PDA

Zobacz pełną wersję : PYTON CEJLONSKI



Toudi
27-01-2014, 13:44
Mam pytanko?
czy hodowla pytona cejlonskiego przysparza jakichs trudnosci?
i czy starczy mi terra 130 80 130 dla jednego osobnika
bardzo dzieki za info

herbata
27-01-2014, 14:23
W rzeczywistości takie terarium powinno Ci wystarczyć. Jesli zdecydujesz się na samca nie rosnie tak szybko jak samica i jest od niej mniejszy.Problemów z nimi nie ma bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych warunków, na początku mogą odmówić przyjmowania pokarmu.Ważne jest abyś im diete urozmaicał, ponieważ zaobserwowałem ze jesli przyzwyczaisz do jednego rodzaju pokarmu, odmawiają przyjmowac inne, ale nie jest to regułą. Samiec u mnie własnie taki był kapryśny jeśli chodzi o jedzenie.
Wazne jest też również abyś pamiętał o tym że jest to bardzo agresywny gatunek, chociaż posiadam samicę tak łagodną że swobodnie chodzi sobie po pokoju. Polecam gorąco ten gatunek jest bardzo ciekawy , jeśli chcesz coś więcej wiedziec to skontaktuj się ze mną moge przesłac Ci fotki na maila.

Azazel
28-01-2014, 07:49
U mnie nie napotkałem na rzadne problemy z jedzeniem. Gatunek bardziej aktywny niż bivittatusy i bardziej nieprzewidywalny i nie tak godny zaufania. Jego aktywność często mylona z agresją. Przy zachowaniu ostrożności i przy odpowiednim podejściu wspaniałe zwierzęta.

42d3e78f26a4b20d412==