PDA

Zobacz pełną wersję : karma dla zboża



Ali
10-02-2014, 11:06
witam śłyszałem od kolegi że jeżeli karmimi zbożowki długo oseskami to może dojść do tego iż głowa wężą będzie nie proporcjonalna do reszty ciał to prawda??

mordd
10-02-2014, 11:27
W przypadku kilku masowych, wielkoskalowych hodowli pojawiają się takie informacje - wynika z nich, że faktycznie aż tak intensywne żywienie może się skończyć deformacjami (mała główka, duże cielsko). Chyba nikt rozsądny nie będzie tego testował w domu. Z resztą tam też robiono to tylko w przypadku nowych, drogich odmian - po prostu każdy miesiąc jest ważny - im szybciej młode tym większa kasa...... nie jest to coś, co warto powtarzać u siebie. Przy czym "długo oseskami" oznaczało nawet rok.

Ali
10-02-2014, 11:30
ja mam węża od 7 mies w biofilu byl około 3 ale karmie go na zmiane szczurkami i oseskami mysimi czasami owłosionymi ale jeszcze ślepymi po prostu boje się iż dorosła mysz zrobi mu krzywde

Ali
10-02-2014, 11:34
hodowcy niech się udzielą czy zacząć już dawać dorosłe myszy czy jak??

mordd
10-02-2014, 11:34
Mrożona nie zrobi:) Słusznie się boisz, bo bywają takie wypadki - albo podawaj martwe, albo podawaj żywe z pęsety. U mnie w tej chwili 1 wąż jada tylko żywe i po prostu nie zostawiam go w terra z pokarmem - podtykam mysz pod paszczę i nie wypuszczam....

Silent_Dragon
10-02-2014, 11:37
Witam
Ja tam karmie swojego tylko żywymi myszami co 2,5 tyg. Zbozowka ma 85 cm. Jeszcze nigdy zadna mysz mu na szczescie nic nie zrobila :]
Pozdrawiam

Ali
10-02-2014, 11:37
wiesz ja mam stały dostęp do żywych myszy ,szczurów bo mój świetny kolega ma okaźną hodowle i mam od kogo załatwiac a nie che dawać mrożonych bo wtedy co to za ,,żarło " hm to może zkrępowaną myszke:P??

Ali
10-02-2014, 11:49
2 lub 5 tyg czy co dwa i pól>>?? sądze że lepiej niż przez pensete podawać myszy i przez rękawice ogrodową masz pewniejszy uchwyt a wąż po paru karmieniach nie zwraca na to uwagi że mysz jest tak podawana heh ostatnio dąłem (w czwartek) mojemu pupilkowi 2 szczurki wielkoście 2 mysz no i do dziś trawi:D ale sokojnie jest ruchliwy itd więc nic mu nie jest

42d3e78f26a4b20d412==