jest odpowiedz na wiekszosc Twoich pytan.

aatus
15-01-2014, 02:11
Tutaj znajdziesz wszystko na temat tego gatunku!
http://www.guttata.pl/glowna.html

ser
15-01-2014, 07:22
ostatnio napisałem z terragady faQ. wejdź na "szukaj" w okienko wpisz FAQ jak ci się pojawią strony, to wybierz odpowiednią i tam są pytania na twoje odpowiedzi :). nie były wtedy jeszcze zupełnie dokładne, ale wystarczą :)

etina
17-01-2014, 00:02
nie wiedzialam ze zboze moga byc jadowite.......hmmmm.....
przeczytales wogole opis weza????

Ali
17-01-2014, 23:19
miro wszystko było by dobrze gdybyś najpierw siie zainteresował (opisami itd) a potem myślał nad zakupem węża tak zrozumiałem jak pisałes o nim ) bo to jest troche bezsensowne i niebezpieczne dla Ciebie i niego (szczególnie).Zboże są bardzo zrużnicowane jeżeli chodzi o charakter ja mam zboza co nidgy nie ugryzł a kolega ma narwańca . I poczytaj opis gatunku,faq i inne posty zanim zadasz następne pytanie(bez urazy)

mIRO
18-01-2014, 00:40
No faktycznie dalem plame. Sorry goscie, czytalem przedtem opis ale jakos tak palnalem glupio. Nie myslalem co piszę. Dzieki za pomoc goscie ( i paniej jezeli odpowiedzialy). Nie wiem do konca czy kupowac sobie weza. Wprawdzie bym chcial bo sa to interesujace zwierzeta (prawie tak jak pajaki ^^ ) no ale chyba troszke malo forsy mam i nie wiem czy mialbym odpowiednio duze terra dla niego a budowa terrarium to tez sa dosyc duze koszty :/

Jeszcze raz dziekuję

Ali
19-01-2014, 09:50
na poczatek (u zboża do około 1roku życie wystarczy fauna box ) 2zł za osesak to nie dużo (zwłaszcza ze dajesz 1,2 na tyg) a terra okolo300 zyla także sam się zdecyduj .polecam weze bo są swietne(jak kazde zwierzęta)

42d3e78f26a4b20d412==