PDA

Zobacz pełną wersję : wąż zbożowy - żywienie



fela
07-02-2014, 09:10
Witam, mam takie pytanie czy zbożówke 50-55cm można karmić owłosionymi myszkami czy trzeba ją karmić jeszcze noworodkami

slowik84
07-02-2014, 09:21
daj jej jak zje to znaczy ze jest ok a jak nie zje to znaczy ze jest za duza :)

Virus
07-02-2014, 09:40
Raczej noworotkami mozna sprubowac troche wiekszymi myszkami ale to zalezy od wielkosci weża i jego "charakteru" czasami zdaza sie ze weze wybrzydzaja, jedza tylko np. Białe myszki

Conqueror
07-02-2014, 10:30
ba... jasne... zależy od chęci węża ale zbożowe mają naprawdę duże możliwości...
Ja przy długości 60cm albo troszkę mniej dawałem już dorosłe myszy...

Bieguska spoko dziabnie moim zdaniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mordd
08-02-2014, 17:05
Można ślepymi, owłosionymi maluchami. Tzn można teoretycznie bo mam samicę, która teoretycznie powinna jeść biegusy a po czymkolwiek z futrem rzyga natychmiast. Nie podawaj niczego, co jest 2 razy szersze niż wąż w najszerszym miejscu: to dla zasady, ale lepiej nieco mniejsze porcje. Zbożówki wbrew powszechnie panującej opinii nie są schematycznymi wężami i wyjątków od regóły jest bardzo dużo - trzeba na spokojnie sprawdzić czy już dorosła do takiej porcji. Jeśli dotychczas jadła noworodki to trzeba po prostu podawać nieco większe myszy (5-6 dniowe) a nie od razu duże. Stopniowo i powoli - to najlepsza metoda.

Ali
10-02-2014, 11:05
wiesz w naturze to jadały co było... nie ma reguły moja zbozówka ma 60 cm a spokojnie wmucił 2 szczrurki wielkości 2 myszy dorosłych(a to samiec)

mordd
10-02-2014, 11:23
Wiesz, jest wręcz przeciwnie :) W naturze wykazują zaskakującą specjalizację i niektóre populacje w młodości żywią się wyłącznie jaszczurkami......na szczęście tarrarium to nie natura, naturalna śmiertelność młodych też nie jest nikomu do szczęścia potrzebna.

42d3e78f26a4b20d412==