PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość jaj zbożówki



Marcin Ratajczak
22-01-2014, 01:16
Witam, jak duże są jaja zbożówek? Proszę o podanie mniej więcej wymiarów.

Pozdrawiam

Mareksss
22-01-2014, 11:44
wszystko zależy od wielu czynników, w tym wieku samicy, liczby zniesionych jaj, "jakości" samca itd. Mniej więcej - długość jaja węża zbożowego, to około 3,5 - 4,5 cm, szerokość 1,5 - 2 cm. Ale generalnie wszystko zależy od samego węża.

Marcin Ratajczak
22-01-2014, 11:53
Dzięki za info bo właśnie się tak martwie bo mam dwie zbożówki od ponad 1,5 roku według mnie są małe bo mają nieco ponad 100cm długości, a obwód ich to ok 7cm, średnica 3cm, dodam że cały czas trzymam je razem i jeszcze ani razu ich nie zimowałem a od miesiąca są bardzo aktywne i ciągle razem po sobie pełzają po terra. Mam nadzieje ze to nie oznacza że będą kopulować bo jak dla mnie są za małe z drugiej jednak strony bardzo bym się cieszył tylko kewstia tego że się denerwuje że są jak dla mnie to jeszcze za młode na rozmnażanie.

Co Wy o tym sądzicie ?

Pituophis
22-01-2014, 14:10
Ponad metrowe zbożówki są już dojrzałe do rozrodu. One potrafią rozmnażać się przy długości 60 cm, niestety z wielką szkodą dla samicy:(. Być może, że będą kopulować. Widziałeś próby?

Marcin Ratajczak
22-01-2014, 14:38
Widziałem jak pełzają po cały terrarium obok siebie po sobie jak nigdy w sumie nie boją się jak się na nie patrzy ani nic cały czas zajęci sobą ale samej kopulacji nie wiedziałem nie maiłem czasu wpatrywać się codziennie godzinami w terra (praca, uczelnia itp)

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi (pewnie będę musiał niedługo pomyśleć o budowie inkubatora) no i moje doświadczenia oczywiście umieszcze na http://www.guttata.pl

42d3e78f26a4b20d412==