PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką Oświetlenie na Noc ??



sErGiEjOo
03-10-2013, 15:01
Jakie zaaplikowąc oświetnie na noc czy warto kupi.ć specjalną żarówke dla gadów na noc ?? głónei o to chodzi by dawała dużó ciepła a mało światła!!

daf
03-10-2013, 15:08
No to musisz albo tą nocną exo-terra albo szukaj jakiejś zwykłej ale dobrze pomalowanej na blue.

Jędrek
03-10-2013, 15:21
Ja na noc dałbm inne ogrzewanie niż żarówka+żarówka nocna, o ile chcemy gadzinę w nocy podglądać (lub tego potrzebuje)

Biber
03-10-2013, 23:35
ja propnuje zwykłą niebieską lub czerwona żaróke o mocy 60W podłączoną do ściemniacza :) ja tak uzyskuje temperature jakią chce a wąż nie widzi niebieskiego :)
POZDR

Black
04-10-2013, 09:48
sErGiEjOo ,domyslam sie ze potrzebujesz nocne ogrzewanie dla jakiegos wezyka (wnioskuje po postach). Sprawdz jaka masz temp najpierw bez ogrzewania w nocy i sprawdz czy twoj gatunek potrzebuje wyzszej temp. w nocy niz masz w terra. Pamietaj ze w naturze tez temp spada wraz zajsciem slonca. Jesli zas zdecydujesz sie na ogrzewanie noca pomysl nad matami czy przewodami grzewczymi lub tez emiterami ciepla (np z Biofila). Jesli chcesz ogladac zwierzeta noca a zarazem nie podnosic temp (dobre u plazow) polezam neonowki niebieskie 1-4W takze dostepne w biofilu lub niektorych sklepach elektr. Wystarczy tylko przerobic wtyczke na przewod gdyz sa to lampki do gniazdek. Mocowanie lampki najlepiej na sylikon akwa.
Co do Night Glo firmy exo-terry to dobre, ale wiecej pracu ciagna a swiatlo ciemniejsze. Zarowki kolorowane zwykle ze sklepu elektr. od temp schodzi z nich kolor co paskudnie wyglada:/

sErGiEjOo
04-10-2013, 11:40
dzieki za wyczerująca wypowiedź :)

reed
04-10-2013, 23:28
To nie od temperatury schodzi farbka z żarówki, ale raczej z wilgoci.
Sprzawdź sam jeżeli ie wierzysz.

DOMINOS
12-10-2013, 09:42
A poza tym możnakupić żarówkę np. z czerwonego szkła a nie malowaną...

Weż pajączka w swe ramiączka...

42d3e78f26a4b20d412==