PDA

Zobacz pełną wersję : dobór gatunku - pomozcie!!!!!



Burakk_smithi
19-01-2014, 02:17
Siemanko!! mam terrarium z plyty osb 75x45x55 i chce kupic sobei do niego jakiegos sredniego dusiciela... Licze sie z tym ze nei jest ono za duze, dlatego chce kupic od malego...
Doradzcie mi jakiego sobie kupic weza: pytona lub boa, by byl nie drogi, lagodny, nie czestal za czesto i dosc latwo sie przyswajal do mnie, nie byl drogi w utrzymaniu, a zarazem by BYL SLICZNy... z gory dziekuje z a wszystkie poradyy... aha: i waham sie meidzy boa teczowym, boa dusicielem lub pytonem krolewskim... z gory dzieki za pomoc
:)

Dambala
19-01-2014, 03:16
Jako terrarium na młodego wężyka bedzie dobre, ale musisz sie liczyć z tym że szybko bedziesz musiał je zmienić. Co do węża to średni jest tęczowy i boasek i są odpowiednie dla początkującego, przy regiusku trzeba uważąć bo to nie jadki jak są złe warunki ;) Poczytaj opisy dokładnie i zdecyduj sie sam, TY go bedziesz hodował a nie my. A koszty utrzymania to przy jednym wężu to małe koszta ;)

goblin
19-01-2014, 03:39
terrarium małe wystarczyłoby na kilka miesięcy dla Boa constrictora lub cenchri a na troche dłuzej dla Pythona regiusa....



Dambala hyh no moze przy jednym wezy koszty są małe ale jakos nienarzekam na duze koszty przy moich węzach , koszty dla mnie to tylko ogrzewanie.Więc nie jest tak strasznie z większą ilościa gadów.

Dambala
19-01-2014, 05:13
No tak jeśli ma sie własną hodowle karmową to nie jest tak źle ;) Ale karmówke też trzeba karmić. Więc koszta zawsze są ale przy własnej hodowli myszek spadają one (koszta).

42d3e78f26a4b20d412==