PDA

Zobacz pełną wersję : Kobra królewska...



Olav
18-01-2014, 05:01
Mam ogromną prośbę do wszystkich, ktorzy mogą mi pomoc!!! Planuję rozpocząć moją przygodę z wężami ale nie zabardzo mam doświadczenie w terrariach (dotychczas byl ze mnie akwarysta i hodowca myszy - żarcie dla weża mam ;) ). Mam dostęp do taniej kobry krolewskiej (w tej chwili ma jakieś 2, może 3 miesiące), ale mam kilka watpliwości:

-jak szybko rośnie??
-jak i gdzie usunąć gruczoły jadowe i na ile taki zabieg utrudnia hodowlę??
-jak duże i jak wyposażone musi być terarium??
-czy usunięcie gruczolow jadowych daje calkowitą pewność, że jak użre, to nic sie nie stanie??

A może w żadnym wypadku nie powinienem decydować się na ten gatunek?? Dlaczego?? No i w takim wypadku bardzo przydało by się info na temat jakiegoś nie za dużego (ale takiego, żeby mogl jesc myszy, bo ma druga polowka robakow nie zniesie ;) ), ładnego i latwego w chodowli dusiciela. Za wszystkie odpowiedzi z gory dzieki!!!

goblin
18-01-2014, 05:04
Z kobry zrezygnuj... w Poslce hodowla węzy jadowitych jest zabroniona a usuwanie gruczołów to według mnie okaleczanie zwierzat i robienie z nich kalek...


łady i łatwy w hodowli dusiciel to Boa constrictor...

Conqueror
18-01-2014, 05:07
Większość węży będzie jadła myszy od zbożoego, po pytona tygrysiego...

Raffee
18-01-2014, 05:40
Tak jak napisal Goblin hodowla wezy jadowitych jest zabroniona. Usuniecie gruczolow jadowych to robienie z weza kaleki poniewaz jad nie tylko zabija ofiare ale rownierz prowadzi do rozkladu wewnetrznego co ulatwia trawienie. Natomiast jezeli nie usuniesz gruczolow jadowych nie majac zadnego doswiadczenia z wezami moze sie to skonczyc tragicznie. Jezeli chodzi o dusiciela to zalezy jakie masz terra?

Biber
18-01-2014, 05:55
Kobra królewsa i do tego na początek... napewno zły wybór :) z dusicieli to tak jak pisali poprzednicy BC albo Regius po solidnym teoretycznym przygotowaniu :)

Olav
18-01-2014, 06:26
Na razie nie mam zadnego pod tym katem, jak zdecyduje jaki waz, to pod jego katem kupie terrarium...... Chociaż, jesli jush mam kupować weza innego niz ta cobra to wolalbym puki co coś naprawde malego (100-120 cm)...

goblin
18-01-2014, 06:28
Olav takie małe rosną Pytony królewskie (Python regius) , a czemu jeżeli inny niz kobra to taki mały przeciez kobry królewskie rosną HmMm conajmniej duze :]

Olav
18-01-2014, 06:31
Bo kobre mialem miec duzo taniej (100pln, od znajomego diewczyny), i mialbym wiecej na wieksze terarium, a w przypadku droższego weża na terarium robi sie mniej pieniażkow :( A fakt, koberki rosną duże (najwieksze z jadowitych) zwykle przekraczają 400cm, a czasem nawet dochodzą do 550 cm...

goblin
18-01-2014, 06:34
Kobra królewska 100PLN smierdzi mi to nieziemsko mocno :]


Skad ją ma , jaka jest wielka ?

Olav
18-01-2014, 06:46
ma z wlasnej hodowli, male maja jakies 2, moze 3 miesiace.....

goblin
18-01-2014, 06:51
własna hodowla kobr królewskich :) ciekawe ale jakoś nie wiem czemu nie wierze ... ma jakieś fotki ich ?? jak tak to zapodaj nimi na ssj0@interia.pl

MIDO
18-01-2014, 07:02
Buahahahahahahahha Ophiophagus hannah CB za 100Pln cena 100$ by była nieziemsko smieszna :)

Tu sie robi coraz ciekawiej na tym forum...............

Olav
18-01-2014, 07:02
Spoxik, po weekendzie dam znać, co do fotek...

goblin
18-01-2014, 07:07
Olav załatwisz foto rodziców i młodych to uwierze tak to mam identyczne zdanie co MIDO :]


Ophiophagus hannah CB za 100zł moze bym się pokusił :]

MIDO
18-01-2014, 07:09
Wiesz jak masz za tyle to wezme sobie tak z 5-8 sztuk :)

Wytnie sie już to ,ze w USA CB O.hannah kosztuje ponad 1000$
A w europie ma sporo ludzi i nawet rozmnażaja ale dawno nie pisano mi po ile są.

Conqueror
18-01-2014, 07:19
"Dorasta do 5.5 metra" - cholernie rzadko i napewno nie w terrarium. Natomiast jad kobry królewskiej nie jest tak silny jak innych kobr. Nadrabia to ilością wstrzykiwanego jadu (prawie dwa razy tyle co okularnik). Taka dawka jadu jest wstanie uśmiercić słonia albo 20 ludzi... :-)

Jak tobie i twoim współdomownikom życie nie miłe (nie mówiąc o konsekwęcjach prawnych) to polecam zakupić kobrę królewską!!!!

Co do odjadowiania węży zgadzam się w zupełności z przedmówcami...

Obcy
18-01-2014, 07:26
powoli wagowo zblizam się do słonia , wiec jeśli rzeczywiscie 100zł to biore kilka sztuk

KORSAKOW
18-01-2014, 07:29
Ophiophagus hannah karmiony myszami? powodzenia w hodowli...

Dambala
18-01-2014, 08:33
Jeśli chcesz cos w okolicach 100 - 120 cm to możesz kupić sobie jakiegoś węża właściwego ;)
A co do Kobry to mi sie wydaje nie możliwe ale moge sie mylić. Ale skoro masz taką promocje to tylko pozazdrościć ale wraz z wężem radze kupuić sobie miejscówe na pochówek ;)

dr Robert
18-01-2014, 08:45
W Europie maluchy od 300 euro w górę. Dość oryginalny pomysł brać sobie kobrę jako pierwsze zwierzę w terrarium ze względu na niską cenę.

Biber
18-01-2014, 09:42
samce regiusów mają ok 120 cm z reguły :) więc jak najbardziej się nadaje

arek__
18-01-2014, 09:59
on puscił jakąś scieme a wy sie produkujecie i podniecacie :-)

pozdrawiam wytrwałych:-)
arek

coolary
18-01-2014, 10:08
Tak jak napisał dr.Robert to bardzo orginalny pomysł... hmmm a może tez znajomy robi podejście do Twojej dziewczyny, nie może się Ciebie inaczej pozbyć i sam zainwestował w Ophiophagus hannah ?? ;)

Gerald
18-01-2014, 14:01
Dendroaspis polylepis (mamba czarna) - polecam, łagodny i powolny wąż, wsam raz dla początkujących.... :D

morda
18-01-2014, 14:31
Ja bym proponował wydorośleć....

Marek69
18-01-2014, 14:34
Ten temat tak samo brzmi jak chciałem kupic kotka a kupiłem żyrafę bo kolega koleazanki miał do sprzedania. olav pisząc ten post osmieszasz się bo to kłamstwo a jeśli nie to zmień lekarza bo ten cie okłamuje na psychiatrę bo znam kilku chodowców węży i nie podejrzewam ze któryś by się zdecysdował na kobrę bo zycie mu miłe. Lepiej się dowiedz ile kosztuje surowica ........ Ps więcej takich ludzi buchcha

Olav
19-01-2014, 01:21
Ciekawa teoria, ale watpie, ze robi podejscie... Myslalem, ze Kasia cus zle uslyszala, ale twierdzi, ze mowil jej wyraznie "kobra krolewska", ale sadzac po waszych reakcjach na temat ceny i dostepnosci to we wtorek sam jade do kolesia to sprawdzić...

Olav
19-01-2014, 01:22
Mamba czarna na poczatek?? A nie jest jecze bardziej jadowita od cobry??

Biber
19-01-2014, 01:44
Olav - ktoś sobie żartował z tą Mambą :)

Conqueror
19-01-2014, 02:52
Olav - za bystry to ty nie jesteś :P

To była ironia baranie :P!!!

ps. przepraszam za szczerość....

szefffu
19-01-2014, 03:17
Stary kup sobie tą kobre. To bardzo przyjazne węże i nie ma z mini kłopotu.
Można często brać je na ręce i nigdy nie gryzą.
Nie musisz jej nawet usuwać gruczołów jadowych.



Ludzie to jakaś paranoja.
Może w końcu jak zdaży sie jakiś poważny wypadek z jadusem, to niektórzy zaczną myśleć.
Więc, kupuj śmiłao może przyczynisz sie do tego że w przyszłości że inni, wyciągną wnioski z Twojej głupoty.

Jak mawia mój ojciec "GŁUPICH SIE NIE ŻAŁUJE"

Dambala
19-01-2014, 03:19
Olav rozbrajasz ludzi na drobne kawalki. Jestem ciekaw czy TY sobie tak żartujesz czy poważnie piszesz, bo jeśli poważnie to brak mi słów :-]

Olav
19-01-2014, 10:42
Nie tyle poważnie, czy jaja se robie tyko dopiero mam zamiar zabrac sie za weze i dostalem propozycje nabycia takowego od znajomka nie wiedzac nic na temat, dlatego pytam "ludzi z branży" teraz jush jestem pewien, że nie kupie sobie ani cobr, ani mamby, ani zmiji rogatej itp, bo to duzo wyższa szkola jazdy, może kiedys, za bardzo duzo lat... W każdym razie troszku sie dowiedzialem.... Na przyklad dopiero po wyslaniu pierwszego posta dowiedzialem sie o rozmiarach cobry, a chcialem coś malego... Tak dopoltora metra (np. rozmiarow pytona krolewskiego)...

Raffee
19-01-2014, 11:10
To wy sobie robicie jaja piszac: To bardzo przyjazne węże i nie ma z mini kłopotu.
Można często brać je na ręce i nigdy nie gryzą.
Nie musisz jej nawet usuwać gruczołów jadowych.

Przeczyta to jakis idiota i jeszcze kupi jadusabo nie bedzie mu sie chciala doczytac do konca. Moze to nie byc kobra czy mamba ale zmija zygzakowata.

Saurus
19-01-2014, 11:47
a moze nie kobra krolewska, tylko pyton krolewski albo waz krolewski, a ona faktycznie sie przeslyszala (a ze weze to dla niej pewnie wszystko to samo, jadowite i potwory, to sie jej z kobra skojarzylo) ;) To w sumie dosc prawdopodobne- o ile Olav z tym przeslyszeniem sie jej mowi prawde.

Conqueror
19-01-2014, 11:59
Raffee: niech kupi... ciekawe gdzie?

pawel zguda
19-01-2014, 13:43
wcale nie tak drogo mozna kupic weza jak mowicie.tutaj macie dowod
http://www.ifauna.cz/inzerce/search.php?q=naja&page=1&rubrika=3
a co do hodowli kobry to zgadzam sie co do niepotrzebnego ryzyka.

Gerald
19-01-2014, 14:03
Widze że ktoś tu nie załapał mojej aluzji z mambą czarną.....niechciałbym być niemiły, ale jak ktoś nie ma o takich żeczy pojęciach to najpierw powinien poczytać a potem brać się za hodowle. Proponuje coś niejadowitego, aczkolwiek ludzka ciekawość i upartość każe początkującemu "wężologowi" kupować kobre królewską. A tak na marginesie ciekawostek to Kleopatra zginęła od ukąszenia kobry królewskiej (dobrowolnie), według wierzeń bodajże taki człowiek miał rajskie życie "po drugiej stronie".

Raffee
19-01-2014, 14:53
: Conqueror z dostaniem zmij zygzakowatej nie ma wiekszych problemow, a bedac kiedys w zoologiku po zaopatrzenie przyszedl rybak postawil na ladzie wiaderko i spytal co ma z tym zrobic. Po looknieciu co jest w srodku z gosciem zobaczylismy zmije ok.40cm i spytal czy nie chce sobie jej wziasc :D Po krotkiej rozmowie okazalo sie ze gosciu zlapal ja golymi rekoma i wsadzil do wiaderka bo myslal ze to padalec. Zmije oczywiscie wypuscilem w lesie.

Obywatel_Snejk
20-01-2014, 02:14
brac...niech zadziala selekcja naturalna!

A tak na powaznie...chcesz jeszcze pozyc? To nie bierz!
Kup sobie weza zbozowego, czy cokolwiek-NIE MYSL O JADUSACH, nawet za 10 lat, po co?

tokaga
20-01-2014, 03:04
Gerald napisał(a):
> Kleopatra zginęła od ukąszenia kobry królewskiej (dobrowolnie),
a nie od ukąszenia kobry egipskiej??

Gerald
20-01-2014, 06:30
chyba kobry królewskiej ale być może że jestem niedoinformowany....sprawdze to wieczorem

Conqueror
20-01-2014, 07:56
Nie wiem jak z kupnem ale kiedyś mieszkałem w Dęblinie i tam właśnie nieraz widziałem żmiję, czasem zaskrońca, a jaszczurek (szczególnie po deszczu) było od cholery!!!
Zaskrońce (jaszczurki także) nieraz brałem na ręce, ale naszczęście nigdy się nie pomyliło ze żmiją...

Olav
20-01-2014, 08:56
Mam nowe informacje!!! Tak, jest to kobra królewska, koleś choduje to parę lat, ale z wycietymi gruczolami jadowymi, mlode mają już 6 miesiecy i wyciete gruczoly, cena z tad, że ludzie boja sie ze to nielegalne, a koleś chce po prostu oddać weże komuś, kto o nie zadba, w ciagu paru dni bede mial zdjecie. Mowi, ze owszem jest nadal agresywna, ale nie pluje jadem (bo go nie produkuje), a ugryzla go raz... Jedyny problem jak koleś twierdzi, to mlode, ktore do czasu wyciecia dysponują jadem wiec zanim sie wykluly musial sprowadzać surowice z niemiec (niestety przydala sie, ale cale szczescie ze świerzo wyklute maja mniej jadu)... Ja jednakże cobre sobie definitywnie odpuszczam i myślę teraz o pytonie królewskim ;)

P.S.

Ktoś napisal coś o przyszlkym "wezologu" i sie z nim zgodze. Do puki niczego sie o chodowli nie dowiedzialem, to myslalem ze interesujące są tyko kobra krolewska, żmija rogata, grzechotnik i czarna mamba, ale teraz wiem, ze jest dużo wiecejciekawych weży, a do tego "bezpieczniejszych"...

Jeszcze raz sorki za zamieszanie i nie do konca madre wypowiedzi wynikajace z niewiedzy....

Dambala
20-01-2014, 10:04
Łoł koberka z wyciętymi gruczołami za 100 zł. brzmi kusząco ;) Ciekawa sprawa.
PS; Jak bedziesz miał zdjęcia to podeślij na radekd85@wp.pl z góry dzięki ;)

goblin
20-01-2014, 10:11
HmMm tylko wycięcie gruczołów jest conajmniej 3-4 razy drozsze niz cena tego węza... więc raczej opłacalnego biznesu na tym niezrobi....a ja nadal czekam na fotki bo dalej niewierze w hodowle Kobr królewskich w Polsce...

AGAM
20-01-2014, 10:13
małe kobry przecież nie mają wycietych gruczołów. Olav pisze że kolega ma surowice.

Olav
20-01-2014, 10:30
Male kobry jush mają, ale robi sie to dopiero w 4/5 miesiacu po wylęgnieciu wiec wczesniej byla mu potrzebna... W cene zabiegu nie wnikam, moze zalatwial wszystkie naraz, albo u znajomego i ma taniej?? A może sprzedaje 5 sztuk w niemczech za kilkaset euro jedna zeby pokryc koszty a kilka zostawia dla znajomych?? Jak bede mial jakiekolwiek info, albo fotki (czyli w ciagu kilku dni), to dam znać.

P.S. Czy jak zwieżak ma jad jush wyciety, to jego hodowla jest nadal illegal???

Dambala
20-01-2014, 10:34
Tak nadal jest nie legalna, bo nalezy do rodziny jadusó i jest na nie ogólny zakaz bez rozróżniania z czy bez gruczołów. Tak mi sie przynajmniej wydaje ;)

Conqueror
20-01-2014, 11:18
Wiesz co za stówkę to i ja bym chyba wziął...:P ale to jest niemożliwe...

Raffee
20-01-2014, 11:30
To ze kobra jest mala i ma mniej jadu nie jest wcale pocieszeniem poniewa jego sklad moze sie roznic niz u weza doroslego i podanie surowicy moze nie byc skuteczne.

MIDO
20-01-2014, 11:50
Dobra tylko aby podać trzeba miec a aby sie okazało skuteczne to trzeba mieć surowice.

MIDO
20-01-2014, 11:52
Aprpos Olav fotki miały być po weekendzie i co ??
Aparat sie popsuł czy nie potrafilo sie znaleźć w google :)?

ser
20-01-2014, 11:55
węże jadowite mozna trzymać w Polsce jeśli mają wycięte gruczoły jadowe i posiadają swiadectwo odjadowienia na którym jest zawarte miejsce wykonania zabiegu, nazwa kliniki, nr ewidencyjny zabiegu, imię i nazwisko lekarza, który go wykonał i nazwa gatunku na którym przeprowadzono zabuieg (te informacje są pewne, o ile nic nie pomyliłem :P )
pozdrawiam
ser

Dambala
20-01-2014, 12:15
MIDO Olav pisał że fotki bedą nei długo, jak bedą to sie wtedy oceni co i jak ;)

Olav
20-01-2014, 12:46
Z tego co pamietam, to po weekendzie mialem dac znac co do fotek :P A z kolesiem dopiero dzis gadalem :P

Olav
20-01-2014, 12:50
Dzieki Dambala, niektozy sa po prostu zbyt niecierpliwi i nie potrafia zrozumieć ze cos co sie dzieje znajduje si e poza ich przyjetym pogladem - na przyklad cena moze byc spowodowana tym, ze mlode okazaly sie problemem dla hodowcy....

Ser - dzieki za info.....

Conqueror
20-01-2014, 12:53
...nom zobaczymy co z tego wyniknie... foto by wiele wyjaśniło...

goblin
20-01-2014, 14:32
Olav cóż to za problem z młodymi Kobrami królewskimi ?? jedziesz do niemiec i sprzedajesz bezproblemowo po 250 E za sztuke i masz popyt gwarantowany...

Olav
20-01-2014, 14:44
Nie wiem, tak napisalem, nie pytalem, czemu sie pozbywa.....

Mostek1
20-01-2014, 14:48
Za 1000zl biore. Boomslang najlepiej parke 2000zl. Jednej sztuki nie chce. Dla mnie to nie klopot.

42d3e78f26a4b20d412==