PDA

Zobacz pełną wersję : Wylinka nie zeszła :/



DEXiu
18-01-2014, 03:39
Kurcze. Pierwszy raz mi się zdażyło żeby mi moja Regi taki numer wycięła. Jakiś tydzień temu (może trochę więcej) zmętniały jej oczy itp. itd. - standard. No więc czekałem na ustąpienie zmętnienia które to nastąpiło jakieś 4-5 dni temu, więc spodziewałem się lada chwila wylinki. No i tej nocy zrzuciła (a przynajmniej chyba próbowała, bo terra było zdemolowane - widać bardzo ochoczo się ocierała o wszsytko), ale naskórek tylko się trochę porozrywał na brzuchu i poodpadało sporo niewielkich płatków a na grzbiecie właściwie pozostał w całości :/ Dodam tylko że przez cały czas (tzn. od momentu zmętnienia) wilgotność w terra była utrzymywana na poziomie ok. 70% więc nie sądzę żeby to była kwestia wilgotności. Zastanawia mnie przyczyna takiego stanu rzeczy. Roztocza raczej wykluczam (bo nie znajduję niczego podobnego na skórze Regi), więc może niedobór witamin albo wilgotność była ciut za niska (wąż cały czas siedział przy wentylacji a tam wilgotność była niższa niż w głębi terra gdzie, tak jak mówiłem, było 70%). No i zastanawiam się teraz czy dać wężowi jeszcze trochę czasu (tzn. jedną lub dwie noce) na zrzucenie wylinki do końca (może się uda, bo skoro skóra jest na grzbiecie niemal w całości to wystarczyłoby żeby się zahaczyła i powinna zejść) czy interweniować i urządzić kąpiel połączoną ze ściągnięciem wylinki "ręcznie"? Co byście sugerowali?

ironkapela
18-01-2014, 05:10
Teraz wężowi może pomóc znaczne zwiększenie wilgotności lub ciepła kąpiel. Jeżeli zwiększysz wilgotność istenieje możliwość że wąż spróbuje ponownie zrzucić skóre, lecz jeśli to nie pomoże to pozostaje kąpiel. Kąpiel robimy wężowi w wodzie o temperaturze ok 30 stopni. Moczymy węża przez kilkanascie minut, a potem delikatnie probujemy zmasowac pozostałą skórę z węża (robimy to w strone ogona). Po takim zabiegu, jeżeli udało nam sie usunąć pozostałą skórę wkladamy weża do terrarium i cieszymy się nową, błyszczącą skórą. Pamiętaj aby zabiegi związane z usuwaniem pozostałej skóry należy wykonywać bardzo delikatnie, bo możesz uszkodzić węża.

Zaczrpniete z FAQ o wezach ktore niedlugo sie ukaze :)

DEXiu
18-01-2014, 07:09
Heh. Dzięki za radę. Szykuje się mała kąpiel na wieczór :)

ser
20-01-2014, 22:37
a text z naszego FAQ, które już niedługo będze na stronce :D :D :D ;D :D

Migawa
24-01-2014, 08:16
Kąpiel . . Kąpiel i jeszcze raz kąpiel . .
W temperaturze od 28 - 32 'C

herbata
26-01-2014, 09:59
Ciekawe od kiedy to weże zrzucają skóre!!!
Tragedia to jest naskórek.

42d3e78f26a4b20d412==