PDA

Zobacz pełną wersję : wylinki u L.T.Sinaloe



Marcin .P
22-01-2014, 04:35
Witam , mam od pażdziernikowej giełdy lampro ( 40-45 cm ) i wszystko jest ok tylko zastanawia mnie jedno dlaczego jak przejdzie 1 karmienie odrazu idzie do wyliny nie ma znaczenia czy 1 -2 oseski :) ) :( to jest chyba nie zbyt normalne :( karmie go 3-4 dni po wylinie i za 4-5 dni już jest mętny :( na miech przypadają mu 2 wyliny :(
Wiem ze szybko rośnie ale czy czasem nie za szybko :(

Dambala
22-01-2014, 04:48
No szybko Twój wężyk rośnie, ja we wrześniu kupiłem LTS (35 cm.) w biofilu i na początku przechodził mi wylinki co 3-4 tygodnie a teraz przeszedł na co miesięczne. Obecnie ma koło 45 cm więc Twój wężyk bardzo często przechodzi wylinki ale nie mam pojęcia o co może chodzić. Może jakaś choroba bakteryjna ;)
A mógłbyś podać jakie są odstępy między wylinkami i ile ich było od czasu zakupu to by były bardzo pomocne dane ;)

PS: To jest post dla porównania wylinek dwóch węży w podobnym wieku.

Migawa
22-01-2014, 04:48
Też miałem L.t.s. I też był z października. Ale nie z giełdy tylko ze sklepu zoologicznego w Katowicach (KONGO). Tylko że z nim to była inna bajka. Od początku było wszystko dobrze. Zaraz po dwuch tygodnizch zrzucił wylinke. Ale potem już nie miał. I zaczeło sie robić nie dobrze. I w tamtym tygodniu zdechł. Powodem była duża ilość roztoczy w nerkach... Itd...Itp...
Ale ty nie masz się czym martwić.
Jak rośnie to dobrze.
Bo mój od października nie rósł i nie zrzucał tej gupiej wylinki.

To by było na tyle :)

Pituophis
22-01-2014, 05:42
W jakiej temperaturze jest trzymany wąż i jak często jest karmiony? Jak często przechodzi wylinki??

A skąd te roztocze w nerkach???!!!

Marcin .P
22-01-2014, 07:06
od kąd go kupiłem 3 przeszdł normalnie znaczy ( zjadał 4-5 osesków) ok 1 miecha odstępu a od początku lutego ( 03.02.2005r) już 3 :( temp.28-30C dzień, 22-24C noc , karmiony sporymi oseskami bo szczurzymi :D raz na odstęp między wylinami bo jak bym chciał podać następnego to już mętny i do wyliny :(
jest cały czas w takich samych warunkach!! ani temp, ani wilg nie zmienna od zakupu :D

Dambala
22-01-2014, 09:44
spore oseski szczurze hmmm z tego co mi wiadomo szczurze oseski są pozywniejsze i może dlatego ;)

Pituophis
22-01-2014, 09:52
Dziwne. Znajomym z podobnymi objawami(ciągłe wylinki) padła po kilkunastu tygodniach mała mahoniówka, z tym, że ona nie jadła, i zaczęła szybko chudnąć. Podejrzewaliśmy nadczynność gruczołu tarczowego.
Podejrzewam jednak, że w tym wypadku wszystko się unormuje i będzie OK.

szefffu
22-01-2014, 11:04
Mojemu boa też zdażył sie okres że przechodził wylinle co jedno karmienie.
Miał wtedy ok 80cm. W tym czasie bardzo szybko rósł.
Poza tym nie wystąpiły żadne niepokojące objawy,

Marcin .P
22-01-2014, 13:26
tez się obawiam nadczynności tarczycy :(ale nie ma żadnych innych objawów :)
jest cały czas orzywiony aktywny w odpowiednich porach :) właśnie zrzucił wyline :)
zrobie mu 7-12 dniowy post i zobacze :D

waldekSS
22-01-2014, 15:33
Witam, z moją mahoniówką była podobna sprawa i tez przechodziła co karmienie welinke ale po czasie się to zmieniło.........Myśle że z twoim wezem tez bedzie wszystko ok.

Migawa
23-01-2014, 12:57
Przepraszam pomyliłem sie!!!
Mój wąż nie miał roztoczy tylko pierwotniaki i prawdopodobną infekcje wątroby.
Troche sie pomyliłem pisząc poprzedniego posta!!!!
Przepraszam!!!!

ulla
24-01-2014, 05:50
mysle ze nie masz cie o co martwic, te weze na poczatku strasznie szybko rosna, pozniej juz rzadziej linieja.
mozesz tez dawac mu oseski mysie , bo szczurze maj duzo bialka i sa kaloryzcne ale wiecej wapnia podobno jest w mysich i myszkach w pozniejszym etapie karmienia.
jak jest ruchliwy, je i nie ma nic niepokojacego w jego zachowaniu to spoko.
nasza sinaloae to tzw. smietnik je wszystko, duzo i jest olbrzymia a ma dopiero 1.5 roku ;-) ale karmilismy ja 1 na tydzien jak byla mala ( to wystarczy)

42d3e78f26a4b20d412==