PDA

Zobacz pełną wersję : regius a surowe mięso????



ścinek
09-02-2014, 14:14
niewiem czy to jest dobry pomysł ale pytam sie z ciekawości bo przeczytałm na jakiejś stronie że pytony królewskie jedzą surowe mięso czy to prawda?????

ironkapela
09-02-2014, 15:23
Mozliwe jest zywienie wezy surowym miesem, lecz warunkiem jest to ze waz nauczony jest jesc martwy pokarm. Wtedy bierzemy surowe mieso (najczesciej stosuje sie kawalki skrzydelek od kurczaka wraz z kostka) pociara sie tym miesem o mysz, i podaje wezowi.

xav_setherial
09-02-2014, 16:10
Ale to ostateczność, gdy wąż długo nie jadł i nie mamy w danej chwili dostępu do gryzoni. Takie posiłki nie są bogate w wapń i stosowanie tego typu diety mocno osłabi kościec pupila.
Jeśli masz możliwość dawać gryzonie, to nie podawaj innej karmy.

xav

Obywatel_Snejk
10-02-2014, 01:19
jezeli podasz mieso z koscmi(tak jak napisal ironkapela),to nie ma zagrozenia oslabieniem koscca.Natomiast zdecydowanie zabraknie tluszczu,wiec nie mozesz myslec o tym jako o substytucie gryzoni,poniewaz w dluzszym okresie dojsc moze do zmian krzywiczych(niepredko bo dostarczasz potrzebnych elementow z trawionych kosci),z braku tluszczu,bo witamina D3 stanowi rezerwuar jonow wapnia dla zwierzaka.

Pituophis
10-02-2014, 02:12
Najlepiej jednak pozostać wyłącznie przy całych zwierzętach(gryzoniach).

Raffee
10-02-2014, 03:17
Same kosci nie wystarcza do prawidlowego odzywiania poniewaz bardzo wazne sa wszystkie organy wewnetrze gryzonia ktore zawieraja posszczegolne wlasciwosci odzywcze i witaminy.

Obywatel_Snejk
11-02-2014, 01:29
jakie na przyklad:)?

ironkapela
11-02-2014, 02:02
Dolaczam sie do pytania :P

Raffee
11-02-2014, 02:28
Nerki

Zawierają:
· proteiny;
· NNKT;
· witaminy - wszystkie rozpuszczalne w tłuszczu, A, D, E, K, wszystkie z grupy B;
· żelazo (bardzo bogate źródło);
· cynk.

Serce

Zawiera:
· proteiny;
· witaminy z grupy B, wit. A;
· żelazo;
· niektóre NNKT;
· taurynę - niezbędną dla prawidłowej pracy serca.

Wątroba
Zawiera:
· wit. A - jest jej najbardziej skoncentrowanym źródłem,
· wit. E, D, K, wit. Z grupy B (zwłaszcza B1, B2, B3, B5, B12), wit. C;
· cynk,
· mangan;
· selen;
· żelazo;
· biotynę;
· kwas foliowy;
· cholinę;
· inozyt;
· proteiny;
· NNKT (omega 3 i 6).

Układ trawienny czyt.flaki:) zawiera:
· enzymy;
· NNKT (omega 3 i 6);
· probiotyki;
· składniki odżywcze pochodzenia roślinnego.


Mam nadzieje ze wypisałem najważniejsze.

Obywatel_Snejk
12-02-2014, 00:05
no wiec tak: w wiekszosci masz racje:)...ale niektore przyklady ktore podales sa o tyle mylne,ze waz jedzac-trawiac je nie ma z nich zadnego wiekszego porzytku niz z jakichkolwiek innych bialek(np.wymienione enzymy), co do witamin to powiem ci ze przy zdrowym zwierzeciu pokarmowym poziom witamin w krwiobiegu jest wystarczajacy, co do skladnikow pochodzenia roslinnego to nie rozumiem(moze rozwin), co do jednej rzeczy zgadzam sie w 100%,bo pozostale mozna totalnie olac-wierz mi na slowo(choc tez mozna rozwinac temat:)),watroba jest bardzo waznym elementem!, bo dalej mozna olac totalnie nerki,ktore sa praktycznie bezwartosciowe,a co do zelaza to organizm ma go tyle,ze nie jest to zaden argument, tauryna w sercu nie jest zadna rewelacxja,bo jest wszedzie(nie tylko w RedBullu) i jej magazynowanie/transport nie jest sprawa latwa,wiec to nie na forum, co do witamin,to tak jak mowie,wszystko poza watroba mozna olac.
POWTARZAM-MOWIAC O DIECIE MIESNIOWEJ MIALEM NA MYSLI DIETE KROTKOTERMINOWA,A NIE ZAMIANE NA STALE.
Gratuluje dociekliwosci!
P.S.chetnie rozwine ten temat jezeli masz ochote do dalszej dyskusji.

Raffee
12-02-2014, 09:55
Nie wiem czy wszystko poza watroba mozna olac bo wedlug mnie (a nie znam sie zbytnio na zywieniu) kazdy organ wewnetrzny ma wazny wplyw na prawidlowy rozwuj zwierzecia i nawet te nerki zawieraja substancje odzywcze ktore uzupelniaja calosc. Co do skladnikow pochodzenia roslinnego chodzilo mi o to co gryzon ma w ukladzie pokarmowym jeszcze nie strawionego i co bedzie rownierz strawione przez weza.

Obywatel_Snejk
13-02-2014, 00:35
gryzon trawi elementy roslinne(w nieduzej czesci-stad je duzo),a to co trawi to tylko dzieki obecnosci specyficznej flory bakteryjnej ktora trawi(celuloze) za myche.Waz tego nie ma wiec nic z tego,bo bakterii tez nie da sie przetransportowac ze zjedzonej myszy,to juz jest oczywiste.Co do organow...moze tak ci powiem: dawno dawno temu istniala grupa (prehistoryczna) nazywali sie lowcy-zbieracze ich dieta byla najbardziej genialna dieta jaka kiedykolwiek istniala poniewaz przy wysokiej kalorycznosci zapewniala idealna homeostaze organizmu,skladala sie z 2 kg miesa czerwonego dziennie uzupelnionego ta sama iloscia warzyw i owocow-duzo tego ale to czego zmierzam, chodzi o to ze odpowiednio suplementowane czerwone mieso-miesnie wystarcza jako dieta,poniewaz prawie wszystko masz w miesniach(cukry,bialka,zelazo,tluszcze zapasowe),natomiast substancje takie jak pierwiastki budujace kosci czy witaminy (niektore) masz z suplementacji-roslinnej u czlowieka i jakiegokolwiek ssaka,a w przypadku weza moze to byc pak witaminowy(np.Reptosol).

42d3e78f26a4b20d412==