PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium dla agamy brodatej



Pavel69
03-10-2013, 07:57
Mógłby ktoś mi powiedzieć jak dokładnie powinno wyglądać terra dla agamy brodatej i jakie warunki mam jej zapewnić? Prosze o pomoc

iguana_12
03-10-2013, 10:27
Przeczytaj opis. tam masz wszystko napisane

Ciapek_anolis
03-10-2013, 12:33
Wymaiary dla dorosłego osobnika (minimalne) to 130/80/60.Terrarium o klimacie stepowo-pustynnym :tempreratura w dzień: 25-35stopni a pod promiennikiem ok 40;temperatura w nocy:ok 20stopni;wilgotnośc niska:max. raz dziennie spryskac terra;jako podłoże uzywamy najczęściej piasku(jednak nalezy obserwowac czy agama nie je piasku , jednak jeśli tak sie zdazy zmienić podłoże na np. podłoże kokosowe);do oswietlenia uzywamy :lamp grzewczych oraz niezbednej świetlówki uvb(cykl oświetleniowy 13 godz).Jesli zachodzi potrzeba nocnego dogrzania terra uzywamy mat,kablów grzewczych lub czerwonych promienników.Staraj sie zamontowac tak żarówki grzewcze by agama mogła sie pod nimi ułożyc i wygrzewać sie , jednak nie zapomnji o zabezpieczeniu ich siatką metalowa by żarówka grzewcza nie stanowiła zagrożenia dla agamy(poparzenia) ;wentylacja:boczna ściana + sufit;ściany wyłożyć najlepiej korkiem,okładzina kamienną lub samemu zrobic z piaskowca jednak w tej kwestii mozna sie poniesc wyobraxnii i zrobic cos naprawdę "jajowego";roslinnosć:staraj sie unkac żywych roslinek bo agama w przeciągu dnia wszystkie je pochłonie;wystrój terra powinny stanowic kamienie oraz grube korzenie- o to ogólny opis terra

Pavel69
03-10-2013, 12:44
a czym najlepiej je karmić ??

Ciapek_anolis
03-10-2013, 13:00
mogę Ci to powiedzieć ale najlepiej przeczytaj opisy bo tam jest wszystko!iwiele sie mozna nauczyć:)podstawa sa świerszcze, raz za czas mozna podawać mysie noworodki, mączniaki,warzywa(nie wszystkie!!),muchy//

darkinvaider
03-10-2013, 14:12
magiczne zaklecie :abrakadabra bum cyk cyk SZUKAJ! moze to ci ci pomoze informacje o ktroe pytasz sa na stronie w opisie gatonkow, o wielu postach na forum nie wspomne,a jezeli "nie chce ci sie szukac" to lepiej daj sobie spokoj i kup chomika

Pavel69
03-10-2013, 14:25
z tym chomikiem to przesada. Pytam się dlatego że opis już przeczytałem a chce się czegoś dowiedzieć od osób chodujących(nie tylko od jednej) więc jak ktoś chce mi polecić przeczytanie opisu gatunku to niech sobie daruje. Dzięki

pppppp
03-10-2013, 14:44
zobacz na opis u konkurencji na terrarystyce - robiła go Alicja i jest lepszy (bardziej rozbudowany) - dowiesz się z niego prawie wszystkiego

a zaczyna sie tak ... google ->Pogona vitticeps i juz masz setki stron

42d3e78f26a4b20d412==