PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy!regius nie je



matyja
08-02-2014, 10:55
nie je już 4 miesiące, wcześniej robił sobie głodówki, ale nie dłuższe niż 1,5 miesiąca. Wodę chyba pije, a na pewno się kąpie. Jest bardzo żywotny, mimo głodówki cały czas łazi. Pomału zaczyna tracić na wadze. Kilka razy podczas próby karmienia pogryzł skoczka, ale go nie zjadł.(kilka razy próbowaliśmy mu dawać dużego i kilka razy małego). Podajcie tel. do "Anna Zoo" w Warszawie, w Jankach. Za miesiąc trzeba go będzie chyba nakarmić. Ma 120 cm, 3-4 lata.

SPeCTeR
08-02-2014, 12:13
Nie przejmuj sie, moj regius nie je od grudnia i wyglada idealnie. Mozesz z nim pojsc do weterynarza, ta glodowka moze tez byc spowodowana roztoczami.

redknee
08-02-2014, 14:41
daj mu mniejszy pokarm niz zwykle i okolo pol godzinki po zgaszeniu swiatla w terrarium, powinien zjesc :)

Karla
09-02-2014, 10:49
Jakie ma terra (wymiary?), kryjówki i temperatury?

Pituophis
09-02-2014, 10:55
Ja bym nie panikował, jeżeli nie ma jakichś zmian w terrarium, czy niepokojących objawów u węża. Znajomemu regius nie jadł przez 11 miesięcy, w innym wypadku wydostał się z terrarium na półtora roku i też nie jadł(osobnik koło 80 cm). Na pewno nie zaszkodzi zbadanie kału, ale pewnie będzie wszystko OK. Z karmieniem przymusowym lepiej się wstrzymać.

Evoker
11-02-2014, 04:43
Niektóre Regiusy nadal nie jedzą, spokojnie!
Mój 5 letni samiec nie je od początku grudnia 2004.
Do lipca 2005 nie mam zamiaru nic z tym robić.
Cierpliwości!

Martunia
11-02-2014, 10:24
mój Regius nie je od połowy września i bardzo schudł. Mało się rusza, czasami grzeje się na korzeniu, wchodzi do wody, ale kiedyś był naprawdę o wiele bardziej aktywny. Też nie wiem, co zrobić.

Evoker
12-02-2014, 00:37
Martunia - w jakim wieku (+długość i waga) jest Twój regius?
Na tym etapie powinien już ktoś Ci pomóc, osłabiony wąż nie ma siły polować i stąd jego dalsza głodówka. Najczęściej ma to smutny koniec...
Moja rada, skontaktuj się z kimś lokalnie kto ma ugruntowane doświadczenie w hodowli węży (wet, hodowca, sklep) i poproś o konsultację. Nie wykluczone, że pytona trzeba będzie kilkukrotnie nakarmić przymusowo aby mógł ponownie zacząć samodzielnie polować. Ta forma karmienia wyłącznie przez osobę doświadczoną bądź pod jej okiem!

iibell
12-02-2014, 01:20
Do Martuni
Zgadzam się z Witkiem i myślę że najwyższy już czas żeby ktoś obejrzał Twojego regiusa i nakarmił go przymusowo ze wzglledu na znaczną utratę wagi.
Do Matyja
Moja samica nie je już od listopada czyli prawie 6 miesięcy i też się nie martwię .
Tak jak napisał Witek na dzień dzisiejszy regiusy mogą jeszcze odmawieć przyjmowania pokarmu i jest to normalne jeżeli nie wiąże się to ze znaczną utratą wagi .Należy tylko obserwować pupila i dbać żeby miał stale świeżą wodę
Pozdrawiam

matyja
13-02-2014, 00:26
OK poczekam jeszcze z miesiac półtora i zobaczymy. a mniejszy pokarm tez próbowalem i inne polorki tez a terra mam 60wysx60szer x100dl i temp ok na dnie pod wszystkim na 2/3 kabel grzewczy i żarówka na dzien i na noc temp taka jak od dawna nie zmieniła sie wilgotnosc tez ok

Karla
13-02-2014, 00:59
Domyślam się, że żarówka w nocy ciemna? Pilnuj wagi, dopóki nie spada to się nie martw, wiosna idzie, powinno się rusyzć, moje regiusy tez przez zimę raz jedzą raz nie, mimo wysokich temperatur. Chyba zauważają jakoś tą porę roku. masz trochę za duże terrarium, ale skoro wcześniej w tym samym terra nie bylo klopotów, to pewnie kwestia pory roku.

Martunia
13-02-2014, 21:23
mój Regiusek ma około 3 lat. Jeszcze dziś go zważę. I w przyszłym tygodniu wybiorę się do kogoś kto by mi go nakarmił

42d3e78f26a4b20d412==