PDA

Zobacz pełną wersję : chora zbozowka



flo
22-02-2014, 03:56
Witam, kupiłam zbożówkę i jak paczka do mnie dotarła (PKS-w środę) to zauważyłam, że wąż jest przeziębiony. Najpierw dziwnie "syczał" potem w terra widziałam jak się "ślini". Zalega mu wydzielina w pysku, taka lepka, pysk często otwiera, także kicha. Podniosłam mu temperature do 29 stopni, na noc nie obniżam i wiem, że powinnam się z nim udać do weta, ale u nas ani w pobliżu nie ma takiego, co by się znał na wężach. Koleżanka rozmawiała w moim imieniu z jakimś weterynarzem (przez internet), który zalecił BIODACYNĘ, taki antybiotyk (zastrzyk). Tak więc moje pytani brzmi: czy miał już ktoś podobny problem lub robił zastrzyki z biodacyny swojemu wężowi i wie jakie dawki podawać? Rozmawiałam z miejscowym wetem i powiedział, że w poniedziałek wypisze mi recepte, ale on nie będzie pewnie wiedział ile tego stosować (wogóle mało wie).

Serdeczne dzięki za odpowiedzi,
aha, dodam, że ta zbożówka ma ok.140 cm

piotr
22-02-2014, 12:37
Nie mam doświadczeń z Biodacyną ale mam z weterynarzem, który nie umie dawać zastrzyków wężąom. O mało co nie skońcyło się tragicznie więc dwa razy pomyśl.

P.

ironkapela
23-02-2014, 00:53
Biodacyna jest mocnym lekiem wiec radzilbym uwazac. Mozesz skontaktowac sie z innym wetem np. z doktorem Zajaczkowskim.

flo
23-02-2014, 01:44
ok. dzieki, juz wyslalam maila do dr. Zajączkowskiego, a zastrzyk dawałabym martwej myszy przed podaniem wężowi, bo apetyt ma dobry.

Pituophis
23-02-2014, 03:06
Poza tym opisane objawy mogą wskazywać np. na bakteryjne zapalenie błon śluzowych, niekoniecznie na przeziębienie, choć zwykle i przy jednym, i przy drugim obserwujemy zanik apetytu. Naprawdę trudno zdiagnozować jednoznacznie co to, nie mając gada w ręku.

Saurus
23-02-2014, 06:01
Do dr. Zajaczkowskiego raczej trzeba dzwonic- i to zwlaszcza w pilnej sprawie, tym bardziej ze on chyba nadal nie ma dostepu do internetu (a nawet jak ma to lepij i tak dzwonic).
Poza tym maile wysylane przez czyis profil na TCP nie dochodza (chyba,ze uzywasz Mozilli firefox- podobno wtedy dochodza, i ja to potwierdzam).

42d3e78f26a4b20d412==