PDA

Zobacz pełną wersję : zbożówka - mała VS duża mysz



phenix
23-02-2014, 03:35
od 3 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem weza zbozowego- 85 cm. waz juz dwa razy byl karmiony. na poczatku podalem mu mysz mala owlosiona poradzil sobie z nia bez problemu dodatkowo potem byl ruchliwy, po za tym nie bylo nbawet wyraznie widac zgrubienia na jego ciele ( miejsce trawienai myszy). na wczorajszy obiad dostal mysz duza. poradzil z nia sobie rowniez, jednak samo polykanie trwalo znacznie dluzej. teraz lezy w tym samym miejscu i sie praktycznie nie rusza , tylko czasem glowe przezuci w inno miejsce. teraz wyraznie widac gdzie sie znajduje mysz nawet jedna para lapek sie odznacza.

nie za duza byla ta mysz


pozdrawiam

OlekL
23-02-2014, 03:55
NIE ! wąż teraz trawi posiłek dla niego odpowiedni , ta mała myszka była dla niego jak dla Ciebie paczka chipsów, też ostatnio pierwszy raz podałem dużą mysz wężowi o 15 cm krótszemu od Twojego i trawił długo, przed tym posiłkiem zawsze musiałem mu podawać 3 małę...

MIDO
23-02-2014, 03:56
No jak ja połknoł to nie była zaduża jest pewna zasada ,ze wielkość pokarmu nie powinna przekraczać dwukrotnie grubosci węża w jego najgrubszym miejscu.
To normalne ,ze waz po zjedzeniu pokarmu siedzi w jednym miejscu i jest ruchliwy,poniewaz trawi pokarm.
Tym wieksza mysz tym bedzie dluzej trawiona przez węża.

mordd
23-02-2014, 05:49
Najwyraźniej pierwsza była za mała a druga za duża. To, że dał radę ją zjeść nie znaczy, że rozmiar był właściwy. Jeśli 2 doby po zjedzeniu będzie nadal widać wyraźne zgrubienie to następnym razem podaj mniejszą. Na całe szczęście myszy nie występują jedynie w 2 rozmiarach.....

Sword
23-02-2014, 07:40
moja zbożówka naprzkład zawsze buszuje po terra po posiłku ma 55 cmdziś dostała bieguska, bez problemowo go zjadał i dalej buszuje. a widac wyraźnie pogrubienie. CZy to normalne?
Pozdrawiam

Conqueror
23-02-2014, 08:49
Moja ma tyle samo czyli te 80cm i karmię je małymi ale jaieś 4 razy cięższymi szczurami i nie ma problemów.... Ostatnio dałem szczura a później odrazu kogutka jedniodniówkę i o ile ze szczurem nie było problemów to z kurczkiem się troche męczyła bo strasznie objentościowy jest!!! Zeraz potym zaczęła pełzać po terra nie mogąc wejść na dekoracje spadała z nich i z wielkim "brzuchem" pełzała sobie dalej.... tak często ostatnio mam po karmieniu....

hektor
23-02-2014, 09:46
Jak zjadla to czyli nie byla za duza

mordd
23-02-2014, 09:56
Nie prawda. Za duża to nie taka, która się nie zmieści do paszczy, tylko taka, która jest ryzykowna i moża dać w efekcie np wymioty. Jeśli wąż po najedzeniu nie jest w stanie się poruszyć a pokarm (zgrubienie) widać po kilku dniach to jest za duży i należy unikać takich porcji w przyszłości.

Conqueror
23-02-2014, 10:18
Mój wężyk jeszcze nigdy nie wymiotował..............

mordd
23-02-2014, 10:23
Masz się z czego cieszyć. Ale na wszelki wypadek nie należy dawać jej możliwości do pierwszego razu, bo i po co?

MIDO
23-02-2014, 12:22
Po zadużym pokarmie moga wystąpic wymioty a to naprawde jest bardzo złe dla weża,wiec lepiej dawac mniejszy pokarm i częściej.

wrbirds
25-02-2014, 05:14
Mniejsze i czesciej to najlepsze rozwiazanie.
Pomijajac argumenty przytoczone ponizej przez mordd, ja moge dodac, ze im gryzon jest wiekszy, czyli starszy tym ma wiecej tluszczu zgromadzonego w swoim organizmie i ma mniej niektorych witamin. Karmianie tylko takimi starymi osobnikami moze po czasie doprowadzic do otluszczenia narzadow wewnetrznych weza.

Szczegolnie nie polecam skarmiania bardzo starych i duzych szczurow, Lepiej dawac troche mniejsze i czesciej.
Pozdrowionka

skuty
02-03-2014, 23:23
Ja na początku podawałem wężykowi za duże myszy. Połykał - więc myślałem, że wszystko ok. Ale później zwymiotował :[ . Więc nie podawajcie wężom za dużych myszy. Ja nauczyłem się na własnym błędzie - wy możecie się posłuchać :)

42d3e78f26a4b20d412==