PDA

Zobacz pełną wersję : PYTON TYGRYSI....



KRYZYS
15-01-2014, 01:00
Witam!!
Mam pare pytan odnosnie pyt tygrysiego albino!!
Mam zamiar go kupic, lecz chcial bym cos o nim wiedziec!! Wiem, ze ronie do bardzo duzych rozmiarow i dlatego jest polecany dla zawansowanych terrarystow, ale rowniez slyszalem ze nie jest agresywny!!

Czy warto kupic tego weza na poczatek, wiem ze potrzebuje duzego terrarium ale akurat to nie problem. Chodzi mi glownie o jego zachowanie wobec czlowieka, czy zdarzyly sie jakies przypadki ze waz cos zrobil swojemu opiekunowi??!!
Prosil bym o wasze spostrzezenia na temat ich hodowli!!


POZDRAWIAM

Azazel
15-01-2014, 01:18
Dorosły pyton stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia.
W usa notuje się rocznie kilka wypadków śmiertelnych.
Potrzebuje dużego terrarium i fachowej obsługi. Są z natury spokojnymi gadami , lecz trzeba być świadomym faktu iż 5m i 100kg zawsze będzie stanowiło wysoki czynnik ryzyka.
Terrarium 200cm x 100cm x 100cm - to minimum obsolutne dla 1 sztuki.
Bardzo żarłoczny , posiada niezwykła odpowiedź karmienia. Początkowo kąśliwy z wiekiem się uspokaja.
Jako pierwszy wąż nie jest polecany. Do obsługidorosłego tak wielkiego pytona trzeba mieć już jakieś doświadczenie z dużymi dusicielami.
Pojedź do zoo zobacz jak wygląda 5m pyton, dobrze się zastanów i podejmij właściwą decyzje.
Jeśli masz odpowiednie warunki, środki finansowe i świadomość 25 letniej opieki nad tak wielkiem gadem to czemu nie, ryzyko będzie obecne tak długo jak długo będzie żył pyton.

Aktualnie posiadam 4 sztuki molurus pimbura - podgatunek bardziej aktywny, nieco bardziej agresywny ale znacznie mniejszy, jeśli byłbyś chętny proszę o telefon.

KRYZYS
15-01-2014, 01:22
wyslij mi na meila zdjecia, i cene!!

DEXiu
15-01-2014, 05:47
kryzys ale to nie chodzi o zdjęcia tylko żebyś zobaczył na żywo jakie toto jest duże. Zdjęcie nie zawsze wywołuje porządany efekt.

ironkapela
15-01-2014, 06:24
Zgadzam sie z Dexiu. Zdjecia nie ukazuja prawdziwych rozmiarow weza. Na Twoim miejscu kupil bym sobie na poczatek Boa C lub Pyton R. Tygrys jest zdecydowanie za duzy. Jak masz troche wiecej kasy to mozesz pomyslec nad jakas inna odmiana barwna tych dwoch wyzej wymienionych wezy.

Wiesław Pyć
15-01-2014, 07:14
ten wąz nie jest dla poczatkujacych, kup sobie cos mmniej wymagającego najlepiej jakiegos z właściwych albo regiusa.

ironkapela
15-01-2014, 09:07
Wlasciwe to zbyt ogolnie ujete. We wlasciwych sa rowniez weze ktore nie nadaja sie dla poczatkujacego. Ale co do Regiusa to sie zgadzam

djtommi
15-01-2014, 09:32
Witam
Nie to zebym chcial sie klocic ale jak komus nie podobaja sie b.c i regiusy to na wlasna odpowieidzalosc moze sobie kupic tygyska. W koncu nie kazdy musi zaczynac od tamtych bo mi na przyklad regiuski sie w ogole nie podobaja, a gdyby kazdy zaczynal od tamtych to terrarystyka by sie z miejsca nie ruszyla bo kazdy mial by to samo.

Obcy
15-01-2014, 09:33
napisałem maila

stonka118
15-01-2014, 10:21
moim zdaniem wszystkie weze sa piekne niema to ze jest nie ladny wszystkie to swietne gady i kazdy powinien sie nimi wszystkimi zachwycac

djtommi
15-01-2014, 10:32
oczywiscie zgadzam sie z toba ale kazdy ma prawo wybrac takiego jakiego chce i jak umie mu zapewnic warunki i bierze na swoja odpowieidzalnosc to ma prawo brac jakiego tylko chce bo one zyja za dlugo by czekac az ten sobie porzyje i dopiero kupic drugiego bo potem wychodza takie rzeczy ze sie je sprzedaje zeby miec miejsce dla nowego a przeciez kupuje je sie zeby byly pupilkami i sie je kocha tak przynajmmniej ja robie i bede robil i jak nie bede musial to napewno nie bede sprzedawal zwierzakow

coolary
15-01-2014, 11:14
Pyton tygrysi wymaga pewnego doświadczenia od hodowcy. Póki jest mały nie ma większych problemów. Kłopoty zaczynają się kiedy gatunek ten przekroczy 2,5 metra (moze wtedy wazyć już 7-9kg). Dysponując takimi rozmiarami i masą jego ataki mogą być bardzo nieprzyjemne w skutkach (przećwiczyłem na sobie). Kiedy jest głodny (czyli dosyć często ;)) jest bardzo pobudzony i atakuje prawie wszystko co sie rusza...

Obcy
15-01-2014, 11:21
no zalezy o jakim dokładnie mówisz ,bivittatusy są spokojne z innymi nie miałem puki co do czynienia...

ironkapela
15-01-2014, 11:52
Ja podalem przykladowo B.C i P.R, zawsze moze sobie kupic cos innego, ale dlaczego od razu rzucac sie na wielkie weze.

Lukas
15-01-2014, 12:24
jak masz warunki to kupuj tygrysa, tylko jeszcze najpierw poczytaj coś o nich, i proponowałbym pojechac do zoo tak jak moi poprzednicy napomkeli już , zawsze pamietaj, że musisz powtarzać sobie że to jest "potwór" kiedy ma ponad 3 metry a w dodatku jest głodny......gdyż może ci się rzucić na rękę i lipa... ale spooooko,jesli ci się podobają (bo moim zdaniem sa najładniejsze : ) to kupuj tygrysa, i nie żałuj sobie, najwaznijsze by pózniej nie skonczył w przyciasnawym terra i żeby sie nie męczył....obsługa na poważnie zaczyna się mniej więcej po roku..pozdro !

KRYZYS
15-01-2014, 12:43
sam juz nie wiem!! :/ kazdy z was ma inne zdanie :( !!
jak bym decydowal sie na zakup to dopiero w wakacje!! :)

wie ktos moze czy w ZOO w OLIWIE maja pytony tygrysie??


~~LIŻ BENY??!!~~

serpentor
15-01-2014, 14:49
hmm dla mnie tez tygrysy sa najpiekniejsze.tez chcialem kupic tygrysa.mase o nich poczytalem poogladaem nawet moja dama zycia ewentualnmie by sie zgodzila ale kupilem boa constr a czemu?bo jak pojade na wakacje czy na narty to tydz lub 2 ktos musialby nim sie zajac, pewnie moi roidzice lub kumpel .a oni na wezach sie nie znaja a karmic weza,zmieniac wode musza.i to tylko przekonalo mnie do rezygnacji.ale dalej o nim marze i moze kiedys jesli bedzie dozwolony do sprzedazy...

KRYZYS
16-01-2014, 01:37
tak szczerze mowiac to podobaja mi sie tylko duze weze w wersji albino!! :)

slyszalem ze regius i boa w wersji albino jest bardzo drogi nie dostepny w polsce!! :(

znajomy mi polecil jaka zbozowke, ale to nie to samo co duzy dusiciel :]


POZDROOO


~~LIŻ BENY~??!!~~

Zaakoo
16-01-2014, 02:28
mają chyba z 5 m pytona!! i kilka duzych ładnych boaskow

jUngel
16-01-2014, 04:59
Coolary, niezgadzam sie z tym twierdzeniem że "Kiedy jest głodny (czyli dosyć często ;)) jest bardzo pobudzony i atakuje prawie wszystko co sie rusza..."
pobudzony jest wtedy kiedy czuje zapach ofiary i wtedy dostaje amoku i atakuje wszystko co sie rusza. a nie powoduje tego sam głód. (przynajmniej u moich bestii)

KRYZYS
16-01-2014, 06:36
a co sadzicie o zakupie BOA TECZOWEGO na sam poczatek??!! te co sa w biofilu po 160 zł?? :>


~~LIŻ BENY??!!~~


POZDROOO

dreex
17-01-2014, 02:17
Tygrysy - duzy wąż i duza odpowiedzialność , natomiast nie jest z nimi az tak zle jak to mowią - posiadam ich 5 szt i jesli zachowasz pewne zasady bezpieczeństwa to są to naprawde przemilłe węże i bardzo ciekawskie.Jesli chodzi o cenchrie to nie kupuj maurusa - wąż wizualnie brzydki lepiej poczekaj dołóż troche kasy i kup cenchrie cenchrie - łagodne i przede wszystkim bardzo ładne.Pozdrawiam

nifelheim
20-01-2014, 07:03
maurus brzydki? kwestia gustu, nie sądzisz?

Łuki
22-01-2014, 01:11
nie slyszalem o takich przypadkach

42d3e78f26a4b20d412==