PDA

Zobacz pełną wersję : Elaphe Taeniura szczegółowe pytania



yanex
11-02-2014, 01:57
Siema!

Zamierzam kupić tego gada i mam kilka pytań do chodowców(i nie tylko) tych pięknych węży:

1. Jeżeli karmi się co jakieś 2 tygodnie dorosłą Taeniure (tak jak jest napisane w opisie), powiedzmy ok 2-2,5 metrową, to w jakiej ilości należy mu podać pokarm (np. ile szczurów czy świnek morskich) aby go nie przekarmić?

2. Czy węże Chińskie jedzą także jaja ptaków (spotkałem sie kiedyś z taką opinią w internecie)?

3. Jakiej wielkości i jaki bukiet zapachowy mają świeże, jeszcze parujące klotze tych węży i co ile mniej więcej je stawiają?

4. Czy wskazane jest umieszczenie w terrarium kabla grzewczego?

Dambala
11-02-2014, 02:22
Co do pytania 3 częstotliwość kup zalezy od tego jak częstop karmisz węża i w jakich porcjach oraz temperatury w terra. Zapach nie jest intensywny, chyba że nei posprzątasz i bedzie leżeć jakiś czas a tak nie czuć nic.
A kabel grzewczy to sam musisz zadecydować czy w nocy masz odpowiednią temp. w nocy i czy nei trzeb adogrzać terra. Choć zamiast kabla mozesz na noc włanczać czerwoną żarówke ;)

ser
11-02-2014, 06:41
1. 1-2 dorosłe szczury wystarxczą
2. TAK
3. jak powyżej :)
4. NIE

Pituophis
11-02-2014, 07:32
Czemu nie kabel? Nie zaszkodzi, jeśli nocą w jednym miejscu wąż będzie miał 24-26 stopni, będzie mógł się nagrzać po posiłku.

Guttata
11-02-2014, 12:42
Wskazany jest spadek temperatury nocą, wystarczy ok. 22-23*C moje węże w nocy mają taką temperaturę i jest z nimi w pożądku, w środowisku naturalnym w nocy też temperatura spada, więc dobrze, żeby tak działo sie też w terrarium. W końcu chodzi o to, aby stworzyć wężowi w terrarium warunki jak najbardzij podobne do natury. Pozdrawiam

ser
11-02-2014, 20:00
a pozatym to nadrzewny garunek i nie powinno mu się podgrzewać podłoża (tak gdzieś wyczytałem :P) a temp. pokojowa w nocy jest wystarczająca.

Karla
12-02-2014, 08:39
Czemu nie powinno? Może nie być to konieczne, ale żeby od razu odradzać? Każdemu wedlug potrzeb, doroslym taeniurom nie potrzeba akurat wysokich temperatur, więc nocna temperatura 26 to ciut za dużo moim zdaniem. Kabel na termostacie za to w miarę dobrze dobrze trzyma temperaturę bez dużych wahnięć. No i jeśli wąż ma kryjówki na ziemi na pewno jest lepiej ogrzewany po posilku. Chyba, ze nie bywa na dnie, ale u mnei bywają ;)

Wielkość kupy zależy od wielkości posilku wprost proporcjonalnie ;) Kupa doroslego tajwana jest duża bez dwóch zdań a śmierdzi na tyle, że można ją poczuć bez otwierania terra. Ale wyciągasz i po klopocie przez tydzień-dwa :)

yanex
12-02-2014, 23:40
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :).

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli w opisie tajwańskiego pisze że dla pary minimum to 120/70/150 , to czy dla jednego węża starczy 100/60/150, biorąc po uwagę to, że ten wężyk potrzebuje dużo przestrzeni.

Karla
13-02-2014, 00:55
Sądzę, że wystarczy ;)

ser
13-02-2014, 05:32
ja dalej uważam, ze kabel jest będny, bo te węże żyją w naszych szerokościach geograficznych i w różnych środowiskach. w terra nie trzeba zapewniać mu nocą wysokiej temperatury. jak masz w pokoju 20*, to w zupełności wystarczy.
chociaż może karla też ma rację... sam wybierzesz, cze warto montować kabel. nasze zdania już znasz :P

mordd
13-02-2014, 11:51
Nocna tak, ale kabel rownie dobrze grzeje w dzień. Zrobiłem właśnie taeniurom terra z 25 watowym kabelkiem, rozłożonym na dnie, ścianie i półce pod zaprawą cementową. Wiele nie daje, bo jest rozłożony dość luźno i na sporej powierzchni, ale pozwala uwalić się w ciepłym miejscu bez stosowania żarowek. Połączenie kabel + świetlówka l dobrze sprawdza się i w dzień. Ja żarówek do grzania nie lubię i wszystko mam "okablowane".

yanex
13-02-2014, 22:46
Dzięki za porady!


Prawdopodobnie zainstaluje kabel z termostatem :).

42d3e78f26a4b20d412==