PDA

Zobacz pełną wersję : roztocza - Ivermektyna???



wezyki
31-01-2014, 05:37
witam
zaleglo mi sie to dziadostwo w jednym terra
kupilem u weta Ivermektyne
w archiwum znalazlem, ze trzeba stosowac stezenie 1ml/1l wody
ale troche sie obawiam, bo wet powiedzial, ze np plazy sa bardzo wrazliwe na ten sreodek, niewie jak zachowaja sie gady
i kazal mi przyjsc powiedziec jak zadziala ;)

i teraz pytanie odnosnie KONKRETNEGO stosowania
tzn pisze, ze spryskiwac terra
tzn mam pytanie czy usunac pojemnik z woda, podloze, zywe rosliny czy zostawic i tak opryskiwac,
i jeszce jak "czyscic " weze np wata nasaczona tym roztworem

bede wdzieczny za wskazowki

ironkapela
31-01-2014, 06:30
Nie wiem z jakich proporcji robi sie roztwor, ale napewno masz usunac wszystko z terra, wymienic podloze na nowe i wszystko ladnie spryskac. Potem przemyc pod biezaca ciepla woda.

Obcy
31-01-2014, 06:37
1ml/1l wody spokonie mozesz stosowac , dla twojego spokoju powiem Ci ze mozna robic nawet 2ml , ale 1 powinien wystraczyc, korzenie wygotuj miske umuj , a spryskaj terra , weza najpeiel przetrzec szmatka zwilzoną tym roztwotem.

ser
31-01-2014, 07:50
a żywe rślinki jak masz, to albo trzeba spryskać roztworem (ale nie wiem jak to zadziała) albo wyjąć i więcej ich tam nie wsadzać, bo nie wiadomo, czy nie zagnieździły się gdzieś w ziemi.

Obywatel_Snejk
31-01-2014, 08:45
WSZYSTKO SPRYSKAJ W PIERONY,WEZA,ROSLINKI,POJEMNIK Z WODA MOZESZ WYJAC I DOKLADNIE UMYC OSOBNO,ALE RESTZE POLEJ DOKLADNIE I POWTORZ ZA JAKIES 10 DNI.
STEZENIE 1 DO 1,5 ML NA LITR WODY.
BADZ SPOKOJNY,JA TAK MOJE WEZE LECZYLEM I JEST WSZYSTKO W PORZADKU.
:)

reed
31-01-2014, 09:54
Loktok polecał psikać 4 razy, co tydzień. Zastosowałem się do jego porad i roztocza zniknęły całkowicie :)
Stosowałem roztwór 1ml na 1l wody.

Azzurreeuss
31-01-2014, 10:04
roztocza łatwo wytępisz 1ml powinien wystarczyc, nie ma co przesadzac bo jest to dość mocna trucizna, pamietaj zeby zostawic właczone ogrzewanie na 24 H żeby sie sauna zrobiła <lol>;];] gorzej jest z kleszczami... ale to juz inna historia

Pozdro

wezyki
01-02-2014, 02:10
ok dzieki za rade, zaraz zaczynam dzialac :)

Obywatel_Snejk
01-02-2014, 04:58
czesc co tam slychowac u ciebie meeen!
z ivermektyna to jak widzisz wszyscy powiedzieli mniej wiecej to samo:)))
Nie przegnij bo to jest srodek do odrobaczania np...koni.

wezyki
01-02-2014, 08:02
wiem, wiem,
wlasnie dlatego chcialem zapytac, rzeby bledu niezrobic
juz wszystko spryskane, mam nadzieje ze juz ich niebedzie

dodatkowe pytanie
wie ktos skad sie biora te roztocza??

a u mnie ogolnie prze...
prawi eniemam wolenego czasu,
pisze prace magisterska dos ambitna i do tego jeszcze pracuje na lewo na budowie

tez chyba bede musial wemigrowac ;)

pozdro

Obywatel_Snejk
02-02-2014, 12:05
dobrze zrobisz! Patriota to mozna byc i z zagranicy jezeli masz za co jesc i co na garb zalozyc!:))
a roztocza w terra biora sie z...zewnatrz:)
Jezeli masz w otoczeniu psa kota ptaka czy cos wnosiles ostatnio do terra nowego i niedokladnie oczysciles to masz duze szanse na gosci:))
A poza tym to nie znasz dnia ani godziny,czasami to wydaje mi sie ze one po prostu musza:)

42d3e78f26a4b20d412==