PDA

Zobacz pełną wersję : Grzybica - jak sobie radzic??



miki_metal
27-02-2014, 10:51
No wiec zidentyfikowalem rozowe plamy jako grzybice :/. W ksiazce przeczytalem ze powinno sie to smarowac jakimis masciami, wymienic sciolke, zwiekszyc wilgotnosc. Wilgotnosc zwiekszylem, sciolke kupie w sobote. Mial ktos doczynienia z grzybica u wezy??? Jaka mascia powinienem smarowac (jak czesto)???? Nie wiem czy isc do veta, bo w lublincu raczej nikt sie nie zna na wezach.... :/

wezyki
27-02-2014, 11:42
ale weterynarz moze polecic ci cos na grzybice bo z tego co sie orientuje taka grzybica wystepuje nie tylko u wezy ale np u psow i innych zwierzat wiec leki moga byc uniwersalne, moze byc tylko troszeczke inne stosowanie

ja mialem od weta cos na grzybice u zolwia ale to bylo bardzo dawno i niepamietam co to bylo

moze ktos mial niedawno z grzybica do czynienia to ci podpowie jakie lekie i jak stosowac a jak nie to smialo mozesz isc do weta po lek

thor
27-02-2014, 14:25
kup sobie w aptece geutamecyne lub detromycne i smaruj miejsca gdzie występują plamy powino pomuc:]

Pituophis
27-02-2014, 14:34
Przede wszystkim, czy to na pewno jest grzybica. U węży infekcje grzybicze są rzadkie i wyglądają nieco inaczej(zmiany naskórka). Jak już, to podejrzewałbym infekcję bakteryjną, a zresztą pewnie to i tak tylko uszkodzenia powstałe podczas wylinki( tak to na zdjęciu wygląda). Nie wiem, czy te środki, stosowane przeciw grzybicom, są obojętne, i jak wpłyną jeżeli to infekcja bakteryjna.

miki_metal
27-02-2014, 22:20
To dzisiaj pojade do veta, mam nadzieje, ze ma on jakies pojecie o wezach... A jesli to infekcja bakteryjna / uszkodzenia powstale podczas wylinki to co powinienem zrobic? Smarowac czyms??

thor
28-02-2014, 03:28
zagadaj domnie na GG ci wyjasnie:]

42d3e78f26a4b20d412==