PDA

Zobacz pełną wersję : zbożowy + żarówa + bezpieczenstwo



phenix
16-01-2014, 13:05
niedługo nabęde węża zbożowego, bede ogrzewal terrarium promiennikiem ceramicznym, dlatego umieszcze go w doniczce. waz bedzie mial jakies 70 cm. wiem ze trzeba zabezpieczyc zrodlo ciepla przed wezem, ale tak sobie mysle, ze chyba taki waz nie wslizgnie sie miedzy promiennik a doniczke, to moze lepiej oddzielic dodatkowo siatka doniczke, bo taki promiennik bardzo sie nagrzewa i doniczka moze byc barzdo goraca.
co wy na to


pozdrawiam

Dambala
16-01-2014, 17:17
Rób jak chcesz, ale lepiej zapobiegać niebezpieczeństwu niż później leczyć wężyka ;)

phenix
16-01-2014, 23:33
szczelina miedzy doniczka a promiennikiem bedzie miala pewnie jakis 1 cm, czy jest mozliwe aby w taka szczeline wcisna sie waz, gorzej bedzie jak sie obwinie wokol doniczki a ona sie szybko nagrzeje

pozdrawiam

stonka118
16-01-2014, 23:59
jak sie nagrzeje to zejdzie bo bedzie mu zagoraco. ja mialem taka przygode ze swojim zbozowym .pewnego dnia wstalem a tu patrze nie ma go w terra.zapalilem lampke a on fru z donicy wylac i sie znalazl.poprostu mu zagoronco bylo i wylazl .nie popazy sie nie martw sie

Pituophis
18-01-2014, 01:41
Wciśnie się zbożówka i może się poparzyć! Nie wiem, do jakiej temperatury nagrzewa się promiennik, ale jeśli przynajmniej do takiej, jak 60 W żarówka, to poparzy się przy dłuższym kontakcie. Czy w terrarium będzie jeszcze jakieś dodatkowe źródło ogrzewania?

42d3e78f26a4b20d412==