PDA

Zobacz pełną wersję : P. Regius - najważniejsze tematy??



sebooz
01-02-2014, 03:01
Witam.

Chciałem sobie kupić małego regiusa, jednak bardzo bym prosił o podanie najważniejszych wątków o jakich muszę poczytać. Nie chcę kupywać węża i doiero po fakcie dowiadywać się o nim co można a co nie ...

Jeżeli możecie to podajcie najważniejsze wątki na forum (jak to nie sprawi kłopotu to nawet linki do nich), jakieś książki godne polecenia, strony o pythonach gdzie można znaleźć podstawową wiedzę (jak i co nieco więcej). Każde info moim zdaniem będzie ważne, gdyż nie chciałbym później katować regiuska ....

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje
sebooz

reed
01-02-2014, 04:21
To jest najważniejszy link, dostarczy Ci niesamowitej ilości wiedzy o regiusach : <a href=http://www.terrarium.com.pl/forum/search.php?f=12>Kliknij TUTAJ</a> i wpisz: Python Regius i/lub Pyton Królewski

Raffee
01-02-2014, 07:23
Lepszego linka chyba nie mozna bylo dac:) Na poczatek poczytaj opis gatunku na roznych stronach a bedziesz wiedzial jakie warunki musisz mu stwozyc. Przejzyj starsze posty na forum a napewno znajdziesz tematy zwiazane z jedzeniem, braniem na rece, ogrzewaniem itp. a bylo tego mnostwo.

sebooz
01-02-2014, 07:54
V.F.F.

Nawet bym nie zakładał tego wątku gdybym tego nie zrobił, nie jestem na tych forach od godziny, zauważyłem że nie mile widziane są tematy osób które nic się nie starały, szukałem i czytałem, jednak miałem nadzieję że moja prośba zostanie potraktowana możliwie poważnie, szkoda że się pomyliłem ......

sebooz
01-02-2014, 08:03
opis już czytałem, jednak sam wiem (na podstawie pająków) że sam opis gatunku to jest zaledwie kropla w morzu. Ja chciałbym się o tych przepięknych gadach dowiedzieć conieco więcej niż to co jest w opisie, miałem nadzieję że podacie jakieś konkretne wątki na które należy zwrócić uwagę, nie liczę na linki przecież sam napisałem "(jak to nie sprawi kłopotu to nawet linki do nich)"
Miałem na myśli to żebyście podali czego szukać, o czym głównie czytać itp. To znacznie by ułatwiło przeglądanie, bo sporo tematów na forum zaczyna się jednym, a kończy sprzeczkami pomiędzy innymi urzytkownikami.
Poza tym trochę ciężko jest szukać czegoś konkretnego gdy się nie wie na co głównie zwrócić uwagę (wiem że podstawą o której trza czytać jest temp. wilgotność i branie na ręce) ale co poza tym??

ps. czy nie lepiej by było wam napisać tak na temat, a nie informować o tym co jest mi powszechie znane .... "przejżyj to co było wcześniej na forum" itp. ??

Pozdrawiam i proszę o poważne potraktowanie mojej prośby, jeżeli nie chcecie zrobić tego ze względu na mnie to zróbcie to dla węża jaki może być moim podopiecznym. Im więcej ja będę wiedział tym lepsze warunki będę mógł mu stworzyć!!

Raffee
01-02-2014, 09:54
Regius jest wezem ktory nie stwarza wiekszych problemow. Najwazniejsze na poczatek to kupno weza z pewnego zrodla i sprawdzenie jeszcze w sklepie czy przyjmuje pokarm, oraz zapewnienie odpowiednich warunkow. Reszta wychodzi dopiero podczas hodowli i wszystko zalezy od danego osobnika.Jezeli dokladnie przejzales forum i opis to pozostaje tylko kupienie lub zbudowanie tarra i puzniej weza.

Biber
01-02-2014, 10:34
jeżeli interesuje cię conieco więcej to proponuje pochodzić po zagranicznych forach można się dowiedzieć tam wiele bardzo ciekawych rzeczy :) np. www.ssnakess.com

sebooz
01-02-2014, 14:43
ale jeszcze bym prosił na jakie tematy głównie zwrócić uwagę, gdyż już tak mam że przed kupieniem staram się dowiedzieć z czym najczęściej można się spotkać (jakie mogą być kłopoty) - wiem że często może się zdarzyć brak apetytu spowodowanymi nieodpowiednimi warunkami, stresowaniem gada itp. ... trza uważać na roztocza i kleszcze przy zakupie ....
O warunkach też conieco poczytałem, ale tak z praktyki to jakie tematy głównie trza zgłębić?? żeby później nie zadawać głupkowatych pytań jak to się często dzieje na forach o ptasznikach (czemu mój kędzior nie je już 2-3 tygodnie) ;)
Nie chciałbym się później ogłupiać na forum takimi pytaniami gdyż to co jest podstawą to powinienem się sam dowiedzieć przed zakupieniem pupila.

Biber
01-02-2014, 23:07
z tego co widze to podstawową wiedze już posiadasz- dobrze! Innym powodem przez który regiusy nie chcą jeść to łączenie go z innymi gatunkami (BC, EC). Inną sprawą jest też wielkość terrarium, dużo hodowców uważa że można od razu dać malucha do docelowego terra a tak naprawde może to spowodować brak apetytu. Maluchy najlepiej czują się w mniejszych zbiornikach z basenem i dwoma ciasnymi kryjówkami :) To chyba najważniejsze sprawy i staraj się aby nie było zbyt dużuch wachań temperatury dzień-noc :)

M_a_X
09-02-2014, 13:19
przed zakupem: czy je, najlepiej umow sie na karmienie, jesli sprzedawca odmowi - zrezygnuj, zwroc uwage na skore - obecnosc kleszy, zranienia, zmiany skorne. Oczywiscie kupuj z pewnego zrodla, chyba bez wachania moge polecic "Biofil". Po zakupie: stala temp. daj czas na zaaklimatyzowanie, i dopowiednie elementy terra - basen kryjowki. A co do stron zagranicznych - wybieraj te amerykanskie, bo np. na niemieckich nie pisza ciekawych rzeczy a nawet daja zle przyklady;/ . powodzenia w wyborze zdrowego regiusa i dalszej hodowli

sebooz
09-02-2014, 13:23
hmm... a czy mógłbyś polecić jakieś stronki na których warto by się rozejrzeć??

M_a_X
10-02-2014, 10:14
www.biofil.pl :), a tak poza tym to na terrarystyka.com.pl jest spis stron i tam na pewno cos znajdziesz godnego polecenia. przejrzyj wszystko i wybierz najbardziej odpowiednie <to widac od razu ze ktos sie wciska szajsu>, potem sie skontaktuj i sfinalizuj transakcje:).pozdrMAX

Evoker
11-02-2014, 04:49
Absolutnie obowiązkowa http://www.2amcreations.com/ballpythons.html

sebooz
11-02-2014, 05:39
ok, dziękówka Evoker. Strona rzeczywiście godna polecenia!! sporo informacji :)

42d3e78f26a4b20d412==