PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium dla Regiusa



Lucky
03-02-2014, 12:45
Chcialem zapytac was o wyglad waszych terra dla regiusow. Chodzi mi o rodzaj podloza, rosliny(gat.), korzenie, "kapielisko"( w tym wymiary) i tego typu rzeczy. I prosze nie odsylajcie mnie na strony i do czytania ksiazek, bo przeczytalem ich wystarczajaco duzo, wierzcie mi...

Mile widziane by byly zdjecia:)

Biber
03-02-2014, 12:47
podłoże - papierowe ręczniki
rośliny - kawałek sztucznego bluszczyka
korzenie - brak
kapielisko - zredukowałem do miseczek z wodą, nie obserwowałem żeby moje regiusy się kompały :)

etina
03-02-2014, 23:13
jako podloze - wlókno kokosowe
korzeni brak
jako krujowka pusta kora(czy jak sie to tam nazywa, to co z drzew sciagaja)
basenik- jakich wymiarow nie wiem ale jest owalny i moj regiusek swobodnie sie w nim miesci (ma okolo 56cm, wiec jeszcze maluch)

Lucky
04-02-2014, 08:40
Biber...nie chodzilo mi o terrarium sluzace do kwarantanny... jesli tak trzymasz regiusy to nie chcialbym ich ogladac. Zgadza sie, nic im sie nie stanie(jest wrecz higienicznie), ale nie razi cie to?

daf
04-02-2014, 08:59
http://www.album.astral.pl/album/index.php?action=show_big&gall_id=&alb_id=1155&foto_id=5&off=0&search_exp=daf&order=created%20DESC&user_albums=&album_pass=&prev=1158&next=0

Biber
04-02-2014, 12:47
nie wiem co masz na mysli Lucky? te terraria wcale nie są kawarantannowe... podłoże - papierowe ręczniki sprawdza się bardzo dobrze w utrzymaniu wilgotności i higieny i do tego cena, rośliny są zbędne bo po co im? korzenie- moje pojeminiki hodowlane nie są oświetlane bo oświetlenie jest zbędne w przypadku regiusów więc regius nie ma gdzie się wygrzewać (cały pojemnik podgrzewany jest taśmą grzewczą z termostatem) co do kąpieliska to stwierdzono że przy odpowiedniej wilgotności regiusy nie kożystają z basenów
Moje metody są "zachodnie" trzymam regiusy w plastikowych pojemnikach (50*30*14 przez jakiś czas, dorosłe w 90*40*20-mniej więcej) uwierz mi, że moje regiusy mają się świetnie: nie ma problemu z jedzeniem, pasorzytami czy wylinką :)

spider13
04-02-2014, 13:51
Własnie Biber dobrze robi jakbym miał wyklute młode weze to tak bym je trzymał węzowi tak jest dobrze ale rozmnazające sie parki (które pojawią sie po giełdzie w Ostrawie mówie tu o machoniach i zbozach) będą trzymane w terraiach ale młode już nie no bo po co terrarium by miejsce zajmowało. Bierzesz plastikowy pojemnik urządasz go tak jak opisał Biber i juz.

Raffee
04-02-2014, 15:58
Takie pojemniki sa dobre ale nie dla kogos kto chce aby terrarium spelnialo aspekt wizualny i trzymajac jadnego weza nie bedzie go chowal w pojemniku.

tobiasz_m_
05-02-2014, 06:50
może ktoś kto ma fajne terra - dobre warunki i komu udało sie rozmnożyć regiusy- nakręci filmik i udostępni go albo sprzeda np na ALLEGRO

Lucky
07-02-2014, 05:00
nie kwestionuje tego ze jest dobra wilgotnosci itp., bo napewno jest lepsza niz w terrarium z torfem(latwiej utrzymac na recznikach). po prostu takie "terrarium" jest.... brzydkie

Biber
07-02-2014, 05:21
o ile sienie myle to najważniejsze jest dobro naszego pupila a nie terrarium a poza tym nie nazwał bym takiego pojemnika "terrarium" raczej "zbiornikiem hodowlanym" :)

42d3e78f26a4b20d412==