PDA

Zobacz pełną wersję : Rana na zbożówce



aatus
16-01-2014, 03:01
Mam problem z jedna z moich zbożówek a mianowicie podczas okresu przygotowawczego do wylinki tj. wczasie gdy zmetnienia juz zniknely i oczekuje sie juz wylinki mój wąż prawdopodobnie przeciskając sie miedzy kawalkami kory (mam z kory zrobione tlo w terrarium zadarł sobie stary naskórek tak mniej wiecej 2 cm za glową na dlugosci jakies 4 cm razem z luskami az do tkanki po paru dniach przeszedl wylinke prawidlowo . Rana sie zaczela goic tzn. zrobil sie strupek ktory teraz w malych kawalkach zaczyna odpadac ale zauwazylem ze pod strupkiem jest zaschnieta tkanka a nie luski i stad te pytanie czy odzyska kiedys luski w tym miejscu czu do konca bedzie juz blizna . Poradzcie coc czy da rade cos zrobic jakies masci lub cos takiego aby ta rana sie ladnie zagoila i powiedzcie mi czy jest wogole mozliwosc ze luski po paru wylinkach np. sie zregenerują???

Conqueror
16-01-2014, 03:25
Dobrą maścią do gojenia można posmarować. Nie wiem jak to wygląda ale możliwe że już łuski się nie zregenerują ....poprostu zostanie taka przerwa w łuskach.

ironkapela
16-01-2014, 03:26
Wydaje mi sie ze mozna byloby te rane smarowac mascia neomecynowa. Pomaga i przysiesza ona gojenie sie ran. Co do regeneracji lusek, to moze po calkowitym zagojeniu sie rany i kilku wylinkach waz odzyska luski. Pozdrawiam

P.S
Skontaktuj sie jeszcze z jakims wetem, moze z Jarkiem Zajaczkowskim.

Grochu
16-01-2014, 05:59
maść tribiotic, polseptol... do dostania bez recepty, oczywszczają i przyśpieszają zasklepianie się rany.

wąż w pewnym stopniu pradopodobnie zregeneruje łuski po kilku wylinkach, proponował bym trzymać go w terrairum wyłożonym ręcnzikami papierowymi, tak, aby zanieczszczenia nie dostawałyt sie do rany.

ironkapela
16-01-2014, 13:46
Ja osobiscie wolalbym isc do lekarza (rodzinnego) :) i wziac recepte na np. "Mecortolon S". Leki bez recepty z reguly maja bardzo malo substancji sterydowych, a to wlasnie one sa odpowiedzialne za szybsze gojenie sie ran.

aatus
16-01-2014, 14:05
dzieki za rady

adrian16
17-01-2014, 02:52
łuski powinny sie zregenewowac po kilku wylinkach ... gdzies był post .. mniejwięcej o to samo chodziło .. tylko ze tam był boasek i podrapał go szczur ..

Migawa
23-01-2014, 11:16
Dobra rada !
Idź z wężem do lekarza :)

42d3e78f26a4b20d412==