PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM OŚWIETLENIA!!!



TylerPL
02-10-2013, 10:10
Mam wielki problem, bo kupiłem gotowe terra gdzie średnica otworu wynosi niecałe 4,5cm. I nie moge nigdnie kupić dobrych oprawek na żarówki, a już 2 osoby powiedziały (specjaliści), że otworu powiększyć się nie da :( I co ja mam w tej sytuacji zrobić?!

Ciapek_anolis
02-10-2013, 11:46
moim zdaniem powinieneś kupić oprawke najbardziej pasujacą do tego otworu a przestrzeń która zostanie pomiędzy nią a terra zabezpiecz np. metalowa siateczką

ROCES
03-10-2013, 03:21
pokombinuj troszke z oprawkami umiesz ja wyzej nie wiem, ogolnie to by sie dalo nawiercic wieksza dziure ale to zalezy gdzie jest ten otwor

Biber
03-10-2013, 05:41
mozesz też przestrzń miedzy oprawką a ścianką wypełnić sylikonkiem i będzie sie dobrze trzymać a jak będziesz chciał zdjać to jakiś skalpel i rozpuszczalnik i spokojnie zejdzie :)

TylerPL
03-10-2013, 08:33
Ale to będą strasznie małe żarówki w takim razie. Czy to da tyle cielpła żeby ogrzało całe terra? Jest ono spore - narożene o przyprostokątnych 80cm i wys 60cm.

pppppp
03-10-2013, 14:46
jak jest szklane to bieda - umieśc zarówkę z opeawke w srodku, jak jest wylonane z czego innego to wswzystko mozna zrobić

DEXiu
03-10-2013, 14:56
4,5 cm to za mało?! A ja myślałem że będziesz mieć problem z wypełnieniem dziury między oprawką a krawędzią a ty mówisz że za małe? Nie pamiętam dokładnie ale przeciętna oprawka na żarówke typu zdaje się E27 (czy jakoś tak - chodzi o tzw. "duzą" oprawkę) ma jakieś 2,5-3 cm średnicy w najgrubszym miejscu :/ A co do pomysłu Bibera to odradzam - wysoka temperatura może rozmiękczyć silikon i pogorszyć właściwości spajające - oprawka razem z żarówką spadnie na podłoże i katastrofa gotowa.

TylerPL
03-10-2013, 15:04
Ale ja chciałem halogeny... Ale cóż. Jeszcze moją ostatnią nadzieją (terra jest szklane) jest spróbować spiłować trochę oprawkę którą już kupiłem (jest za duż o ok 2 mm) i ma z każdej strony taki wystajacy (nie wiem jak to nazwać) pręcik (?) i może jak bym to społował to może by weszło w dziure. A jak nie to będe się męczył ze zwykłą żarówką, tylko że juz kupiłeś ściemniacz światła do halogena wiec będe miał zbędną rzecz w domu (kolejna). A moze ktos chce kupic? jak kto do 40zł to będe zadowolony... :)

DEXiu
04-10-2013, 08:43
Nie wiem czemu zdecydowałeś się na halogeny :/ Toto jakieś takie sztuczne, dość awaryjne i delikatne. Najlepsze jest zawsze najprostsze - najzwklejsze żarówki lustrzanki i już.

TylerPL
05-10-2013, 00:39
Już kupiłem zwykłe oprawki. Wygląda to trochę głupio bo są złoto-metaliczne, ale przynajmniej udało mi się znaleść pasujące :)

Czarna Rozpacz
05-10-2013, 09:54
DEXiu mylisz sie co do silikonu.On pod wplywem temperatury nie ulega rozmiekczeniu zadnemu.Na oprawce(bezposrednio pod zarowa) jest temperatura okolo 150 st C najwyzej i nie zaszkodzi to silikonom.One wytrzymuja temperatury okolo 1000 st C. Sa tez inne specjalne do wkladow kominkowych i piecow,ktorey wytrzymuja temperatury 2000 st C

42d3e78f26a4b20d412==